Kurią komandą palaikysite A lygos čempionate?
  • Vilniaus "Riterius"
  • Marijampolės "Sūduvą"
  • Gargždų "Bangą"
  • Vilniaus "Žalgirį"
  • "Kauno Žalgirį"
  • "Panevėžį"
  • Nepalaikysiu nė vienos

Visos apklausos

Vilniaus derbis baigėsi taikiai


2006-05-21 21:06:00
Sostinės Žalgirio stadione 9-ojo turo rungtynėse susitiko dvi Vilniaus ekipos "Žalgiris" ir "Vėtra". Lyjant lietui vykusiame mače žalgiriečiai didžiąją rungtynių dalį pirmavo, tačiau praleido įvartį iki susitikimo pabaigos likus aštuonioms minutėms ir susitikimas baigėsi lygiosiomis 1-1.

Vilniaus "Žalgirio" stadionas, 750 žiūrovų
Teisėjas - Edmundas Gaigalas
"%c00032" 1 - 1 "%c00123"
27` [1 - 0] Tadas Labukas
82` [1 - 1] Julius Raliukonis

"Žalgiris": Šetkus; Aleksa, Gražiūnas, I.Steško, Kazlauskas (67` Choruži); Lemežis, Poderis, Miliškevičius, Puotkalis; Morinas, Labukas (80` Krukovski).

"Vėtra": V.Žutautas; Sasnauskas, Raliukonis, Žudys, A.Jankauskas; Milošeski, Preikšaitis (81` Talancev), Vencevičius, Božinovski (65` Šernas); Blažys (46` R.Karčemarskas), Kuznecov.

Rungtynes abi ekipos pradėjo gan aktyviai ir per pirmąsias penkias kėlinio minutes apsikeitė nestipriais smūgiais tiesiai į vartininkus. 7-ą minutę iš už baudos aikštelės ribų gan pavojingai smūgiavo žalgirietis Andrius Puotkalis, tačiau kamuolys praskriejo virš vartų.

Dar po dviejų minučių prie "Vėtros" vartų kilo dar vienas pavojingas epizodas, tačiau Tadas Labukas galva smūgiavo šiek tiek netiksliai. 11-ąją minutę pavojingą ataką surengė jau "Vėtros" futbolininkai, tačiau Dejanas Milošeskis po Bobio Božinovskio perdavimo baudos aikštelėje nesugebėjo pataikyti į kamuolį. Kitos atakos metu iš toli laimę pabandė Eimantas Poderis, tačiau jo smūgiuotas kamuolys nesukėlė didesnių sunkumų "Vėtros" vartų sargui Vaidui Žutautui.

Pirmoje kėlinio pusėje "Žalgiris" bandė žaisti sau kiek neįprastu stiliumi ir bandė atlikti aukštus perdavimus į baudos aikštelę kol galų gale tai davė savo vaisių. 27-ąją minutę po A.Puotkalio perdavimo iš kairiojo krašto T.Labukas griūdamas galva sužaidė tiksliai ir pasiuntė kamuolį į "Vėtros" vartus.

Po trijų minučių jau pats A.Puotkalis pabandė laimę iš toli, tačiau smūgis buvo kiek per stiprus ir kamuolys praskriejo virš vartų. 33-ąją minutę jau "Žalgirio" aikštės pusėje B.Božinovskis suklaidino kelis gynėjus, tačiau jo perdavimas į baudos aikštelę buvo netikslus.

Antrąjį kėlinį "Vėtra" pradėjo pasikeitusios sudėties - vietoje Edvino Blažio aikštėje pasirodė Rolandas Karčemarskas. Vis tik kėlinio pradžioje ir vėl aktyviau žaidė aikštės šeimininkai ir 48-ąją minutę Igoris Morinas sugebėjo pabėgti nuo "Vėtros" gynėjų ir perduoti kamuolį į baudos aikštelę, tačiau ten jo niekas nelaukė.

53-ąją minutę tas pats I.Morinas vėl spurtavo link "Vėtros" vartų, tačiau "Vėtros" vartų sargas V.Žutautas laiku išbėgo pasitikti kamuolio ir likvidavo pavojų. Po šio "Žalgirio" išpuolio "Vėtra" po truputį perėmė iniciatyvą ir siekdama išlyginti rezultatą pradėjo spausti savo varžovus.

Antrajame kėlinyje sužaidus 12 minučių "Žalgirio" baudos aikštelėje vėl atsidūrė makedoniečiai D.Milošeskis ir B.Božinovskis, tačiau po pastarojo perdavimo tėvynainis vėl nepasiekė kamuolio. Dar po poros minučių iš toli smūgiuoti pabandė Donatas Vencevičius, tačiau jo smūgis buvo netikslus.

64-ąją minutę vietoje traumą patyrusio Mariaus Kazlausko "Žalgirio" gretose pasirodė Marijanas Choruži. Po dešimties minučių laisvas "Vėtros" baudos aikštelėje atsidurė E.Poderis, tačiau ir jis nesugebėjo pataikyti į kamuolį.

Likus žaisti kiek daugiau nei 10 minučių to pačio E.Poderio smūgį iš baudos aikštelės prieigų atmušė "Vėtros" vartininkas V.Žutautas, atakai tęsiantis jis dar atrėmė Puotkalio smūgį. Kamuolys atšoko tiesiai E.Poderiui, kuriam beliko įmušti į "Vėtros" vartus, tačiau teisėjas nusprendė, kad "Žalgirio" saugas pasižymėjo būdamas nuošalėje ir įvartis buvo neįskaitytas.

"Vėtra" toliau spaudė savo varžovus ir 82-ąją minutę tai davė rezultatų - svečių gynėjas Julius Raliukonis baudos aikštelės prieigose gavo kamuolį ir ramiai, tiksliu smūgiu iš maždaug 13-os metrų pasiuntė jį į apatinį kairijį "Žalgirio" vartų kampą.

Rezultatui tapus 1-1 "Žalgiris" kiek suaktyvino žaidimą ir bandė įmušti dar vieną įvartį, tačiau bene realiausią progą priešpakutinę rungtynių minutę turėjo "Vėtros" žaidėjai, kai po techniško Milošeskio perdavimo virš vartų smūgiavo Karčemarskas. Taigi Vilniaus derbis taip ir baigėsi lygiosiomis 1-1.

Po mačo "Vėtros" treneris Edgaras Gessas teigė, kad lygiosios yra teisinga lygiaverčių varžovų susitikimo baigtis: "Rungtynės buvo įdomios. Aikštėje netrūko azarto ir noro nugalėti. Abi komandos buvo gerai pasirengusios rungtynėms, pirmajame kėlinyje geriau žaidė „Žalgiris“, po pertraukos iniciatyva priklausė mums. Manau, mačas turėjo patikti žiūrovams."

Išlyginamąjį įvartį įmušęs "Vėtros" kapitonas Julius Raliukonis pritarė treneriui, kad po pertraukos jo komanda žaidė geriau. "Pirmą kėlinį sužaidėm ne itin gerai. Antrame kėlinyje parodėm ką mokam. "Vėtra" žaidė kovingai ir to dėka išlyginom rezultatą. Aikščių kokybė dar prasta, todėl mūsų techniškai komandai sunku pademonstruoti visą pajėgumą."
Straipsnio įvertinimas: 0 0
Vienintelė knyga apie futbolą ir nesąžiningas rungtynes