Senosios sostinės riteriai nusiaubė Gargždus (VIDEO)

„Trakai“ iškovojo septintąją pergalę iš eilės „SMScredit.lt A lygos“ čempionate. XX-ojo turo dvikovoje Edgaro Jankausko auklėtiniai 4:0 (0:0) sutriuškino Gargždų „Bangą“. Po šios akistatos senosios sostinės riteriai sumažino deficitą nuo Vilniaus „Žalgirio“ iki keturių taškų. Savo ruožtu gargždiškiai pergalės skonio nepatyrė jau kiek daugiau nei du mėnesius bei turnyro lentelėje žengia septinti.

Pirmojo kėlinio metu vyravo klampus gynybinis futbolas, daug veiksmo vyko tarp abiejų komandų baudos aikštelių.

Per pirmąjį pusvalandį ekipos apsikeitė ne visada nusisekusiais tolimais smūgiais, kurie daugiau džiaugsmo suteikdavo skuodžiantiems paskui kamuolį vaikams negu vartininkams. „Bangos“ gretose aktyviai žaidė Sergijus Ševčiukas, tačiau paskutinėje atakos stadijoje ukrainiečiui pritrūkdavo šaltakraujiškumo.

Likusi pirmosios rungtynių pusės dalis buvo įdomesnė. Per ją Gargždų klubo futbolininkas smūgiavo į virpstą, o netrukus „Trakų“ puolėjas Tadas Labukas pasiuntė kamuolį į vartus. Visgi, įvartis nebuvo įskaitytas dėl nuošalės. Kėlinio pabaigoje savo meistriškumą pademonstravo Tadas Kauneckas atrėmęs šeimininkų žaidėjo smūgį.

Antrame dvikovos kėlinyje senosios sostinės riteriai pasėjo paniką varžovų gretose. Neatlaikydavusi spaudimo „Bangos“ gynyba klysdavo, o „Trakų“ futbolininkai mušė vieną įvartį po kito.

50-ąją minutę po išmetimo iš užribio Jurijus Mamajevas baudos aikštelėje susistabdė kamuolį ir atlikęs puikų smūgį į tolimąjį vartų kampą išvedė savo komandą į priekį. Senosios sostinės riteriai pajutę kraujo skonį toliau spaudė varžovus ir pasinaudoję grubia „Bangos“ klaida aikštės viduryje padvigubino rezultatą. T.Labukas atliko tikslų perdavimą į baudos aikštelę įkirtusiam Povilui Krasnovskiui, kuris technišku smūgiu privertė Šarūną Jurevičių kamuolį iš vartų tinklo traukti antrą sykį.

Po dviejų praleistų įvarčių gargždiškiai kiek sukruto, tačiau visi jų bandymai atsimušdavo į gynėjų arba vartininko sieną.

Trečiasis įvartis krito 64-ąją minutę greitos atakos metu – T.Labukas vėl atliko puikų aukštą perdavimą Vytautui Lukšai, kuriam beliko iš arti galva nukreipti kamuolį į varžovų vartus.

Likusios rungtynių minutės buvo formalumas. „Banga“ siekė pelnyti garbės įvartį ir bent šiek tiek užgožti gėdingą antrojo kėlinio pasirodymą. Deja, kelios dėkingos progos, tarp jų ir efektingas S.Ševčiuko smūgis nepasiekė tikslo.

78-ąją minutę tašką šiame mače padėjo Andrius Lipskis, kuris sulaukė kamuolio baudos aikštelėje ir stipriu smūgiu pasiuntė jį į vartų tinklą.

Atmetus rungtynes su „Dainava“ gargždiškiai per aštuoniolika rungtynių pelnė vos dešimt įvarčių. Su tokiu rezultatyvumu ir kartas nuo karto braškančia gynyba netgi jiems įprasta šeštoji vieta gali atrodyti tarsi miražas.

Gargždų „Banga“ – Trakų „Trakai“ 0:4 (0:0)

“Banga”: Š.Jurevičius, D.Arlauskis, A.Epifanovas, A.Stiožka, K.Urbaitis, A.Butkus (59 min. E.Grigaitis (70 min. A.Marcinkevičius)), M.Chablovas, V.Makijevas, S.Ševčiukas, A.Sirykas (74 min. E.Drąsutis), E.Zagurskas.

“Trakai”: T.Kauneckas, B.Amašukelis, N.Apakidze, J.Januševskis, L.Klimavičius, J.Kendyšas, P.Krasnovskis, V.Lukša, J.Mamajevas (81 min. R.Masenzovas), D.Miceika (64 min. A.Lipskis), T.Labukas (75 min. P.Malinauskas).

Įvarčiai: J.Mamajevas (50), P.Krasnovskis (56), V.Lukša (64), A.Lipskis (78).

Geltonos kortelės: A.Stiožka (52) ; T.Labukas (35), J.Mamajevas (43).