Prancūzija sensacingai nusileido Slovakijai © Eurofootball.lt
Trečiadienį ir naktį į ketvirtadienį planetos stadionuose vyko net 30 draugiškų tarptautinių varžybų, kuriose netrūko įdomių rezultatų. Tikrą šoką patyrė Pasaulio čempionatui besiruošianti Prancūzija, kuri savo aikštėje nusileido Slovakijai, ir Italijoje sutriuškinta Vokietijos rinktinė, tuo tarpu Anglija ir Ispanija išplėšė sunkias pergales namuose.

Prancūzijos rinktinė nuo 2004 m. Europos čempionato ketvirtfinalio prieš Graikiją dar nebuvo pralaimėjusi nei vieno mačo - treneris Raymondas Domenechas galėjo pasigirti 17-os iš eilės nepralaimėtų rungtynių serija, tačiau pirmose 2006-ųjų rungtynėse prancūzai buvo priversti pripažinti Slovakijos pranašumą.

Nors antrojo kėlinio viduryje pelnytą nesulaikomą Szilardo Nemetho įvartį smūgiu iš 20 metrų nuo skersinio 75 minutę pasižymėjęs 11 metrų baudiniu panaikino Sylvaine`as Wiltordas, mačui artėjant į pabaigą Jozefas Valachovičius puikiu baudos smūgiu atstatė slovakų pranašumą - nepaisant "Stade de France" šeimininkų pastangų bei visiškai šalia virpsto per pridėtinį laiką praskriejusio Patricko Vieira smūgiuoto kamuolio prancūzams teko patirti sensacingą nesėkmę.

Daug apie ką pagalvoti prieš artėjantį Pasaulio čempionatą turės ir Vokietijos rinktinės strategas Jurgenas Klinsmannas - vasarą vyksiančių pirmenybių šeimininkus Florencijoje sutriuškino Italijos ekipa. Jau po pirmojo kėlinio Alberto Gilardino, Luca Toni ir Daniele De Rossi įvarčių dėka italai pirmavo rezultatu 3-0, antrajame dar vieną tikslų smūgį pridėjo Alessandro Del Piero, ir paguodos vokiečiams suteikė tik Roberto Hutho įvartis.

Prancūzų likimo šiaip ne taip išvengė Anglijos rinktinė, kuri namuose didžiąją mačo dalį atsilikinėjo po fantastiško Omar Pouso smūgio iš 30-ies metrų, tačiau vis dėlto paskutinėmis akimirkomis varžovus sugebėjo palaužti - po keitimo aikštėje pasirodęs Peteris Crouchas smūgiu galva 75 minutę rezultatą išlygino, o per pridėtinį laiką įmušęs Joe Cole`as atnešė šemininkams pelnytą laimėjimą.

Nemažą staigmeną pateikė Kroatija, permainingose ir dramatiškose rungtynėse Šveicarijoje įveikusi Argentinos komandą. Kroatus jau antrą minutę į priekį išvedė Ivanas Klasničius, bet praėjus vos keturioms minutėms po jaunųjų talentų Carloso Tevezo ir Lionelio Messi įvarčių jau pirmavo argentiniečiai. Tačiau po pertraukos Darijo Srnai pavyko rezultatą išlyginti, o paskutinį žodį mače tarė galva įmušęs ir pergalę išplėšęs kroatų gynėjas Dario Simičius.

Panašiai klostėsi ir susitikimas tarp Ispanijos bei Dramblio Kaulo Kranto - svečiuose žaidę afrikiečiai pirmieji įmušė įvartį, jį praėjus dešimčiai minučių rezultatą išlygino ispanas Davidas Villa, ir nors antrojo kėlinio pradžioje Dramblio Kaulo Krantui pranašumą vėl atstatė Bonaventure Kalou, 73 minutę po Jose Reyeso smūgio lygybė vėl buvo atstatyta. Pergalę Ispanijai taip pat nulėmė galva vėlyvą įvartį įmušęs gynėjas - juo tapo 85 minutę pasižymėjęs Juanito.

Tuo tarpu Pasaulio čempionė Brazilija sugebėjo susitvarkyti su dideliais šalčiais ir Maskvoje palaužė Rusijos rinktinę. Vienintelį ir pergalingą įvartį be Ronaldinho žaidusiems brazilams pelnė pastaruoju metu ne pačius geriausius laikus Madrido "Real" klube išgyvenantis Ronaldo.

Itin dramatiškai vyko Turkijos ir Čekijos varžybos. Svečiuose rungtyniavę čekai iki 89 minutės užtikrintai pirmavo rezultatu 2-0, tačiau tada pasireiškė Umitas Karanas - jis dviem įvarčiais per dvi minutes sugebėjo padėti savo šaliai išvengti pralaimėjimo.

Turkų pavyzdžiu pasekė ir Suomija, kuri tik po dviejų įvarčių mačo pabaigoje išsigelbėjo nuo nesėkmes prieš Baltarusiją ir vėliau įveikė ją po baudinių serijos. Be suomių kituose turnyro Kipre mačuose pergales šventė šeimininkų futbolininkai, kurie nugalėjo Armėniją, taip pat Slovėniją įveikusi Rumunija ir po dar vieno Giorgio Samaras įvarčio laimėjusi Graikija.

