V.Dambrauskas: pakeitėme schemą ir gan greitai sumušėme įvarčius

„SMScredit.lt A lygos“ autsaideriai „Šiauliai“ privertė jaudintis šalies čempiono Vilniaus „Žalgirio“ sirgalius. Šalies čempionams tik antrajame kėlinyje pavyko palaužti pirmavusios Saulės miesto komandos gynybines užtvaras ir atstatyti penkių taškų atotrūkį nuo antroje turnyro lentelės vietoje esančių „Trakų“ – 5:1 (0:1). Dusyk kamuolį į šiauliečių vartus pasiuntė Darvydas Šernas.

Vyr. treneris Valdas Dambrauskas („Žalgiris“): „Nepavyko įmušti įvarčio, nes eilinį kartą per pirmas penkias minutes, jei neklystu, turėjome keturias progas įvarčiams įmušti. Turėjome truputį problemų su žaidybiniu balansu, nes keletą kartų praleidome gan pavojingas kontratakas, bet antrą kėlinį keitimai ir persistatėme truputį, pakeitėme schemą. Tai išėjo į naudą, gan greitai sumušėme įvarčius ir įrodėme savo pranašumą. Tokiuose momentuose reikia išlikti ramiam, tikėti tuo, ką darai, ir toliau daryti, ką darai. Neabejojome, kad tas įvartis ateis, kad įmušime, bet svarbu buvo nepadaryti antros klaidos, negauti antro įvarčio. Priekyje tiek pirmą, tiek antrą kėlinį momentų turėjome pakankamai. Renkamės tokį žaidimo stilių, kad įmušti įvarčius. Jei paanalizuotumėte, pamatytumėte, kiek mūsų komandos žaidėjų dalyvauja atakoje. Kartais tas atakos - gynybos balansas nėra užtikrinamas ir jeigu prarandi kamuolį, priešininkas tuo gali pasinaudoti.“

Darvydas Šernas („Žalgiris“): „Rungtynės buvo nelengvos. Anksti prasileidome įvartį ir tai komplikavo visus mūsų planus. Labai džiaugiuosi, kad antrajame kėlinyje greitai pavyko įmušti du įvarčius ir pakeitėme rungtynių baigtį. Planavome ir stengėmės patys greitai įmušti, bet mus pagavo ant kontratakos. Bet futbole taip būna, planuoji vienaip - gaunasi kitaip, bet džiaugiuosi, kad sunkiu momentu sugebėjome išlįsti iš šios situacijos ir laimėti rungtynes. Įvartis pakeitė visą rungtynių planą. Kadangi pirmi prasileidome, tai bandėme atakuoti dar didesnėmis pajėgomis ir greičiau pelnyti įvartį. Dėl to atsirasdavo plotai mūsų gynybos pusėje ir jie kontratakuodavo. Įmušti visada smagu, bet svarbiausia, kad komanda laimėjo.“

Vyr. treneris Deivis Kančelskis („Šiauliai“): „Rungtynės buvo įdomios žiūrovams, kurių nemažai buvo, palyginus su praeitomis rungtynėmis. Išgąsdinome „Žalgirį“. Turbūt jie mūsų neįvertino, ypač pirmą kėlinį, leido mums žaisti, mes tuo ir pasinaudojome. Sekėsi neblogai palaikyti kamuolį, sukūrėme keletą momentų. Realizavome, pavyko apsiginti ir turėjome sėkmės, kai „Žalgiris“ neišnaudojo kelių progų. Gaila, prie ir taip traumuotų žaidėjų prisidėjo dar kiti: T.Rapalavičius nebegalėjo tęsti rungtynių ir A.Godinas skundėsi, kad nebegali. Juos pakeitus, subyrėjo tiek gynybinės funkcijos, tiek kamuolio nebepalaikėme. Aišku, ir „Žalgiris“ įjungė kitas apsukas, perstatė šiek tiek ir toks rezultatas.“

Edvardas Tamulevičius („Šiauliai“): „Įmušėme įvartį, pasisekė. Pirmajame kėlinyje, kai įmušėme, gavosi žaidimas, į ataką išeidavome visai gerai. Aišku, momentų jie daug turėjo, sekėsi, bet nepasakyčiau, kad ir mes prastai pirmą kėlinį žaidėme. Antrajame kėlinyje planavome nepraleisti greito įvarčio. Matėsi, kad „Žalgiris“ iš karto norėjo įmušti, nes pirmajame gal buvo šiek tiek atsipalaidavę, galvojo, kad labai lengvai laimės. Įvarčiai greitai sukrito ir mums iškart psichologiškai buvo sunkiau, nes atlošti prieš „Žalgirį“ tikrai nėra lengva.“