"Premier" lygoje - dramatiška "Arsenal" pergalė © Eurofootball.lt
Sekmadienį Anglijos "Premier" lygoje buvo žaidžiami dar du 27-ojo turo susitikimai. Pergales iškovojo favoritai - "Bolton" įveikė "Fulham", o Londono "Arsenal" po itin atkaklios ir permainingos kovos namie palaužė "Wigan".

"%c00050" 2 - 1 "%c00044"
23' [1 - 0] Garry Speed (iš 11 metrų baudinio)
50' [2 - 0] Kevin Nolan
66' [2 - 1] Zat Knight

Rungtynių pradžioje abi ekipos rungtyniavo vangiai, futbolininkams kliudė žaidybinis brokas. Kuomet atrodė, jog "Fulham" po truputį atranda ritmą ir perima iniciatyvą, į priekį netikėtai įsiveržė šeimininkai - Michaelas Brownas baudos aikštelėje iš už nugaros pargriovė Nicolasą Anelką ir teisėjui neliko nieko kito kaip skirti 11 metrų baudinį.

Standartinę situaciją ėmęsis realizuoti patyręs 37 metų valas G.Speedas nesuklydo ir be vargo pasiuntė kamuolį į Jano Lastuvkos ginamus vartus.

Praleidę įvartį "Fulham" sutriko ir jų žaidimas išsiderino. Tuo dar pirmajame kėlinyje galėjo pasinaudoti Abdoulaye Meite bei Andranikas Teymouria, tačiau pirmajam pritrūko tikslumo, o antrojo smūgį atrėmė vartininkas.

Visgi antrojo kėlinio pradžioje, gausiai susirinkusių žiūrovų džiaugsmui, "Bolton" persvarą padvigubino - Nicky Huntas perdavė kamuolį į baudos aikštelę, bet Stelioso Giannakopouloso smūgiuotas kamuolys atsimušė į skersinį. Nepaisant to, pirmasis prie kamuolio prišoko ir J.Lastuvką antrą kartą nuginklavo K.Nolanas.

Po šio epizodo svečiai nebeturėjo kur trauktis ir ėmė atakuoti. Iš pradžių "Bolton" gynėjai vargais negalais nuo vartų linijos atmušė kamuolį po Heidaro Helgusono smūgio, bet dar po kelių minučių Z.Knightas stipriu smūgiu atgaivino viltis "Fulham" ekipai išplėšti bent tašką, galingu smūgiu sušvelnindamas rezultatą - 2-1.

Tiesa, per likusį laiką "Fulham" sugebėjo sukurti praktiškai tik vieną pavojingą epizodą - Tomaszo Radzinskio smūgį galva prieš pat finalinį teisėjo švilpuką atmušė vartininkas Jussi Jaaskelainenas.

"%c00041" 2 - 1 "%c00261"
35' [0 - 1] Danny Landzaat
81' [1 - 1] Fitz Hall
84' [2 - 1] Tomas Rosicky

Nuo pat pirmųjų akimirkų iniciatyva priklausė šeimininkams, tačiau nors jie ir daugiau kontroliavo kamuolį, "Wigan" varžovų aikštės pusėje rengė ne ką mažiau pavojingesnes atakas nei šeimininkai.

Svečių gynybą dešiniajame krašte draskęs Theo Wallcotas keliskart pavojingai skersavo kamuolį į baudos aikštelę, tačiau pirmą kartą nei vienas iš "Arsenal" puolėjų nesuskubo prie kamuolio, o kiek vėliau Thierry Henry, atsidūręs visiškai vienas prieš varžovų vartus, sau nebūdingai smūgiavo gerokai virš vartų.

Dar kiek anksčiau T.Rosicky pritrūko šiek tiek tikslumo smūgiuojant iš toli, o Jenso Lehmano budrumą iš 20 metrų kitoje aikštės pusėje patikrino Danny Landzaatas. Kaip paaiškėjo vėliau, šis smūgis tebuvo prisitaikymas.

35-ąją minutę, po tolimo perdavimo, į baudos aikštelę įsiveržė "Wigan" puolėjas Julius Aghahowa. Gynėjams pavyko išmušti kamuolį toliau nuo savo vartų, bet prie jo pirmasis suskubęs D.Landzaatas privertė šeimininkus brangiai sumokėti už neapdairumą. Olandas fantastišku suktu smūgiu iš daugiau nei 30 metrų nepaliko nė kruopelytės vilties varžovų vartininkui ir išvedė lygos autsaiderius į priekį tituluotų varžovų tvirtovėje - 0-1.

Aistrų netrūko ir pačioje kėlinio pabaigoje. 45-ąją minutę varžovus į gilų nokdauną galėjo pasiųsti Emile'is Heskey, tačiau patyręs puolėjas, iššokęs vienas prieš J.Lehmaną, pataikė į vartų virpstą. Jau kitos atakos metu vos nepasitvirtino auksinė taisyklė neįmuši tu, įmuša tau - Thierry Henry dvikovoje antrajame aukšte įveikė gynėją Mattą Jacksoną, bet galva smūgiavo tik šalia vartų virpsto.

6-ąją antrojo kėlinio minutę dar vieną puikią progą vėjais paleido E.Heskey. Buvęs Anglijos nacionalinės rinktinės puolėjas gavo puikų aukštą perdavimą baudos aikštelėje ir nusprendė imtis iniciatyvos pats, nors turėjo progą atiduoti kamuolį komandos draugui, ir padarė klaidą - jo smūgiuotas kamuolys praskriejo virš vartų, o stadione susirinkę "Wigan" gerbėjai dar kartą griebėsi už galvų.

Kuo toliau, tuo dažniau aikštėje virė ginčai ir konfliktai, kuriuos teisėjui Philui Dowdui raminti sekėsi sunkiai. "Arsenal" prispaudė varžovus jų aikštės pusėje, kėlė daug kampinių, tačiau niekaip nesugebėjo pralaužti varžovų gynybos.

79-ąją minutę E.Heskey sugebėjo pabėgti nuo gynėjo Mattheu Flamini ir įsiveržė į tuščią baudos aikštelę bei buvo pargriautas iš nugaros. Kontaktas tarp puolėjo ir "Arsenal" futbolininko nebuvo didelis ir teisėjas nusprendė, jog pražangos nebuvo - 11 metrų baudinys nebuvo skirtas.

Tai išsaugojo šeimininkų viltis ir jie jau po dviejų minučių atstatė pusiausvyrą - M.Flamini gavo kamuolį dešiniajame atakos krašte ir skersavo jį į baudos aikštelę, kur sumaištyje įvartį į savo vartus, neturėdamas kitos išeities, įsimušė gynėjas F.Hallas. "Wigan" apeliavo dėl nuošalės, bet šoninis arbitras vėliavėlės nepakėlė ir įvartis svečių nelaimei buvo įskaitytas.

Dar po kelių akimirkų kone identiška ataka baigėsi dar viena katastrofa "Wigan" futbolininkams - po aukšto Julio Baptistos perdavimo iš dešinės T.Rosicky antrą kartą nuginklavo bejėgį Chrisą Kirklandą ir praktiškai užtikrino pergalę favoritams.

Visos svečių pastangos išplėšti bent lygiąsias buvo bevaisės - "Arsenal" patikimai gynėsi ir nebeskubėdami "atsiėmė" sunkiai išplėštus tris taškus.