Šeštadienį - naujas "Barca" rekordas © Eurofootball.lt
Šeštadienį žaistose 16-o Ispanijos čempionato ("La Liga") turo rungtynėse pergales šventė iš krizės brendantis Bilbao "Athletic", formą įgaunantis La Korunijos "Deportivo" ir čempionato lyderis "Barcelona". Pastaroji ekipa pagerino klubo visų laikų rekordą - visuose turnyruose jie iškovojo dvylika pergalių iš eilės.

Kadize vykusiose rungtynėse šeimininkai problemų "Barcelona" "traukiniui" kėlė tik rungtynių pradžioje, tačiau net ir be lyderio Ronaldinho žaidusius svečius 31 minutę į priekį išvedė prancūzas Ludovicas Giuly, gavęs perdavimą iš saugo Andreso Iniesta`os ir pasiuntęs kamuolį į vartus. Pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje vienuolikos metrų baudinį uždirbo meksikietis Rafaelis Marquezas. Rezultatyviausiam "Barcelona" ir Ispanijos čempionato žaidėjui Samueliui Eto`o pasižymėti pavyko tik antruoju bandymu.

Antrajame kėlinyje sužaidus vos tris minutes po jaunojo vunderkindo Lionelio Messi perdavimo kamerūnietis įmušė savo penkioliktą įvartį šiame sezone. Visos "Cadiz" pastangos šiose rungtynėse bent kiek atsipirko pačioje rungtynių pabaigoje, kuomet jau per pridėtinį laiką iš arti pasižymėjo kroatas Nenadas Mirosavljevičius.

Iš turnyrinės lentelės dugno ir toliau sėkmingai kyla trenerį pakeitęs Bilbao "Athletic", šįkart 2-0 užtikrintai įveikęs pačiame turnyrinės lentelės dugne esantį Sevilijos "Betis".

21-ą rungtynių minutę po saugo Francisco Yestes perdavimo galva pasižymėjo puolėjas Ismaelis Urzaizas, o po septynių minučių rezultatą padvigubino jaunasis Mikelis Danobeitia, įsiveržęs dešiniuoju kraštu ir pasiuntęs kamuolį į artimąjį vartų kampą.

Visos "Betis", kurie šiemet per devynias išvykas neiškovojo nei vienos pergalės, viltys šiose rungtynėse iškovoti bent tašką žlugo 80-ą minutę, kai iš aikštės buvo išvarytas gynėjas Oscaras Lopezas.

Skambią pergalę šeštadienį iškovojo formą įgaunantys La Korunijos "Deportivo" futbolininkai, net 3-0 sutriuškinę prieš turą tiek pat taškų turėjusius Vigo "Celta" futbolininkus. Rungtynių baigtis tapo beveik aiški 24 minutę, kuomet iš aikštės už pražangą prieš Pedro Munitisą išvarytas buvo "Celta" vartininkas Jose Manuelis Pinto, o vietoj jo į vartus stojęs Estebanas neatsaugojo Diego Tristano mušto vienuolikos metrų baudinio.

Pirmojo kėlinio pabaigoje individualiu reidu rezultatą padvigubino Juanas Carlosas Valeronas, prasiveržęs pro tris priešininkus ir pasiuntęs kamuolį į vartų kampą, o prieš pat rungtynių pertrauką skelbiantį švilpuką trečią įvartį baudos smūgiu iš maždaug 25 metrų įmušė Ispanijos rinktinės gynėjas Joanas Capdevila.

Įpusėjus antram kėliniui antrą vienuolikos metrų baudinį uždirbo Pedro Munitisas, tačiau antrą kartą pasižymėti nepavyko Diego Tristanui, kuris nepataikė į vartus.

Šeštadienio rezultatai

"%c00253" 1 - 3 "%c00006"
32` [0 - 1] Ludovic Giuly
45` [0 - 2] Samuel Eto`o
48` [0 - 3] Samuel Eto`o
90` [1 - 3] Nenad Mirosavljevic

Vigo "%c00020" 0 - 3 La Korunijos "%c00089"
24` [0 - 1] Diego Tristan (11 m.)
42` [0 - 2] Juan Carlos Valeron
45` [0 - 1] Joan Capdevila

24` iš aikštės išvarytas Jose Manuelis Pinto ("Celta")

"%c00039" 2 - 0 Sevilijos "%c00097"
21` [1 - 0] Ismael Urzaiz
28` [2 - 0] Danobeitia