"Žalgiris" pažemino "Šiaulius", Klaipėdos derbyje - "Atlanto" pergalė (VIDEO)

Keturis rezultatyvius perdavimus atlikęs ir vieną įvartį įmušęs Jakubas Wilkas kone vienas susitvarkė su „SMScredit.lt A lygos“ autsaideriais „Šiauliais“. Šalies čempionas „Žalgiris“ per penkias minutes pirmajame kėlinyje išsprendė visus mačo klausimus ir be didesnių problemų pasiekė nesunkią pergalę triuškinančiu rezultatu – 6:1 (4:0).

Rungtynių pradžia nieko blogo aikštės šeimininkams, kurių gretose debiutavo rusas Bekchanas Usmanovas, nežadėjo, tuo tarpu „Žalgirio“ treneriams dar 7-ą minutę teko atlikti priverstinį keitimą, nes po oro dvikovos Jurijaus Fomenkos smūgį alkūne gavo ir traumą patyrė Deividas Šemberas.

Kapitono netektis mobilizavo kurį laiką mažumoje rungtyniavusius vilniečius. Jau 16-ą minutę svečiai išsiveržė į priekį. Po Andro Švrljugos perdavimo į baudos aikštelę Vytautas Lukša parideno kamuolį šalia buvusiam J.Wilkui. Lenkas tiksliu smūgiu išvedė savo komandą į priekį.

Netrukus į „Šiaulių“ vartus krito antrasis įvartis. Aukštai žaidusi aikštės šeimininkų gynybos linija buvo nubausta po ilgo perdavimo iš aikštės gilumos.  Nuo gynėjų pabėgęs V.Lukša kone nuo galinės linijos atmetė kamuolį link vartų atskubėjusiam Elivelto. Brazilas nesėkmingu pirmuoju smūgiu pataikė į Vytą Gašpuitį, bet pakartotiniu bandymu padvigubino sostinės komandos persvarą.

Dar po trijų minučių Elivelto į savo sąskaitą įsirašė dublį. Perdavimo krašte sulaukusiam J.Wilkui šiauliečiai suteikė labai daug erdvės. Lenkas neskubėdamas susistabdė kamuolį ir tiksliu perdavimu link vartų surado „Žalgirio“ brazilą, kuris krisdamas galva įmušė dar vieną savo ir komandos įvartį.

Kėliniui artėjant prie pabaigos, priverstinį keitimą teko atlikti ir „Šiauliams“, traumą patyrus Donatui Petrauskui. Tuo nemalonumai čempionato autsaideriams nesibaigė. 42-ą minutę įmušti galėjo A.Švrljuga. Standartinės situacijos metu kroatas laisvas iššoko prieš vartus, bet smūgiu pro Povilą Valinčių pataikė į virpstą.

Vis tik dar pirmajame kėlinyje „Žalgiris“ spėjo įmušti ir ketvirtąjį įvartį. Po J.Wilko perdavimo pasižymėjo į baudos aikštelę įsiveržęs Mantas Kuklys.

Per pirmą rungtynių pusę „Šiauliai“ vos porą kartų grasino Sauliaus Klevinsko ginamiems vartams. Abu sykius puolimo smaigalyje atsidūrė Sergijus Ševčiukas, bet iš pradžių pataikė tolimu smūgiu pataikė į vartininką, vėliau, gražiai suklaidinęs A.Švrljugą, pasiuntė kamuolį virš vartų.

Įvarčių fiestą antrajame kėlinyje pratęsė Linas Pilibaitis. 57-ą minutę vilnietis tiksliu smūgiu galva „uždarė“ dar vieną J.Wilko perdavimą standartinės situacijos metu.

Kėlinio viduryje retą progą įmušti turėjo J.Fomenka. Puolėjas smūgiu galva pataikė į vartų stačiakampį po B.Usmanovo perdavimo, tačiau patikimai sužaidė kamuolį sugavęs S.Klevinskas.

70-ą minutę trečiąjį savo įvartį galėjo įmušti Elivelto, bet po labai gero J.Wilko perdavimo iš kelių metrų nesugebėjo pataikyti į vartus. Brazilui kiek sutrukdė šalia buvęs ir kamuolio taip pat siekęs A.Švrljuga.

