Šiandien startuoja Konfederacijų taurė © Eurofootball.lt
Šiandien, birželio 15-ąją, Vokietijoje startuoja septintasis Konfederacijų taurės turnyras, kuriame dėl nugalėtojų trofėjaus stipriausiomis šešių žemynų rinktinėmis susikaus Pasaulio čempionė Brazilija ir turnyro šeimininkė Vokietija.

1992 metais atsiradęs turnyras iš pradžių vadinosi Karaliaus Fahdo taure ir pirmus tris kartus jis įvyko Saudo Arabijoje. Pirmają taurę laimėjo Argentiną, antrą po trijų metų iškovojo Danija, dar po dviejų metų pavadinimą jau pakeitus į Konfederacijų taurę nugalėjo Brazilija. 1999 metais turnyras jau vyko Meksikoje, ir jį laimėjo šeimininkai, o 2001 ir 2003 metais atitinkamai Korėjoje/Japonijoje ir Prancūzijoje abu kartus laimėjo prancūzai.

Konfederacijų taurė buvo sukurta tam, kad užpildyti "tuščią" vasarą tarp Europos ir Pasaulio čempionatų, skatinti skirtingų pasaulio kraštų tautų brolybę ir papildyti FIFA kišenę. Nepaisant to, ilgą laiką klubų treneriai ir vadovai kritikavo šią idėją motyvuodami tuo, kad tai dar labiau padidina krūvį žaidėjams, tačiau šiemet šios kalbos atrodo kiek užtilo, o nacionalinių rinktinių treneriai į turnyrą ėmė žiūrėti rimčiau.

Iki šiol Konfederacijų taurėje turbūt nebuvo tokių stiprių komandų būrio - be šeimininkės Vokietijos, kuriai tai yra tarsi generalinė repeticija prieš 2006 metų Pasaulio čempionatą, turnyre dalyvaus Pasaulio čempionė Brazilija, Europos čempionė Graikija, Afrikos Tautų taurės laimėtojas Tunisas, CONCACAF Aukso taurės nugalėtoja Meksika, Azijos taurės savininkė Japonija, OFC Tautų taurę laimėjusi Australija, ir Argentina, kuri Amerikos taurėje liko antra, bet į turnyrą pateko todėl, kad vietą jame jau turėjo Brazilija.

Aštuonios dalyvaujančios komandos yra suskirstytos į dvi grupes: A grupėje šeimininkė Vokietija rungtyniaus prieš Argentiną, Tunisą ir Australiją, B grupėje Brazilijos varžovais bus Graikija, Japonija ir Meksika. Grupės varžybose kiekviena komanda per savaitę sužais tarpusavyje, ir birželio 25-26 dienomis pusfinalyje susitiks po dvi geriausias abiejų grupių komandas. Pusfinalių pralaimėtojai birželio 29 dieną žais dėl trečios vietos, o nugalėtojai tą pačią dieną susigrums finale.

Atidarymo rungtynėse 19 valandą Lietuvos laiku žais Argentina ir Tunisas, 22 valandą Vokietija priims Australiją. Sekančią dieną startuos B grupės varžybos - Japonija nuo 19 val. žais su Meksika, o Brazilijos ir Graikijos mačas prasidės 21:45. Sužaidus pirmuosius ir antruosius turus tarp jų bus vienos dienos pertrauka, o grupės turnyras baigsis birželio 22-ąją.