"Vėtra" pasitraukė iš Intertoto taurės © Eurofootball.lt
Nesėkmingai atsakomosios Intertoto taurės pirmojo etapo varžybos susiklostė Vilniaus "Vėtrai", namuose nusileidusiai varžovui iš Rumunijos "Ecomax" klubui rezultatu 1-4, kuris nors ir neatspindi aikštėje vykusios kovos, tačiau reiškia, jog sostinės ekipa nepasekė "Žalgirio" pavyzdžiu ir pasitraukė iš turnyro.

Vilniaus "%c00123" 1 - 4 Klužo "Ecomax"
(Pirmos rungtynės 2-3, bendras rezultatas 3-7)
3' [0 - 1] Cosmin Tilinica
29' [0 - 2] Adrian Anca
34' [1 - 2] Gediminas Butrimavičius
85' [1 - 3] Vasile Jula (11m.)
90+2' [1 - 4] Cosmin Tilinica

28' Julius Raliukonis ("Vėtra") pašalintas iš aikštės

Nepaisant "Vėtros" stadiono pranešėjo bandžiusio įkvėpti žiūrovus palaikyti savo komandą, jau trečiąją minutę sirgaliai buvo nutildyti - C.Tilinica įsiveržė į baudos aikštelę, suklaidino gynėją ir pasiuntė kamuolį į R.Merkelio ginamų vartų kampą.

Šeimininkai kiek sutriko ir netrukus rumunai vėl atakavo pavojingai, tačiau šį kartą varžovų smūgį iš 15 metrų sugavo vartininkas. 12 minutę pasižymėti jau galėjo "Vėtra", bet po baudos smūgio perdavimo nepasiekė E.Blažys ir kamuolys praskriejo šalia vartų.

"Ecomax" ėmė žaisti kontratakomis ir 13 minutę smūgiavo šalia vartų, o dar už keturių minučių po panašios kombinacijos rumuno muštas kamuolys skriejo šiek tiek virš vartų. "Vėtra" po truputį perimė iniciatyvą, bet gynėsi nepatikimai ir leisdavo varžovams pavojingai atakuoti.

Arčiausiai įvarčio Vilniaus ekipa buvo įpusėjus kėliniui - po puikaus perdavimo vienas prieš vartininką išbėgo E.Blažys, tačiau jo bandymas permesti vartininką buvo kiek netikslus ir kamuolys atšoko nuo virpsto.

28 minutę "Ecomax" dar kartą kontratakavo, ir pavojingai prieš vartus išbėgusi varžovą stumtelėjo J.Raliukonis. Teisėjo nuomone šiame epizode buvo paskutinės vilties pražanga, ir jis "Vėtros" gynėjui parodė raudoną kortelę bei skyrė baudos smūgį prie pat baudos aikštelės.

Baudos smūgiu rumunams įmušti nepavyko, bet buvo skirtas kampinis, ir pakėlus kamuolį į baudos aikštelę galva įvartį įmušė A.Anca. "Vėtra" liko dešimtyje ir atsilikinėjo jau 0-2, taigi vilnečiai atsidūrė labai sudėtingoje padėtyje, nes norint iškovoti nors pratęsimą jiems reikėjo įmušti tris įvarčius.

Vis dėlto "Vėtros" ekipa nepasidavė, ir 33 minutę atgavo viltį atsitiesti - po baudos smūgio rumunams pavyko atmušti kamuolį, tačiau pirmas prie jo suskubęs G.Butrimavičius iš maždaug 12 metrų smūgiavo tiksliai ir sušvelnino atsilikimą.

Likusią kėlinio dalį "Vėtrai" nesisekė sukurti pavojingesnių epizodų, o prieš pat pertrauką nedaug iki įvarčio trūko svečiams, kai smūgį iš toli atmušus R.Merkeliui prie kamuolio šoko varžovas, tačiau vartininkui kartu su gynėju pavyko pavojų likviduoti.

Antrojo kėlinio pradžioje į aikštę išbėgo dėl skirtingų priežaščių nuo pradžių žaisti negalėje N.Sasnauskas ir N.Vasiliauskas, tačiau pirmąją progą sukūrė kiekybinę persvarą turėję "Ecomax" žaidėjai - 50 minutę smūgį iš 18 metrų atmušė vilniečių vartininkas R.Merkelis.

"Vėtra" bandė atakuoti, bet žaidimas dažniausiai įstrigdavo aikštės viduryje ir vienintelę progą turėjo N.Vasiliauskas, kurio smūgį po perdavimo iš dešinio krašto atrėmė vartininkas.

Laikas bėgo ir 73 minutę R.Merkelis dar išgelbėjo savo komandą atmušdamas smūgį galva, bet tryse žaidusiems "Vėtros" gynėjams vis sunkiau sekėsi gintis. Likus penkioms minutėms po rumunų kontratakos vilniečiams prasižengus buvo skirtas 11 metrų baudinys, kurį palaidodamas šeimininkų viltis realizavo V.Jula.

Po trijų minučių "Vėtra" dar bandė pelnyti paguodos įvartį, tačiau neišnaudojo geros progos, o pačioje mačo pabaigoje po smūgio iš toli vartininkui atmušus kamuolį savo antrąjį ir ketvirtąjį komandos įvartį pelnė C.Tilinica.

"Vėtra" patyrė triuškinamą nesėkmę namuose ir turėjo pasitraukti iš turnyro. Kovas Intertoto taurėje atstovaudamas Lietuai tęs Vilniaus "Žalgiris", antrame etape susitiksiantys su ekipa iš Latvijos Daugpilio "Dinaburg".