Pergales namuose vieno įvarčio persvaromis iškovojo Pietų Korėja, Senegalas, Olandija, Šiaurės Airija ir Meksika, tačiau apskritai geriau sekėsi svečiams - išvykose laimėjo Bulgarija, Lietuva, Serbija ir Juodkalnija, Gruzija, Danija, JAV, Kanada, Šveicarija bei Belgija, kurios susitikimas su Liuksemburgu buvo nutrauktas dėl pūgos.

Visi trečiadienio rungtynių rezultatai

Pietų Korėja 1 - 0 Angola
23` [1 - 0] Park Chu Young

Kipras 2 - 0 Armėnija
18` [1 - 0] Giannakis Okkas
61` [2 - 0] Chrysostomos Michael

Rumunija 2 - 0 Slovėnija
21` [1 - 0] Lionel Mazilu
53` [2 - 0] Andrej Pecnik (i savo vartus)

Makedonija 0 - 1 Bulgarija
38` [0 - 1] Martin Petrov

Rusija 0 - 1 Brazilija
15` [0 - 1] Ronaldo

Suomija 2 - 2 Baltarusija
(11 metru baudiniai 5-4)
35` [0 - 1] Sergey Kornilenko
54` [0 - 2] Oleg Shkabara
82` [1 - 2] Aki Riihilahti
90` [2 - 2] Mikael Forssell

Albanija 1 - 2 Lietuva
38` [1 - 0] Adrian Aliaj (11m.)
39` [1 - 1] Mantas Savėnas
45` [1 - 2] Tomas Danilevičius

Kazachstanas 0 - 2 Graikija
68` [0 - 1] Giorgios Samaras
90` [0 - 2] Stylianos Giannakopoulos

Senegalas 2 - 1 Norvegija
20` [1 - 0] Moussa Ndiaye
36` [2 - 0] Babacar Gueye
41` [2 - 1] Erik Hagen

Tunisas 0 - 1 Serbija ir Juodkalnija
12` [0 - 1] Mateja Kezman

Malta 0 - 2 Gruzija
8` [0 - 1] Otari Martsvaladze
18` [0 - 2] Revaz Gotsiridze

58` Jaba Kankava (Gruzija) pašalintas iš aikštes

Izraelis 0 - 2 Danija
7` [0 - 1] Kenneth Perez
19` [0 - 2] Morten Skoubo

Turkija 2 - 2 Čekija
21` [0 - 1] Karel Poborsky (11m.)
61` [0 - 2] Jiri Stajner
89` [1 - 2] Umit Karan
90` [2 - 2] Umit Karan

Lenkija 0 - 1 JAV
49` [0 - 1] Clinton Dempsey

Argentina 2 - 3 Kroatija
2` [0 - 1] Ivan Klasnic
3` [1 - 1] Carlos Alberto Tevez
6` [2 - 1] Lionel Messi
52` [2 - 2] Darijo Srna
90` [2 - 3] Dario Simic

Liuksemburgas 0 - 2 Belgija
(Rungtynės nutrauktos)
42` [0 - 1] Kevin Vandenbergh
62` [0 - 2] Luigi Pieroni

Austrija 0 - 2 Kanada
65` [0 - 1] Jim Brennan
71` [0 - 2] Jim Brennan

Airija 3 - 0 Švedija
35` [1 - 0] Damien Duff
47` [2 - 0] Robbie Keane
70` [3 - 0] Liam Miller

Olandija 1 - 0 Ekvadoras
49` [1 - 0] Dirk Kuijt

Portugalija 3 - 0 Saudo Arabija
30` [1 - 0] Cristiano Ronaldo
45` [2 - 0] Maniche
85` [3 - 0] Cristiano Ronaldo

Prancūzija 1 - 2 Slovakija
62` [0 - 1] Szilard Nemeth
75` [1 - 1] Sylvain Wiltord (11m.)
81` [1 - 2] Jozef Valachovic

Italija 4 - 1 Vokietija
4` [1 - 0] Alberto Gilardino
7` [2 - 0] Luca Toni
45` [3 - 0] Daniele De Rossi
57` [4 - 0] Alessandro Del Piero
82` [4 - 1] Robert Huth

Šiaurės Airija 1 - 0 Estija
2` [1 - 0] Ivan Sproule

Velsas 0 - 0 Paragvajus

Škotija 1 - 3 Šveicarija
21` [0 - 1] Tranquillo Barnetta
41` [0 - 2] Daniel Gygax
54` [1 - 2] Kenny Miller
69` [1 - 3] Ricardo Cabanas

Anglija 2 - 1 Urugvajus
26` [0 - 1] Omar Pouso
75` [1 - 1] Peter Crouch
90` [2 - 1] Joe Cole

Ispanija 3 - 2 Dramblio Kaulo Krantas
13` [0 - 1] Abdelkader Keita
23` [1 - 1] David Villa
47` [1 - 2] Bonaventure Kalou
73` [2 - 2] Jose Antonio Reyes
85` [3 - 2] Juanito Gutierrez

Venesuela 1 - 1 Kolumbija
47` [1 - 0] Juan Arango
67` [1 - 1] Elkin Soto

Meksika 1 - 0 Gana
75` [1 - 0] Franco Farcuason