S.Mikoliūno sugrįžimas "Hearts" išvengti nesėkmės nepadėjo © Eurofootball.lt
Šeštadienį Škotijos "Premier" lygoje vyko 33-ojo turo susitikimai. Trečią nesėkmę iš eilės, įskaitant ir taurės varžybas, patyrė Edinburgo "%c00219", nepaisant S.Mikoliūno sugrįžimo paskutinę minutę išvykoje nusileidęs "Dundee United" ekipai.

Dėl patekimo į Škotijos taurės finalą ir atgijusių vilčių išvengti iškritimo iš lygos atsidūręs "Dundee United" prieš šias rungtynes jautėsi pakilime, tuo tarpu "Hearts" pastaruoju metu sekėsi atvirkščiai - V.Romanovo klubas pasitraukė iš taurės turnyro, o lygoje pralaimėjęs Edinburgo derbį susikomplikavo padėtį kovoje dėl trečiosios vietos.

"Hearts" trūko traumuotų D.Česnauskio, M.Burchillo bei P.Hartley, pastarąjį vėl pakeitė M.Kižys, tuo tarpu į komandos startinę sudėtį po šešių rungtynių diskvalifikacijos grįžo naujasis fanų numylėtinis S.Mikoliūnas.

Svečiai pradėjo rungtynes aktyviau ir pirmą kartą į vartus smūgiavo perdavimą iš M.Kižio gavęs J.Hamillas. Tada "Hearts" žaidėjai pora kartų netiksliai bandė įmušti galva, ir dėl progų neišnaudojimo 37 minutę buvo nubausti - suklydus gynėjams B.Robsonas išvedė "Dundee United" į priekį.

Visgi šeimininkų persvara ilgai nesitęsė, nes vos po minutės J.McAllisteris pakėlė kamuolį į baudos aikštelę ir komandos atakų lyderis L.Milleris galva smūgiavo tiksliai. Įkvėptas "Hearts" vėliau vos neišsiveržė į priekį, bet po Kižio perdavimo D.Wynesso smūgį atmušė vartininkas.

61 minutę gerai žaidęs Kižys patyrė traumą ir jį pakeitė M.Stewartas, tuo tarpu antrajame kėlinyje Edinburgo ekipa ir toliau švaistė progas - gerų galimybių neišnaudojo D.Wynessas ir komandos kapitonas S.Pressley.

Paskutinę mačo minutę pakėlus baudos smūgį po G. Kennetho smūgio kamuolys pataikė į skersinį, ir atrodė, kad rungtynės taip ir baigsis lygiosiomis, netrukus G.Bebneris galingu smūgiu iš toli išplėšė pergalę šeimininkams, kurie po šios pergalės pakilo iš paskutinės lygos pozicijos.

Toks rezultatas tapo ypač skaudžiu "Hearts" todėl, kad tai buvo tarsi neišnaudota galimybė grįžti į kovą dėl trečios vietos, mat kiti du pagrindiniai varžovai taip pat patyrė nesėkmes: "Aberdeen" turėjo pripažinti "Celtic" pranašumą rezultatu 3-2, o "Hibernian" netikėtai net 0-3 nusileido "Livingston" ekipai.

Kituose dienos susitikimuose "Inverness" 3-2 laimėjo prieš "Dundee", o "Motherwell" ir "Kilmarnock" sužaidė lygiosiomis 1-1. Sekmadienį paskutinėse turo rungtynėse "Rangers" žais prieš "Dunfermline".