Ukraina nesugebėjo įveikti Azerbaidžano © Eurofootball.lt
Antradienį Europos komandos Pasaulio futbolo aikštynuose sužaidė septynerias draugiškas rungtynes. Vasarą Vokietijoje vyksiančiam Pasaulio čempionato finaliniam turnyrui besiruošianti Ukraina išvykoje netikėtai neįveikė Azerbaidžano, o tarptautiniame turnyre Kipre pergales šventė Graikija, Kazachstanas, Slovėnija ir Rumunija.

Būsimoji Lietuvos varžovė 2008 metų Europos čempionato atrankos varžybose Ukraina išvykoje susitiko su Azerbaidžanu. Pirmose rungtynėse po gruodį įvykusių Pasaulio čempionato burtų be laiko poilsiui gavusio savo lyderio Andrejaus Ševčenkos ukrainiečiai Baku mieste nesugebėjo palaužti šeimininkų ir mačą baigė be įvarčių.

Bosnija ir Hercogovina išvykoje žaidė prieš būsimą planeto pirmenybių dalyvę Japoniją ir permainingą susitikimą baigė lygiosiomis 2-2. Prieš pat mačo pertrauką Naohiro Takahara išvedė japonus į priekį, bet antrojo kėlinio viduryje Zvjezdanas Misimovičius smūgiu nuo 11 m. žymos rezultatą išlygino, o Emiras Spahičius netrukus pelnė ir antrąjį bosnių įvartį. Visgi šeimininkams lygiąsias paskutinę minutę išplėšė komandos kapitonas Hidetoshis Nakata.

Londono "Loftus Road" stadione dar vienas 2006 metų Pasaulio čempionato dalyvis Trinidadas ir Tobagas privertė Islandiją patirti pralaimėjimą penktose rungtynėse iš eilės. Abu įvarčius nugalėtojų ekipai įmušė jos lyderis veteranas Dwightas Yorke`as.

Kipre prasidėjo draugiškas aštuonių komandų turnyras: 1-oje grupėje vienintelio debiutanto Giorgios Samaras įvarčio dėka Europos eks-čempionė Graikija palaužė Baltarusiją, Kazachstanas po 11 metrų baudinių serijos laimėjo prieš Suomiją, tuo tarpu 2-oje Rumunija dviejų įvarčių persvara įveikė Armėniją, o Slovėnija po vėlyvo įvarčio šventė pergalę prieš šeimininkę Kipro rinktinę.

Trečiadienį kontrolinius susitikimus žais visos likusios 13-a Pasaulio čempionate dalyvausiančių Europos komandų. Bene įdomiausias mačas vyks Florensijoje, kur Italija žais prieš Vokietijos rinktinę. Pasaulio čempionė Brazilija be savo pagrindinės žvaigždės Ronaldinho Maskvoje rungtyniaus prieš Rusiją, Anglija susitiks su Urugvajumi, Argentina su Kroatija, o Ispanijos varžovu bus Dramblio Kaulo Krantas.

Antradienio draugiškų rungtynių rezultatai

Azerbaidžanas 0 - 0 Ukraina

Japonija 2 - 2 Bosnija ir Herzegovina
45` [1 - 0] Naohiro Takahara
56` [1 - 1] Zvjezdan Misimovic (11m.)
64` [1 - 2] Emir Spahic
90` [2 - 2] Hidetoshi Nakata

Kipras 0 - 1 Slovėnija
85` [0 - 1] Zlatan Ljubljankic

Suomija 0 - 0 Kazachstanas
(11 metrų baudiniai 1-3)

78` Jonatan Johansson (Suomija) pašalintas iš aikštės

Rumunija 2 - 0 Armėnija
72` [1 - 0] Vasile Maftei
87` [2 - 0] Razvan Cocis

Graikija 1 - 0 Baltarusija
15` [1 - 0] Giorgios Samaras

Trinidadas ir Tobagas 2 - 0 Islandija
10` [1 - 0] Dwight Yorke
52` [2 - 0] Dwight Yorke (11m.)