Vilniaus "Vėtra" įveikė "Hibernian" klubą iš Škotijos © Eurofootball.lt
Šiandien Vilniaus "Žalgirio" stadione buvo sužaistos Intertoto taurės antrojo etapo atsakomosios rungtynės, kuriose susitiko Vilniaus "Vėtros" ir Edinburgo "Hibernian" klubai. Pergalę rezultatu 1-0 iškovojo "Vėtros" futbolininkai. 61-ą mačo minutę pasižymėjo Nerijus Vasiliauskas.

Pirmosios rungtynės tarp šių klubų Škotijoje baigėsi rezultatu 1-1. Taigi, vilniečiai namuose iškovoję pergalę patenka į kitą Intertoto taurės etapą. Ten jie susitiks su Danijos "Esbjerg" ekipa, kuri bendru dviejų rungtynių rezultatu 2-1 įveikė Prancūzijos "%c00090" klubą.

"%c00123" - "%c00192" 1 - 0

60' %p02600

Komandų sudėtys:
"Vėtra": Poškus, Grudzinskas, Sasnauskas, Raliukonis, Žudys, Beaud, Rimkus, Butrimavičius, Šernas, Vasiliauskas, Karvelis.

Atsarginiai: Merkelis, Kontautas, Kijanskas, Vaineikis, Litvinas, Stonkus, Mižigurskis.

"Hibernian": A.Brown, Whittaker, Al.Reid, Caldwell, Murdock, Nicol, S.Brown, Brebner, Orman, O'Connor, Morrow.

Atsarginiai: An.Reid, Smith, Glass, McManus, McDonald, Shields, Dobbie.

Puikus oras Vilniuje ir svarbios rungtynės į "Žalgirio" stadioną sutraukė daugiau nei pora tūkstančių futbolo gerbėjų. Tačiau jie pirmosiomis minutėmis vos nebuvo nuvilti, kai Morrow ir O'Connoro smūgius iš arti turėjo atmušti vartininkas Poškus.

Žaidimas po truputį išsilygino, o 15 minutę pirmą progą turėjo šeimininkai, bet po Butrimavičiaus bandymo galva vartų sargas Brownas sužaidė puikiai ir atmušė kamuolį į kampinį.

Netrukus tas pats vartininkas vos nesuklydo, nes po Beaudo stipraus smūgio iš toli jam tik antru bandymu pavyko sugauti kamuolį. Po to progą jau turėjo svečiai, tačiau Morrow iš dešimties metrų mušė pro šalį.

34 minutę O'Connoras gavo perdavimą iš Whittakerio, numetė kamuolį galva Ormanui, šis smūgiavo per save, tačiau Poškui pavyko apsiginti perkeliant kamuolį per vartus. Likus porai minučių iki kėlinio pabaigos Šernas iššokęs vienas prieš vartininką smūgiavo netiksliai, nors "Vėtros" saugui kiek sutrukdė ir gynėjas Reidas.

Po pertraukos vilniečiai perėmė iniciatyvą ir po truputį ėmė spausti varžovus. Jie sukūrė keletą galimybių pasižymėti - iš pradžių dešinėje baudos aikštelės pusėje kamuolį pro gynėją prasimetęs Stonkus smūgiavo netiksliai, vėliau surengus kontrataką Karveliui nepavyko bandymas iš 15 metrų.

Po poros minučių buvo pakeltas kampinis, Vasiliauskas smūgiavo galva, kamuolys pataikė į skersinį ir žiūrovų nusivylimui atšokęs nuo žemės nuskriejo nuo "Hibernian" vartų.

Įvartis brendo, ir 60 minutę jis buvo pasiektas kurioziškomis aplinkybėmis: pakėlus kampinį vienas vilniečių bandė smūgiuoti, kamuolys pataikė į škotų gynėjo koją, aukštai pakilo ir visų nuostabai nusileido į vartus. Nelabai sėkmingai šioje situacijoje sužaidė vartininkas, o įvartis buvo įskaitytas Vasiliauskui, kuris, atrodo, paskutinis lietė kamuolį.

Svečiai iš karto bandė išlyginti rezultatą, bet pro šalį iš 17 metrų smūgiavo Nicolas. "Vėtra" puikiai gynėsi ir neleido varžovams priartėti prie savo vartų, o ir patys kartais surengdavo pavojingų išpuolių. Viename jų Sasnauskas smūgiavo iš baudos aikštelės prieigų, bet Brownas numušė kamuolį į kampinį.

Rungtynės ėjo į pabaigą, ir škotams niekaip nepavykdavo sukurti ko nors pavojingesnio. "Vėtra" galėjo padvigubinti skirtumą, kai Vasiliauskas gavo perdavimą laisvas, tačiau jo smūgis galva iš penkių metrų buvo netikslus.

Jau einant pridėtam laikui, "Hibernian" sužaidė pro kairįjį kraštą, perdavė kamuolį į baudos aikštelę, tada sekė perdavimas Nicolui, bet laimei jo smūgis iš aštuonių metrų skriejo virš vartų. Tai buvo paskutinė rungtynių ataka, nes teisėjas iš Lenkijos iš karto po šio epizodo paskelbė mačo pabaigą.