Moterų A lygos 4-ojo turo apžvalga © lff.lt

Savaitgalį buvo sužaistos čempionato ketvirtojo turo rungtynės, kuriose vėl pergales šventė dvi stipriausios pastarųjų metų komandos – FK „Gintra“ ir MFA „Žalgiris“-MRU. Trečiose šio turo rungtynėse pirmaisiais sezono įvarčiais džiaugėsi FK „Saned“, tačiau pergalę šventė FK „TransINVEST“ žaidėjos.

4-ojo turo rungtynių rezultatai:

FC Hegelmann 0:1 MFA Žalgiris-MRU | Rungtynių įrašas

FK Gintra 5:0 FK Banga | Rungtynių įrašas

FK TransINVEST 3:2 FK Saned | Rungtynių įrašas

Sugrįžo. 2022-aisiais geriausios moterų A lygos futbolininkės titulą iškovojusi ukrainietė Khrystyna Pereviznyk prieš savaitę sugrįžo į Lietuvą. Pirmasis jos sugrįžimo „blynas“ rungtynėse prieš „Žalgirį“-MRU prisvilo, o antrasis priminė, kodėl prieš dvejus metus taip nuo jos kentėjo tuometinio „Vilniaus“ klubo varžovės.

Sužaidus vos 8 minutes akistatoje su „Saned“, K. Pereviznyk įveikė dvi varžoves, o tada nesunkiai nuginklavo ir vartininkę – tai buvo pirmasis rungtynių įvartis. Dar sykį ukrainietė pasižymėjo 54 minutę, savo komandos persvarą padidinusi iki 3:1. Kertančią į baudos aikštelę laiku pamatė Goda Papartytė, kuri į savo sąskaitą įsirašė rezultatyvų perdavimą.

Nepaisant pralaimėjimo, „Saned“ ekipa šiose rungtynėse irgi turi kuo džiaugtis, nes komanda pagaliau nutraukė 386 minučių badą puolime. Labai nesėkmingai kamuolį įžaidinėjusios Vilniaus rajono futbolininkės atidavė kamuolį Chisomei Sophiai Onyewuenyi, ši su komandos drauge įžaidė „sienelę“ ir netrukus gražiu įvarčiu išlygino rezultatą.

Antrasis „Saned“ įvartis buvo įmuštas 56 minutę. Po C. Onyewuenyi perdavimo ir Natachos Dionos Bibi tikslaus smūgio, skirtumas sumažėjo iki minimumo, o „Saned“ pagal sezono įvarčius pavijo Gargždų „Bangą“. Joniškiečių nelaimei, tie du įvarčiai taškų iškovoti neleido, o „TransINVEST“ lentelėje susilygino su trečioje pozicijoje esančiomis „Hegelmann“ atstovėmis.

Išsigelbėjo. Ketvirtą pergalę penktose sezono rungtynėse iškovojo lygos vicečempionė MFA „Žalgiris“-MRU. Vilnietės Kaune vykusiose rungtynėse „Hegelmann“ komandą įveikė tik dėl Paolos Simonės Nicolės Ellis įvarčio, pelnyto 83 minutę.

Nervingose rungtynėse teisėja Ugnė Šmitaitė 66 minutę parodė jau šeštą geltoną kortelę, tačiau tuomet dar nei sykio, nei favoritėmis laikytos žalgirietės, nei jų varžovės iš Kauno rajono kamuolio į varžovių vartus nebuvo pasiuntusios nė sykio. Apskritai, žalgiriečių žaidimas prieš buvusio trenerio Karolio Jasaičio treniruojamą ekipą nesiklijavo.

Visgi tuomet laikrodis pradėjo skaičiuoti 83 minutę. Iki tol dažniausiai drausmingai žaidusios aikštės šeimininkės leido kamuolį priimti ant vartų aikštelės linijos buvusiai P. S. N. Ellis, kuri nestipriu, bet tiksliu smūgiu savo komandai padovanojo tris taškus.

Siausmas. „Gintros“ futbolininkės iškovojo ketvirtą pergalę iš eilės, sužaidusios su Gargždų „tigrėmis“. Kol kas šiaulietes nuo pirmos vietos skiria tik prastesnis įvarčių skirtumas bei nesužaistos vienerios rungtynės.

Grįžtant į šeštadienį, „Gintrai“ nebuvo taip lengva, kaip kad būtų galima pagalvoti, pamačius galutinį rezultatą. Tiesa, nebuvo lengva pirmajame kėlinyje. Vienintelis įvartis iki pertraukos buvo įmuštas paskutinę kėlinio minutę, kai po kampinio keliais lietimais iš kelių metrų kamuolį į vartus pasiuntė Kaya Hawkinson.

Antrojo kėlinio pradžioje šeimininkės padvigubino skirtumą Thubelihlės Shamasės taikliu smūgiu ir kurį laiką atrodė, kad rezultatas gali nebepasikeisti iki pat pabaigos. „Bangos“ nelaimei, jų komanda pabaigoje sugriuvo ir maždaug per dešimt minučių į savo vartus prasileido dar tris įvarčius – juos pelnė Laura Kubiliūtė, Elena Peabody ir Saulutė Railaitė.

Penktas turas. Šį savaitgalį komandos užbaigs pirmąjį ratą. „Banga“ pasistengs įkąsti žalgirietėms, o „Saned“ – „Gintrai“. Vis tik, centrinė turo dvikova bus žaidžiama Garliavoje, kur susikaus po šešis taškus per ketverias rungtynes surinkusios „Hegelmann“ ir „TransINVEST“ futbolininkės. Dvikovos nugalėtojos pirmą ratą užbaigs ant trečiojo turnyro lentelės laiptelio.