"Sūduva" turėjo pripažinti "Club Brugge" pranašumą © Eurofootball.lt
Šiandien savo pirmąsias UEFA Taurės antrojo kvalifikacinio etapo rungtynes Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadione pralaimėjo Marijampolės "Sūduva", 0-2 nusileidusi daugkartiniams Belgijos čempionams "Club Brugge" futbolininkams.

Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadionas
Teisėjas - Drago Kos (Slovėnija)
Marijampolės "%c00125" 0 - 2 "%c00132"
18` [0 - 1] Koen Daerden
70` [0 - 2] Kevin Roelandts

"Sūduva": Padimanskas; Grigas, G.Klevinskas, Mikuckis, D.Čigladze; Miklinevičius, Jasaitis (80` Cordeiro), Mačiulis, G.Slavickas (46` Urbšys); Abramenko (56` Osipovič), Braga.

"Club Brugge": Stijnen; Priske, Maertens, Clement, Klukowski; Vermant, Englebert, Blondel, Daerden; Ishiaku (72` Yulu-Matondo), Salou (60` Roelandts)

Svečiai į priekį išsiveržė 18-ą rungtynių minutę, kai suklydus gynybai ir "Sūduvos" vartininkui Gyčiui Padimanskui suklaidino ir kamuolį į tuščius vartus pasiuntė tik šią vasarą Belgijos klubą papildęs Koenas Daerdenas. Po šio įvarčio svečiai atidavė iniciatyvą lietuviams, tačiau visą laiką labai kietai ir patikimai gynėsi bei itin pavojingai kontratakavo.

Tačiau "Sūduva" kiek prisibijojo savo varžovų ir retai juos atakavo, daugiausia stengėsi žaisti kraštais. Pirmajam kėliniui artėjant į pabaigą puikios galimybės išlyginti rezultatą neišnaudojo Tomas Mikuckis, iš kelių metrų galva smūgiavęs virš vartų.

Antrasis kėlinys prasidėjo pavojinga "Sūduvos" ataka, tačiau po to sekė ne vienas "Club Brugge" išpuolis. Toks spaudimas davė vaisių 70-ą rungtynių minutę, kai neseniai po keitimo aikštėje pasirodęs Kevinas Roelandtsas po perdavimo iš dešiniojo krašto likęs laisvas prie tolimojo virpsto iš kelių metrų "sušaudė" "Sūduvos" vartininką.

Rungtynėms artėjant į pabaigą "Club Brugge" surengė tikrą marijampoliečių vartų šturmą, tačiau lietuviai atsilaikė, o 85-ą minutę O.Braga vos nesušvelnino rezultato - jo galva iš maždaug 5 metrų smūgiuotas kamuolys pataikė į skersinį.

Atsakomoji dvikova bus žaidžiama už dviejų savaičių Belgijoje.

Rungtynių chronologija (iš apačios į viršų)

90+3` Teisėjas skelbia rungtynių pabaigą ir "Club Brugge" švenčia pelnytą pergalę.

90+3` Andrius Urbšys iš kairiojo krašto smūgiuoja į vartus, tačiau nepataiko.

90` Pridedamos trys minutės.

89` Lygioje vietoje kamuolį praranda Tomas Mikuckis, tačiau marijampoliečiams pavyksta apsiginti.

88` Ottavio Braga pataiko į skersinį! Po baudos smūgio iš kairiojo krašto skersuotą kamuolį puolėjas iš maždaug penkių metrų smūgiavo galva, tačiau pataikė į skersinį.

85` K.Roelandtso iš toli stipriai smūgiuotas kamuolys skrieja visai greta virpsto.

83` Vietoje Karolio Jasaičio aikštėje pasirodo Jose Cordeiro.

80` Belgai iš kairiojo krašto skersuoja kamuolį. "Sūduvos" žaidėjai du kartus atmuša kamuolį, po to "Club Brugge" tris kartus iš eilės kelia kampinius, kol galiausiai neseniai po keitimo pasirodęs Yulu-Matondo galva smūgiuoja netiksliai.

79` "Club Brugge" šturmuoja "Sūduvos" vartus.

77` Osipovičius iš maždaug 15 metrų smūgiuoja į vartus, tačiau kamuolį sugriebia vartininkas.

