Moterų A lygos 3-iojo turo apžvalga © PA Images nuotr.

Sekmadienį „Topo centras Euronics“ moterų A lygoje sužaistos trejos rungtynės, kuriose solidžias pergales iškovojo išvykoje žaidusios dvi stipriausios praėjusio sezono komandos bei namie žaidusi Gargždų „Banga“. Iš viso, įmušta 10 įvarčių, „Hegelmann“ pirmuosius taškus prarado, „Banga“ – iškovojo.

3-iojo turo rungtynių rezultatai:

FK Banga 2:0 FK Saned | Rungtynių įrašas

FC Hegelmann 0:4 FK Gintra | Rungtynių įrašas

FK TransINVEST 0:4 MFA Žalgiris-MRU | Rungtynių įrašas

Čempioniškai. Dvikova Garliavoje prieš jai prasidedant kėlė klausimą: ar puikiai naujojo trenerio Karolio Jasaičio treniruojama „Hegelmann“ komanda sugebės mesti iššūkį strategą pakeitusioms daugkartinėms šalies čempionėms?

Galime konstatuoti, kad nesugebėjo. Šiaulietės nuo pirmųjų minučių užgulė varžovių vartus ir dar neįpusėjus pirmajam kėliniui pelnė pirmąjį įvartį. Kiek apmaudų, bet įvartį. Iš kelių metrų pasižymėjusi Thubelihle Shamase netrukus atliko akrobatinį salto šuolį bei atsidūrė komandos draugių glėbyje.

Antrasis įvartis dar apmaudesnis. Iš gana aštraus kampo Laura Kubiliūtė siuntė kamuolį į baudos aikštelę, Greta Lukjančukė jo nesugavo ir šiauliečių persvara išaugo iki 2:0.

Po pertraukos žaidimas nepasikeitė. „Gintra“ ir toliau žaidė su didele energija, kūrė daug atakų ir dar du kartus po Erikos Šupelytės bei Saulutės Railaitės smūgių džiaugėsi įmuštais įvarčiais.

„Solidi pergalė. Prie komandos vairo esu dar tik dvi savaites, tačiau šios rungtynės man parodė, kad einame teisinga kryptimi. Ačiū žaidėjoms už atsidavimą ir energiją“, – po rungtynių kalbėjo „Gintros“ vyriausiasis treneris Ollipekka Ojala.

Taip pat 4. Didesnės intrigos buvo laukta ir Vilniaus regiono derbyje, tačiau Polinos Yanchuk vedamos MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkės, kaip ir „Gintra“, keturiais sausais įvarčiais užsitikrino pergalę prieš Vilniaus rajono „TransINVEST“.

Žalgirietės nuo pat susitikimo pradžios neleido suabejoti, kas šioje dvikovoje yra stipresnė komanda. Individualus meistriškumas bei greitesni sprendimai leido vilnietėms ieškoti galimybių, kurios buvo surastos pakankamai greitai.

Sužaidus trečdalį pirmajame kėlinyje Hayanne de Sousa gražiai numetė kamuolį P. Yanchuk, o ši vienu lietimu maždaug iš 20 metrų varžovių vartininkę apdovanojo įspūdingu įvarčiu.

Ieškant paralelių su „Gintros“ pergale, žalgirietės antrąjį įvartį taip pat įmušė sužaidus apie pusvalandį. Varžovėms įžaidinėjant kamuolį nuo vartų, Laura Ruzgutė jį perėmė, po to į baudos aikštelę perdavė H. De Sousai. Pastaroji parideno kamuolį dar toliau P. Yanchuk link, o ši smūgiu iš dešimties metrų padvigubino skirtumą. Tuo šios ukrainietės šou nesibaigė. Prabėgus beveik valandai nuo rungtynių pradžios, ji darsyk įveikė vartus palikusią A. Bikutę, „įformino“ hetriką ir pelnė jau 11-ąjį įvartį šiame sezone. Tokiu rezultatu negali pasigirti nei viena kita lygos žaidėja.

Paskutinį tašką rungtynėse padėjo Ineta Šukštulytė, kuri pabėgusi viena prieš vartus palikusią A. Bikutę, perkėlė ją ir rezultatas tapo 4:0.

Viltė. Kaip savo lyderę turėjo MFA „Žalgiris“-MRU, taip savo lyderę turėjo ir „Banga“. Ta lyderė – Viltė Švarcaitė, kuri dviem tiksliais smūgiais „tigrėms“ nukalė pirmąją sezono pergalę prieš Joniškio FK „Saned“.

Per pirmąjį kėlinį įvarčių įmušta nebuvo, o vos prasidėjus antrajam Monika Grikšaitė nuostabiu perdavimu viena prieš vieną išvedė V. Švarcaitę su varžovų vartininke. Viltė pasitaisė kamuolį ir užtikrintai „atidarė“ rungtynių sąskaitą.

Dar po šešiolikos minučių „Bangos“ pirmojo įvarčio autorė pati susikūrė galimybę smūgiuoti iš už baudos aikštelės ribų. Po skersiniu pakišto kamuolio nepasiekė „Saned“ vartų sargė, o gargždiškės padidino persvarą, kurios visiškai pakako bendrai pergalei pasiekti.

4 turas. Šį savaitgalį čempionate bus sužaistos dar trejos rungtynės. Centrinė dvikova bus Kaune, kur „Žalgiris“-MRU išvykoje kausis prieš savo buvusį trenerį ir „Hegelmann“ ekipą. Šiauliuose „Gintra“ bandys pratęsti pergalių seriją akistatoje prieš „Bangą“, o „TranINVEST“ Širvintose lauks atvyksiančių Joniškio „Saned“ futbolininkių.