Ar domitės "Copa America" kovomis?
  • Taip, stebiu kiekvieną mačą
  • Mane domina tik favoritų pasirodymai
  • Ne, "Copa America" - dėmesio nevertas turnyras

Visos apklausos

V. Urbonas: "Žaidimo planas iki išlyginamojo įvarčio veikė"


2019-03-23 10:07:55 Lietuva Valdas Urbonas

Lietuvos rinktinės treneris Valdas Urbonas pirmosiose savo rungtynėse turėjo nuryti kartėlį po pralaimėjimo Liuksemburgo rinktinei, tačiau teigė, jog tai bus vertinga pamoka neilgai su juo dirbančiai komandai.

Europos čempionato B grupės varžybose lietuviams startas galėjo susiklostyti visai kitaip. Fedoras Černychas 14 minutę puikiu įvarčiu išvedė komandą į priekį, bet kėlinio pabaigoje šeimininkai išlygino rezultatą, o po pertraukos pelnė antrąjį įvartį.

Apbibendrinęs pirmąjį kėlinį, V. Urbonas teigė, jog rinktinė buvo disciplinuota, bet stiprų smūgį sudavė atidumo trūkumas lemtingoje pirmojo kėlinio pabaigoje: „Kai laikėmės drausmės ir disciplinos gynyboje, kontratakoje sugebėjome pasiekti ir įvartį. Nors Liuksemburgo komanda daugiau kontroliavo kamuolį, sukūrė daugiau progų, mums pavyko drausmingai gintis. Vienas iš rungtynių lūžio taškų buvo „įvartis į rūbinę“ paskutinę kėlinio minutę. Nors ir raginau žaidėjus, kad šioje situacijoje būtų atidūs, mums pritrūko dėmesingumo“.

„Rūbinėje pasikalbėjome, kad nereikia nuleisti galvų, reikia tęsti kovą. Antrajame kėlinyje nebuvo kažko, kas nuliūdintų, bet antras praleistas įvartis buvo apmaudus, nes galėjome patys išeiti į gerą kontrataką ir nebuvome atidūs tranzicijoje iš atakos į gynybą. Davėme per daug laisvės apie baudos aikštelę buvusiems pavojingiems žaidėjams“, - samprotavo treneris.

Pasak V. Urbono, žaidėjų reakcija besivejančiųjų vaidmenyje buvo teisinga ir jis liko patenkintas jų užsivedimu aikštėje: „Džiugu, kad žaidėjai sureagavo į nepalankų rezultatą. Bandžiau suaktyvinti žaidimą priekyje keitimais, turėjome pavojingų situacijų prie jų vartų. Galėjome geriau išnaudoti standartines situacijas. Bet matau žaidėjų atsidavimą atstovauti rinktinei, norą įrodyti, jog jie nėra prastesni. Rūbinėje jiems už tai padėkojau. Turėsime galimybę Vilniuje bandyti atsirevanšuoti, mums reikės rimtai pasiruošti. Tokios oficialios rungtynės suteikia daug informacijos. Matau ir jaučiu, ką reikalinga dar pridėti ir kur yra bėdos“.

V. Urbonas teigė, kad prieš rungtynes dvejojo dėl leidimo žaisti Arvydui Novikovui, kuris tik prieš porą dienų pradėjo treniruotes su komanda po užklupusio viruso. Futbolininkas po kiek daugiau nei valandos buvo pakeistas.

„Žinodamas Arvydo maksimalizmą ir norą veržtis į aikštę, surizikavau ir suradau jam vietą aikštėje. Tačiau jo pozicija dar nebuvo iki galo suprantama, nes jis praleido praktiškai pusę mūsų pasiruošimo ir tai padarė įtaką. Per kelias treniruotės viską įteigti nėra lengva, bet jis stengėsi ir žaidimo momentai, kuriuose klydome, nebuvo jo problema“, - tvirtino strategas.

Pirmadienį Lietuvos rinktinė žais draugiškas rungtynes su Azerbaidžano futbolininkais. Dvikova vyks 16 val. Baku stadione.

Straipsnio įvertinimas: 1 11
Vienintelė knyga apie futbolą ir nesąžiningas rungtynes

Naujausi (7) Seniausi (7) Geriausi (7) Anoniminiai (11)

0 58 03-23 10:16
Ar Urbonas ar Anupras ar guardiola niekas ju neismokys zaist.Jeigu po ivarcio uzsikast ir atsimusinet nuo Luxenburgo tai klausimas su kuo jie isviso gali zaist? jeigu isviso gali
0 20 03-23 11:55
Koks dar planas? Jei po įvarčio lendam konkrečiai tik gintis. Jei toks planas bus visose varžybose tai taip ir gausim pastoviai. Esmė ir didžiausia bėda tame, kad žaidėjai nemoka normaliai kamuolio palaikyti nė vienoje pozicijoje. 2-3 perdavimai ir gynyba. Prieš antrą įvartį tas gerai pasimatė. Liuksemburgui užteko 4 perdavimų ir bankė. Be kamuolio kontrolės norėt laimėt kontraatakomis tai labai avantiūriška.
0 13 03-23 12:58
Gal jau metas atsistatydinti?
0 5 03-23 14:22
koks cia planas atsimusinet? Cia buvo vienintele dvikova kur turejome pasiimti taskus ir turejome tai padaryti bandydami igauti didesni pranasuma imusant antraji ivarti. Dabar uzsidareme gynyboje lyg zaistume pries kokia Ispanija ar Anglija, nors buvome lygiaverciai.
Elgo
 Elgo
0 5 03-23 13:19
Manekenas nors jau rišliai kalbėjo, šito interviu po mačo visiškai nesupratau. Mikčiojimai kažkokie, ką nori pasakyt, sunku suprast