Po kelių minučių visiškai skylėtą „Šiaulių“ gynybą nubaudė antroje rungtynių pusėje į aikštę išleistas Paulius Janušauskas. Jam beliko pataikyti į vartus iš poros metrų po ketvirtojo rungtynėse rezultatyvaus J.Wilko perdavimo.

Rungtynių pabaigoje aikštės šeimininkams pavyko įmušti garbės įvartį. B.Usmanovui pabandžius perdavimu prieš vartus išvesti S.Ševčiuką, gynėjų atmušas kamuolys nukrito J.Fomenkai. Puolėjo smūgiuotas kamuolys po nedidelio rikošeto atsidūrė tinkle.

<iframe width="500" height="323" src="https://www.youtube.com/embed/cDJt12ynKno" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Nors Klaipėdos „Atlanto“ futbolininkai dvyliktojo turo „SMScredit.lt A lygos“ mače neparodė geriausio futbolo, tačiau sugebėjo išplėšti itin svarbią pergalę. Atlantiečiai uostamiesčio derbyje 2:1 (1:1) nugalėjo „Klaipėdos granitą“ bei nutraukė trijų nelaimėtų rungtynių seriją.

Aktyvesnė rungtynių pradžioje buvo svečių teisėmis žaidusi Konstantino Sarsanijos treniruojama ekipa. Vis dėlto kampinių metu itin pavojingų progų sukurti nepavyko.

16-ąją minutę „Atlantas“ tikslą pasiekė žaidėjo individualaus meistriškumo dėka. Maksimas Maksimovas įkirto į baudos aikštelę ir išprovokavo varžovo pražangą. Rusas stojo prie 11 metrų atžymos ir nesuklydo. Vartininkas Tadas Simaitis atspėjo kamuolio skriejimo kryptį, tačiau komandos neišgelbėjo.

Netrukus kitoje aikštės pusėje iš toli gana pavojingai smūgiavo Marius Papšys, tačiau po Jegoro Potapovo klaidos atlantiečiai turėjo gerą galimybę padvigubinti rezultatą. Vartus laiku palikęs T.Simaitis, kuriam laikui atsimušė, tačiau kamuolys atšoko Andriui Jokšui, prieš kurį maždaug 25 metrų atstumu buvo likę tušti vartai. Veteranas turėjo neblogą galimybę smūgiuoti, bet pasiuntė kamuolį toli nuo tikslo.

28-ąją minutę rezultatas tapo lygus. Itin apmaudžiai gaudydamas kamuolį suklydo panašių klaidų nedarantis Edvinas Gertmonas, o vartininko neužtikrintu žaidimu pasinaudojęs Karolis Laukžemis tiksliu smūgiu iš arti atstatė pusiausvyrą.

<iframe width="500" height="323" src="https://www.youtube.com/embed/L8i718S95vs" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Kėlinio pabaigoje buvo labai daug kovos aikštės viduryje, tačiau atlantiečiai savo progą turėjo. Andriui Bartkui dėkingoje padėtyje palankiai atšoko kamuolys, tačiau saugas smūgiavo gerokai virš vartų.

Po ilgosios pertraukos futbolininkai rungtyniavo taip pat kovingai ir skyrė didelį dėmesį savo vartų saugumui.

Vis dėlto puikios galimybės sulaukęs M.Maksimovas galėjo išvesti komandą į priekį, bet J.Potapovas sugebėjo išmušti kamuolį beveik nuo vartų linijos.

Granitiečiai naudojosi atlantiečių nesėkmingomis atakomis ir ne kartą pavojingai kontratakavo. Vis dėlto itin aštrių epizodų šeimininkai nesukūrė.

K.Sarsanija po keitimo išleido į aikštę Andrejų Paniukovą, tačiau žaidimas „Atlantui“ nesiklostė sėkmingai. Visgi 84-ąją minutę praėjusio sezono bronzos medalininkai sugebėjo pelnyti pergalingą įvartį.

M.Maksimovas standartinės padėties metu perdavė kamuolį į baudos aikštelę, ten niekas jo nelietė, tad šis netrukus atsidūrė „Klaipėdos granito“ vartų tinkle.

Šeimininkai metė visas pajėgas į priekį, tačiau išlyginti rezultato Gedimino Jarmalavičiaus kariaunai nepavyko.