Triuškinanti Ukrainos pergalė draugiškame mače © Eurofootball.lt
Dešimt Europos komandų antradienį pradėjo pasiruošimą žemyno atrankos varžyboms ir sužaidė penkerias draugiškas rungtynes. Didžiausią pergalę rinktinės istorijoje iškovojo būsima Lietuvos varžovė Ukraina, nesunkiai savo varžovą įveikė ir Slovakija, o visos kiti mačai baigėsi lygiosiomis.

Kijeve vykusiame mače prieš Azerbaidžaną ukrainiečių treneris Olegas Blokhinas leido sau kiek paeksperimentuoti, tačiau tai nesutrukdė komandai sužaisti sėkmingai ir nepalikti jokių vilčių varžovams. Jau trečią minutę po Andrejaus Nesmačno perdavimo pasižymėjo Andrejus Voroninas, praėjus dar devynioms minutėms Sergejus Nazarenko įmušė baudos smūgį, ir Ruslano Rotano bei Olego Gusevo įvarčiai leido šeimininkams jau po pirmo kėlinio pirmauti rezultatu 4-0.

Antrajame kėlinyje O.Blokhinas atliko keletą keitimų, ir du iš aikštėje pasirodžiusių žaidėjų - Andrejus Vorobėjus 72 minutę ir Aleksejus Belikas 90 minutę - užbaigė azerbaidžaniečių triuškinimą. Rungtynės baigėsi Ukrainos pergale 6-0 ir tai buvo didžiausia pergale per visus 14 komandos gyvavimo metų.

Didesnio vargo Bratislavoje žaisdama su "Malta" neturėjo ir Slovakijos rinktinė, tačiau ten įvarčius mušė vienas žmogus - naujasis "Rangers" pirkinys Filipas Šebo, kuriam savo šalies reprezentacinėje ekipoje tai buvo debiutinis mačas. 22 metų puolėjas įmušė tris įvarčius ir padėjo savo komandai iškovoti įtikinamą pergalę.

Gynybinis žaidimas nugalėjo Velso mieste Swansea, kur vietos rinktinė sužaidė be įvarčių su Bulgarija. Tokiu pat rezultatu baigėsi ir 100-osios rinktinės Ispanijos kapitonui Rauliui - jo vedama ekipa nulinėmis lygiosiomis baigė susitikimą Islandijoje. Tuo tarpu Slovėnijos mačas namuose prieš Izraelį klostėsi dramatiškai, nes svečius 81 minutę į priekį išvedė Yossi Benayounas, bet po poros minučių rezultatą pavyko išlyginti Goranui Šukalo.

Trečiadienį savo jėgas Moldovoje išbandys ir Lietuvos rinktinė, o būsimi mūsiškių varžovai Pasaulio čempionato finalininkai Italija ir Prancūzija žais prieš Balkanų komandas atitinkamai Kroatiją bei Bosnija ir Hercogoviną. Europos čempionų titulą ginsiantys graikai susitiks su Anglija, daugkartinė Pasaulio čempionė Brazilija rungtyniaus Norvegijoje, taip pat vieni įdomiausių bus Čekijos ir Serbijos, Vokietijos ir Švedijos susitikimai.