Prie "Hearts" pergalės įvarčiu prisidėjo ir S.Mikoliūnas © Eurofootball.lt
Škotijos čempionate šeštadienį penkeriomis rungtynėmis aštuonios iš dešimties lygos komandų baigė pagrindinę sezono dalį, po kurios pirmenybės pasidalina į dvi dalis. Paskutinę likusią vietą pirmajame šešete iškovojo "Aberdeen", tuo tarpu kovoje dėl antrosios vietos situacija nepasikeitė, nes "Hearts", kurio gretose pasižymėjo Saulius Mikoliūnas, iškovojo triuškinantį laimėjimą, o "Rangers" pasiekė minimalią pergalę.

Po trečiadienį patirto pralaimėjimo prieš "Celtic" Edinburgo "Hearts" treneris Valdas Ivanauskas komandos startinėje sudėtyje atliko keturis keitimus - traumuotą Edgarą Jankauską puolime pakeitė Michalas Pospišilas, atsigavę gynėjai Stevenas Pressley ir Jose Goncalvesas pakeitė Andy Websterį ir Christophe`ą Berrą, o Jullieno Brellier vietą aikštės viduryje užėmė Bruno Aguiaras.

Aikštės kraštuose mačą nuo pradžios pradėjo lietuviai Deividas Česnauskis bei Saulius Mikoliūnas, ir būtent jie abu pirmi pabandė grasinti varžovų vartams, tačiau vieno smūgis buvo netikslus, o kito bandymą puikiai atrėmė vartininkas.

Aktyviai startavęs "Hearts" 7 minutę išsiveržė į priekį - tolimą Robbie Neilsono perdavimą iš už aikštės ribų iš arti išnaudojo smūgiu iš arti pasižymėjęs M.Pospišilas. Dar po septynių minučių rezultatą padvigubino kitas čekas Romanas Bednaras, kuris galva nukreipė R.Neilsono skersuotą kamuolį per vartininką Allaną McGregorą.

"Hearts" visiškai dominavo rungtynėse ir įpusėjus kėliniui į "Dunfermline" vartus krito trečiasis įvartis. Rezultatyvų perdavimą vėl atliko R.Neilsonas - jis atmetė kamuolį baudos aikštėleje buvusiam S.Mikoliūnui ir išvengęs varžovo lietuvis smūgiu pažeme pasiuntė kamuolį į tolimąjį vartų kampą. Kėlinio pabaigoje dar galėjo pasižymėti ir D.Česnauskis, tačiau jo bandymas buvo kiek netikslus ir kamuolys praskriejo šalia virpsto.

Antrajame kėlinyje šeimininkai kiek nurimo, tačiau svečiams vis tiek teko daugiau gintis ir pora kartų pavojingai "Dunfermline" vartus atakavo B.Aguiaras, bet jo smūgiai taip pat buvo netikslus. Nugalėtojui esant aiškiam V.Ivanauskas pasireikšti davė ir dviems klubo žiemos pirkiniams - bosniui Mirsadui Bešlijai, kuris pakeitė Saulių Mikoliūną, ir puolėjui iš Suomijos Juho Makelai.

Pastarasis suteiktą galimybę išnaudojo 82 minutę, kai po pakelto kampinio jam pavyko galva pasiųsti kamuolį į A.McGregoro ginamus vartus. Susitikimą abi komandos baigė dešimtyje, nes už šiurkščią pražangą svečių žaidėjas Gregas Rossas buvo pašalintas iš aikštės, o nukentėjęs B.Aguiaras dėl traumos mačo tęsti nebegalėjo.

120-ąjį "Tynecastle" stadiono gimtadienį šventęs "Hearts" klubas iškovojo įtikinamą pergalę ir vis dar trimis taškais lenkia praėjusių metų čempioną Glazgo "Rangers", kuris po vienintelio rezultatyviausio čempionato žaidėjo Kriso Boydo įvarčio palaužė "Motherwell" pasipriešinimą ir privertė pastarąją ekipą likti septintoje pozicijoje.

Šeštoje vietoje įsitvirtino "Aberdeen" klubas, minimalia persvara laimėjęs prieš Edinburgo "Hibernian". Pergalingą įvartį šeimininkams puikiu smūgiu pirmajame kėlinyje pelnė Scottas Severinas. Kitose rungtynėse pergales iškovojo autsaideriai - "Falkirk" rezultatu 1-0 nugalėjo "Dundee Utd" klubą ir išsaugojo dešimties taškų pranašumą prieš absoliutų autsaiderį "Livingston", kuris viltis neiškristi iš lygos išsaugojo pergale prieš "Inverness".

Sekmadienį paskutinėse 33-ojo turo varžybose į ketvirtąją vietą sieksiantis pakilti "Kilmarnock" susitiks su čempionų titulą jau užsitikrinusiu Glazgo "Celtic". Po šio mačo lyga pasidalins į dvi dalis - sezono pabaigoje pirmasis ir antrasis lygos šešetas po penkerias rungtynes turės sužaisti tarpusavyje.

Šeštadienio rezultatai

"%c00224" 1 - 0 "%c00192"
21` [1 - 0] Scott Severin

"%c00259" 1 - 0 "%c00226"
23` [1 - 0] Jack Ross

"%c00219" 4 - 0 "%c00151"
7` [1 - 0] Michal Pospisil
14` [2 - 0] Roman Bednar
25` [3 - 0] Saulius Mikoliūnas
82` [4 - 0] Juho Makela

87` Greg Ross ("Dunfermline") pašalintas iš aikštės

"%c00229" 2 - 1 "%c00227"
16` [0 - 1] Ross Tokely
37` [1 - 1] Richard Brittain
81` [2 - 1] Colin Healy

"%c00121" 1 - 0 "%c00230"
27` [1 - 0] Kris Boyd