Vokietija vos išvengė nesėkmės draugiškame mače © Eurofootball.lt
Tęsiantis pasiruošimui Pasaulio čempionato finaliniam turnyrui antradienį įvyko dar aštuonerios draugiškos tarptautinės rungtynės. Pergales iškovojo Čekija, Argentina ir Anglija, nesėkmės namuose vos išvengė Vokietija, o Lenkija po kurioziško įvarčio patyrė pralaimėjimą.

Paskutinėse lnamų rungtynėse prieš planetos pirmenybes lenkai susitiko su Kolumbija ir mačas šeimininkams prasidėjo nesėkmingai, nes 19 minutę atlikus baudos smūgį po rikošeto ir neužtikrintai sužaidus vartininkui Arturui Boručui pirmąjį Kolumbijos įvartį įmušė Elkinas Murillo, o antrojo kėlinio viduryje rezultatą kurioziškai smūgiu iš savo baudos aikštelės į oponento Tomašo Kuščako vartus padvigubino svečių vartų sargas Luisas Martinezas. Mačo pabaigoje lenkams paguodos įvartį dar pelnė Ireneušas Jelenas, bet tai neišgelbėjo jų nuo pralaimėjimo ir dar labiau išaugusios kritikos treneriui Pawelui Janasui.

Geriau žaidžiant su Kosta Rika sekėsi ne stipriausios sudėties žaidusiai Čekijos rinktinei, kurios gretose į aikštę po traumos grįžo milžinas Janas Kolleris. Būtent jis turėjo geriausią progą išvesti savo komandą, kai kamuolį nuo vartų linijos išmušė gynėjas Michaelis Umana, tačiau čekams pergalingą įvartį likus aštuonioms minutėms iki mačo pabaigos pelnė J.Kollerį pakeitęs Vratislavas Lokvencas, kuriam po Liboro Sionko perdavimo pavyko įmušti galva.

Lenkijos "pavyzdžiu" vos nepasekė būsimų Pasaulio pirmenybių šeimininkė Vokietija, kuri namuose susitiko Japonijos rinktine, ir sužaidus 65 minutes taip pat atsilikinėjo rezultatu 0-2 po nesėkmingo žaidimo gynyboje dviejų Naohiro Takahara įvarčių per aštuonias minutes. Visgi vokiečiai nepasidavė ir 76 minutę Bastianui Schweinsteigeriui atlikus baudos smūgį kamuolį į vartus nukreipė Miroslavas Klose, o dar po keturių minučių rezultatą išlygino ir lygiąsias savo komandai išplėšė pats B.Schweinsteigeris.

Lygiosiomis baigėsi rungtynės tarp Čilės ir Dramblio Kaulo Kranto. Afrikos komanda pirmavo 72 minutę 11 m. baudiniu pasižymėjus Arounai Dindane, bet iš karto po to raudoną kortelę gavo Didier Zokora ir Čilė išnaudojusi kiekybinę persvarą 77 minutę rezultatą išlygino - pasižymėjo Humbertas Suazo. Nesunkią pergalę iškovojo Tunisas, kuris rezultatu 3-0 sutriuškino Baltarusiją. Nugalėtojų komandos gretose įmušė 11 metrų baudinį realizavęs Hamedas Namouchi, natūralizuotas brazilas Santosas ir Issamas Jomaa.

Pergalę prieš kitą Pasaulio čempionato dalyvę Angolą pietų Italijoje iškovojo Argentina. Pirmą įvartį argentiniečiams 29 minutę po kapitono Juano Pablo Sorino perdavimo įmušė krašto saugas Maxi Rodriguezas, o netrukus įvarčio autoriu jau tapo pats J.Sorinas, kuriam bandant dar kartą perduoti kamuolį šis rikošetu nuo gynėjo Andre Mateuso įskriejo į vartus.

Argentina dominavo rungtynėse ir vėliau galėjo įmušti dar padidinti savo persvarą, tačiau po kombinacijos su Leoneliu Messi M.Rodriguezas pataikė į virpstą. Susitikimas buvo ypatingas komandos gynėjui Roberto Ayalai - 33 metų veteranui tai buvo jubilienės 100-osios rungtynės vilkint nacionalinės rinktinės marškinėlius ir jis pagal šį rodiklį priartėjo prie rekordininkų Diego Simeone (106 mačai) ir Javiero Zanetti (102), kurie Pasaulio čempionate nerungtyniaus.

Pergalę pasiekė ir kartu su argentiniečiais prie turnyro favoritų priskirama Anglijos rinktinė, kuri Mančesterio "Old Trafford" stadione 3-1 įveikė Vengriją. Tiesa, pirmajame kėlinyje anglams įmušti nesisekė - arčiausiai tikslo buvo Frankas Lampardas, kuris nesugebėjo realizuoti Steveno Gerrardo uždirbto 11 metrų baudinio, atšokus kamuoliui pakartotiniu bandymu galva į virpstą pataikęs Michaelas Owenas, ir Joe Cole'as, kurio galva muštas kamuolys taip pat atsimušė į vartų konstrukciją.

Vis dėlto po pertraukos sužaidus vos dvi minutes gavęs Davido Beckhamo perdavimą smūgiu galva Angliją į priekį išvedė Stevenas Gerrardas, o netrukus tą patį padarė ir persvarą padvigubino gynėjas Johnas Terry. 55 minutę vengrams viltį dar buvo suteikęs Palo Dardai įvartis puikiu smūgiu iš 25 metrų, tačiau likus šešioms minutėms pergalę šeimininkams trečiuoju įvarčiu po J.Cole'o perdavimo užtvirtino Peteris Crouchas.

Visi antradienio draugiškų mačų rezultatai

Lenkija 1 - 2 Kolumbija
19` [0 - 1] Elkin Murillo
63` [0 - 2] Luis Enrique Martinez
90` [1 - 2] Ireneusz Jelen

Čekija 1 - 0 Kosta Rika
82` [1 - 0] Vratislav Lokvenc

Libija 1 - 2 Urugvajus
15` [0 - 1] Vigneri
34` [0 - 2] Sebastian Abreu
61` [1 - 2] El-Taib

Paragvajus - Gruzija (atidėtos)

Vokietija 2 - 2 Japonija
57` [0 - 1] Naohiro Takahara
65` [0 - 2] Naohiro Takahara
76` [1 - 2] Miroslav Klose
80` [2 - 2] Bastian Schweinsteiger

Čilė 1 - 1 Dramblio Kaulo Krantas
72` [0 - 1] Arouna Dindane (11m.)
77` [1 - 1] Humbert Suazo

73` Didier Zokora (D.K.K) pašalintas iš aikštės

Tunisas 3 - 0 Baltarusija
35` [1 - 0] Hamed Namouchi (11m.)
48` [2 - 0] Francileudo Santos
90` [3 - 0] Issam Jomaa

88` Karim Haggui (Tunisas) pašalintas iš aikštės

Argentina 2 - 0 Angola
28` [1 - 0] Maximiliano Rodriguez
36` [2 - 0] Juan Pablo Sorin

Anglija 3 - 1 Vengrija
47` [1 - 0] Steven Gerrard
51` [2 - 0] John Terry
55` [2 - 1] Pal Dardai
84` [3 - 1] Peter Crouch