"Šiauliai" pirmą kartą pralaužė "Atlanto" gynybą, tačiau buvo sutriuškinti (VIDEO)

Itin jaunos sudėties uostamiestyje rungtyniavęs „Šiaulių“ klubas sugebėjo pirmą kartą šiame sezone pelnyti įvartį į Klaipėdos „Atlanto“ vartus, tačiau nutraukti pralaimėjimų serijos Deivio Kančeiskio treniruojamai ekipai nepavyko. Atlantiečiai namuose 31-ajame „SMScredit.lt A lygos“ ture rezultatu 4:1 (1:1) palaužė pirmenybių autsaiderių pasipriešinimą.

Po šios pergalės, kuri „Atlantui“ buvo 18-oji, uostamiesčio komanda padidino atotrūkį nuo ketvirtoje vietoje žengiančios Marijampolės „Sūduvos“ iki penkių taškų. Savo ruožtu Saulės miesto komanda pralaimėjo 23-ią kartą ir yra praleidusi net 82 įvarčius.

Nuo pat pirmų minučių prie svečių vartų nusirito tikras atakų škvalas. Pirmąjį Marko Benetos bandymą – smūgį iš 18 metrų – vartininkas atrėmė, tačiau 8-ą minutę „Atlanto“ atstovas pasižymėjo, priversdamas Edgarą Mikšėną traukti kamuolį iš vartų tinklo.

Rezultatyvų perdavimą komandos draugui atliko Ovidijus Verbickas, o M. Beneta paliko varžovą užnugaryje ir tiksliai smūgiavo iš kelių metrų.

Visgi šiauliečiai jau netrukus galėjo atstatyti pusiausvyrą. Po Dovydo Medžiaušio, kuris šį kartą žaidė dešiniajame gynybos krašte, perdavimo, Eligijus Jankauskas dešine koja mušė labai pavojingai – kamuolys skriejo šalia tolimojo vartų kampo.

Per likusį pirmo kėlinio laiką šeimininkai turėjo daug dėkingų situacijų, kurių metu galėjo išspręsti šio mačo baigtį. Itin aktyviai, bet nerezultatyviai pasirodė Maksimas Maksimovas, nerealizavęs kelių pavojingų progų.

Kėlinio pabaigoje „Atlantui“ atsitiko dvi nelaimės – traumą patyrė Lietuvos rinktinės kandidatas Rolandas Baravykas, o po paskutinę sekundę atlikto šiauliečių smūgio teko traukti kamuolį iš vartų tinklo.

<iframe width="500" height="323" src="https://www.youtube.com/embed/YOd3NuONDBE" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Edvardas Tamulevičius surado Tomą Birškį, kuris baudos aikštelėje suklaidino Erlandą Jušką ir tiksliai smūgiavo į tolimą vartų kampą.

T. Birškys sau progą susikūrė ir antro kėlinio pirmą minutę. Saugas kaire koja stipriai spyrė į artimą vartų kampą, priversdamas Mindaugą Malinauską nukreipti kamuolį už galinės linijos.

Vis dėlto intrigos šiame mače greitai nebeliko – pertraukos metu velnių nuo trenerio gavę atlantiečiai greitai išsprendė visas problemas.

54-ą minutę Roberto Vėževičius smūgį vartininkas atrėmė, tačiau jo komandos draugai pamiršo apie Luką Baranauską, kuriam iš arti beliko atšokusį kamuolį pasiųsti į tuščius vartus.

Po dviejų minučių „Atlanto“ sirgaliai džiaugėsi dar kartą. O. Verbicko smūgis iš 16 metrų neatrodė labai pavojingas, bet 17-metis E. Mikšėnas sužaidė nesėkmingai ir kamuolio nesugavo.

63-ią minutę stadione susirinkę žiūrovai pamatė vieną iš kurioziškiausių įvarčių šiame sezone. Tomas Rapalavičius galva numetė kamuolį vartininkui, tačiau tą padarė per stipriai ir „meistriškai“ jį perkėlė.

Per likusį mačo laiką pavojingiau atakavo tik L. Baranauskas – po puolėjo smūgio „Šiaulius“ nuo penkto įvarčio išgelbėjo virpstas.

Šioje akistatoje įvyko net keletas debiutų: šiauliečių ekipoje pirmą kartą „SMScredit.lt A lygoje“ pasirodė Rimvydas Balčiūnas ir vartininkas Milvydas Tupikas, išsaugojęs savo vartus „sausus“.

Savo ruožtu „Atlanto“ komandoje be keitimų rungtyniavo 18 metų gynėjas E. Juška.