75` Aikštėje vietoje puolėjo M.Ishiaku pasirodo puolėjas Jeanvion Yulu-Matondo. Pastarasis jau sekančios atakos metu iš toli smūgiuoja tiesiai į vartininką.

73` Pažeme iš kairiojo krašto skersuotą kamuolį baudos aikštelės viduryje gauna Englebertas, tačiau jo smūgis šiek tiek netikslus.

70` ĮVARTIS! "Club Brugge" dvigubina persvarą. Gynėjas Brianas Priske skersuoja kamuolį iš dešinio krašto ir kamuolį prie tolimojo virpsto gavęs neseniai po keitimo aikštėje pasirodęs K.Roelandtsas "sušaudo" Gytį Padimanską.

67` Į baudos aikštelės vidurį įsiveržia M.Ishiaku ir iš dešimties metrų smūgiuoja į vartus. Puikią reakciją demonstruoja G.Padimanskas, išmušdamas kamuolį už galinės linijos, o vėliau išmušdamas ir po kampinio pakeltą kamuolį.

66` "Sūduva" turi teritorinę persvarą, tačiau nepavyksta jos paversti įvarčiu.

65` Karolio Jasaičio iš toli smūgiuotas kamuolys rikošetu skrieja į vartus, tačiau svečių vartininkas S.Stijnenas nesunkiai jį sugauna.

64` Pavojingą ataką surengia "Club Brugge" - smūgis iš kairiojo baudos aikštelės krašto ir G.Padimanskas išmuša kamuolį už galinės linijos.

63` Vietoj aktyviai rungtyniavusio I.Salou aikštėje pasirodo Kevinas Roelandtsas. Nominaliai puolėjas keičiamas saugu.

61` Puikų greitį demonstruoja Gytis Padimanskas, suskubęs prie kamuolio greičiau už varžovų puolėją.

60` Tomas Mikuckis patiria traumą, tačiau atsikelia ir tęsia rungtynes.

57` Aikštėje vietoje A.Abramenko pasirodo A.Osipovičius.

57` Tolimas marijampoliečių smūgis netikslus.

55` Į "Sūduvos" baudos aikštelę įsiveržia J.Blondelas, tačiau teisėjas fiksuoja nuošalę M.Ishiaku.

54` Geltona kortele už pražangą aikštės viduryje baudžiamas N.Mačiulis

52` Kamuolį perėmę "Club Brugge" futbolininkai kontraatakuoja, tačiau M.Ishiaku iš maždaug 18 metrų smūgiuotas kamuolys skrieja greta vartų.

47` Tik ką aikštėje pasirodęs A.Urbšys surengia pavojingą ataką, tačiau kamuolys išmušamas už galinės linijos.

46` Antrajame kėlinyje vietoje G.Slavicko aikštėje pasirodo Andrius Urbšys.

Baigėsi pirmasis rungtynių kėlinys. 0-1 pirmauja "Club Brugge" po 16 minutę K.Daerdeno įmušto įvarčio. Lietuviai aikštėje atrodo blankokai, prisibijo atakuoti ir daugiausia stengiasi žaisti kraštais. Tuo tarpu "Club Brugge" labai gerai ginasi, tiesa, įmušę įvartį atidavė iniciatyvą lietuviams. Pirmajam kėliniui artėjant į pabaigą geriausios šios dienos progos neišnaudojo Tomas Mikuckis, iš kelių metrų galva smūgiavęs virš vartų.

45+1` "Sūduva" vos neįsimuša įvarčio į savus vartus. G.Klevinsko atgal galva perduotą kamuolį sunkiai atmuša G.Padimanskas.

"FBK Kaunas" jau pralaimi 3-1. Pačioje rungtynių pabaigoje Danijos klubo pergalę užtvirtino K.M.Pedersenas.

43` Bene pavojingiausią savo ataką surengia marijampoliečiai - po iš kairiojo krašto baudos smūgiu K.Jasaičio skersuoto kamuolio T.Mikuckis, būdamas maždaug keturi metrai nuo vartų, galva smūgiuoja virš vartų.

41` M.Ishiaku suklaidina varžovą ir iš maždaug 10 metrų smūgiuoja į vartus, tačiau "Sūduvos" vartus nuo įvarčio apsaugo G.Padimanskas.

39` Karolis Jasaitis smūgiavo tiesiai į "Club Brugge" vartininką.

38` Pavojingai baudos smūgį atliko A.Abramenko.

