Vokietija įveikė Švediją ir pateko į Pasaulio čempionato ketvirtfinalį © Eurofootball.lt
Švedijos rinktinė nesugebėjo rimčiau pasipriešinti čempionato šeimininkams vokiečiams. Rungtynių nugalėtojas tapo aiškus jau pirmajame kėlinyje, kai Vokietijai jau laimint rezultatu 2-0, iš aikštės už antrąją geltoną kortelę buvo pašalintas Švedijos rinktinės gynėjas Teddy Lucic‘us. Antrąją rungtynių pusę didelės intrigos jau nebuvo ir Vokietijos rinktinė, nesunkiai įveikusi varžovus, pirmoji pateko į Pasaulio čempionato ketvirtfinalį.

Miunchenas – “ Allianz Arena” stadionas
Teisėjas: Carlos Eugenio Simon (Brazilija)
Vokietija 2–0 Švedija

4'[1 - 0] Lukas Podolski
12'[2 - 0] Lukas Podolski

Vokietija: Lehmann, Friedrich, Metzelder, Mertesacker, Lahm, Schweinsteiger (72‘ Borowski), Frings (85' Kehl), Ballack, Schneider, Podolski (74‘ Neuville), Klose.

Švedija: Isaksson, Alexandersson, Mellberg, Lucic, Edman, Ljungberg, Linderoth, Kallstrom (39‘ Hansson), Jonson (52‘ Wilhelmsson), Ibrahimovic (72‘ Allback), Larsson.

Vokietijos rinktinė gerai pasirodė jau grupės varžybose, tačiau nedaug kas tikėjosi, kad Jurgeno Klinsmanno auklėtiniai sužaidę puikias rungtynes, taip lengvai įveiks švedus.

Pirmąjam įvarčiui čempionato šeimininkams pakako 4 minučių. Po Miroslavo Kloses smūgio pirmasis prie kamuolio prišoko Lukasas Podolskis ir pasiuntė jį į vartus. Šis įvartis buvo puikus paskatinimas vokiečiams pačioje rungtynių pradžioje.

Jaunasis vokietis po Michaelo Ballacko perdavimo dar kartą smūgiavo į vartus, tačiau šį kartą jis į vartus nepataikė.

Vokietijos rinktinės kapitonas suspėdavo komandai padėti ir gynyboje ir puolime. Po bandymo nuginkluoti Andreasą Isakssoną, Ballackas grįžo prie savo vartų ir perėmė kamuolį iš smūgiuoti besiruošiančio Henriko Larssono.

Vokiečių aktyvus puolimas vėl davė vaisių 12-ąją rungtynių minutę. Miroslavas Klose prie savęs pritraukė tris varžovų gynėjus ir perdavė kamuolį Podolskiui, kuris įmušė antrąjį įvartį rungtynėse.

Vokiečiai ir toliau nenustojo atakuoti. Švedų vartininkui Isakssonui teko atremti Ballacko smūgį, o Kloses smūgis galva skriejo virš vartų.

Švedijos rinktinė pirmajame kėlinyje retai atakavo varžovų vartus. Vokiečiai apsigindavo nuo visų jų bandymų ir patys rengdavo atakas varžovų vartų link. Daug darbo turėjo švedų vartų sargas, kuriam teko atremti Kloses ir Torsteno Fringso smūgius. Isakssonas buvo bene geriausias savo komandos žaidėjas pirmajame kėlinyje.

Vokiečiai žaidė užtikrintai ir stadione susirinkę sirgaliai išdidžiai skandavo rinktinės trenerio Klinsmanno vardą.

Švedijos reikalai dar labiau pablogėjo, gavus antrąją geltoną kortelę Teddy Lucic‘ui. Po pražangos prieš Klosę, arbitras iš Brazilijos Carlosas Simonas išvarė gynėją iš aikštės ir švedų viltys patekti į ketvirtfinalį žlugo.

Nors Larso Lagerbacko auklėtiniai kėlinio pabaigoje ir bandė atakuoti, tačiau sušvelninti rezultato jiems nepavyko ir vokiečiai visą kėlinį kontroliavę situaciją aikštėje, išėjo ilsėtis turėdami dviejų įvarčių ir vieno žaidėjo persvarą.

Antrojo kėlinio pradžioje, vilties švedams suteikė teisėjas, paskyręs kiek abejotiną vienuolikos metrų baudinį į Vokietijos vartus. Tačiau švedams diena tikrai buvo nenusisekusi. Larssonas smūgiavo virš vartų ir nusivylę švedų sirgaliai bei patys žaidėjai susitaikė su pralaimėjimu.

Likusią kėlinio dalį šeimininkai bandė išnaudoti kiekybinę persvarą. Komandos kapitono Ballacko tolimą smūgį atmušė Isakssonas. Rungtynių tempas antroje rungtynių pusėje pastebimai sulėtėjo. Abi komandos laukė finalinio teisėjo švilpuko.

Vokietijos rinktinė turėjo nemažai šansų pelnyti daugiau įvarčių, tačiau nesugebėjo. Iš toli smūgiuodavo Ballackas, Podolskis, po keitimo pasirodęs Oliveris Neuville‘is ir kiti.

Ši pergalė Vokietijai buvo kiek netikėtai lengva, o švedai važiuos namo sužaidę bene prasčiausias rungtynes čempionate. Dabar vokiečiai tampa vieni iš pagrindinių pretendentų nugalėti Pasaulio čempionate. Rinktinės treneris neturėtų dėl ko labai nerimauti ir gali ramiai ruoštis artėjančiam ketvirtfinaliui.