"Club Brugge" atiduoda iniciatyvą "Sūduvos" futbolininkams.

Tačiau "FBK Kaunas" vėl turi vytis varžovus - 82 minutę "Randers" antrą kartą rungtynėse išvedė I.Ahmedas.

36` Pavojingą ataką surengia "Sūduva", tačiau po baudos smūgio skersuoto kamuolio prie tolimojo virpsto galva nepasiekia marijampolietis.

"FBK Kaunas" lygina rezultatą rungtynėse su "Randers" 79 rungtynių minutę. Pasižymėjo Gvidas Juška.

29` "Club Brugge" surengia tikrą Marijampoliečių vartų šturmą: kamuolys kelis kartus blokuojamas, kol galiausiai I.Salou iš maždaug 16 metrų smūgiuoja tiesiai į G.Padimanską.

27` I.Salou "numeta" kamuolį Jonathanui Blondelui, tačiau šis iš maždaug 20 metrų smūgiuoja silpnai ir netiksliai.

24` Pavojingai iš toli smūgiuoja Nerijus Mačiulis, tačiau rikošetu į vartus skriejęs kamuolys skrenda tiesiai "Club Brugge" vartininkui į rankas.

23` Po baudos smūgio iš kairiojo krašto skersuoto kamuolio nesusistabdo Giedrius Slavickas.

21` Nigerietis Manasseh Ishiaku su kamuoliu baudos aikštelėje, būdamas maždaug 12 metrų nuo varų apsisuka ir smūgiuoja į vartus, tačiau netiksliai.

20' Gvidas Grigas baudžiamas geltona kortele.

16` ĮVARTIS! "Club Brugge" išsiveržia į priekį 0-1. Teisėjas leidžia žaisti nepaisant pražangos, varžovas pergudrauja "Sūduvos" vartininką Gytį Padimanską ir tik vasarą Belgijos klubą papildęs Koenas Daerdenas siunčia kamuolį į tuščius vartus.

15` "Sūduvos" žaidėjai kelis kartus atsiduria nuošalėje.

Tuo tarpu kitas Lietuvos klubas "FBK Kaunas" Danijoje pralaimi vietos "Randers" 1-0 po 59 minutę D.Fallo įmušto įvarčio.

Rungtynių pradžioje dominuoja "Club Brugge". Marijampoliečiai retai gauna kamuolį ir sunkiai tvarkosi su kieta varžovų gynyba. Kol kas kiek gyviau atrodo tik atakos kraštais.

10` Marijampoliečiai išsimeta kamuolį kairiajame krašte, žaidėjas griaunamas, tačiau teisėjas liepia žaisti toliau.

8` Dar viena belgų ataka, tačiau baudos aikštelėje buvęs varžovas smūgiavo smarkiai virš vartų.

6` Baudos aikštelėje iš aštraus kampo į "Sūduvos" vartus smūgiavo puolėjas Ibrahimas Salou.

2` Belgų baudos aikštelėje griūna "Sūduvos" puolėjas A.Abramenka, tačiau teisėjo švilpukas tyli.

"Club Brugge" palaikyti į Kauną atvyko apie 20-30 sirgalių, tuo tarpu "Sūduvos" fanų - dvigubai daugiau. Iš viso stadione yra netoli 2 tūkstančių žiūrovų.

Marijampolės ekipai šiose rungtynėse teks verstis be traumuotų gynėjo Dariaus Gvildžio bei saugo Dariaus Maciulevičiaus, tuo tarpu varžovų gretose ryškiausia netektis yra rezultatyviausias praėjusio sezono žaidėjas kroatas Boško Balabanas.

Komandų sudėtys

"Sūduva": Padimanskas; Grigas, G.Klevinskas, Mikuckis, D.Čigladze; Miklinevičius, Jasaitis, Mačiulis, G.Slavickas; Abramenko, Braga.

Atsarginiai: S.Klevinskas, V.Slavickas, Urbšys, Cordeiro, Osipovič, Uselis, B.Čigladze

"Club Brugge": Stijnen; Priske, Maertens, Clement, Klukowski; Vermant, Englebert, Blondel, Daerden; Ishiaku, Salou.

Atsarginiai: Verbauwhede, Gvozdenovic, Leko, De Cock, Roelandts, Vandelanoite, Yulu-Matondo.