Moterų A lygos nukeltų rungtynių apžvalga © lff.lt

Po pertraukos į stadionus sugrįžusi moterų „Topo centras Euronics“ moterų A lyga futbolo sirgaliams sekmadienį padovanojo dvejas rungtynes ir 12 įvarčių. Užtikrintas pergales iškovojo bei į turnyro lentelės viršų pasislinko Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU bei Kauno rajono FC „Hegelmann“.

1-ojo turo rungtynių rezultatas:

FC Hegelmann 4:0 FK Banga | Rungtynių įrašas

6-ojo turo rungtynių rezultatas:

FK Saned 0:8 MFA Žalgiris-MRU | Rungtynių įrašas

Sausi vartai. Vienintelė komanda, kuri dar nėra praleidusi įvarčio naujajame sezone, po savaitgalio rungtynių nepasikeitė. „Hegelmann“ dargi 4 įvarčiais „apdovanojo“ viešnias iš Gargždų.

Didžiulę žaidybinę persvarą turėjusios Kauno rajono atstovės pirmąjį įvartį dar neįpusėjus pirmajam kėliniui. Po šiurkščios „Bangos“ futbolininkių klaidos Simona Petravičienė įsiveržė į baudos aikštelę bei numetė kamuolį visiškai šalia vartų stovėjusiai Emai Kriaučiūnaitė. Pastaroji dviem lietimais „atidarė“ rungtynių sąskaitą.

Pats įvartis pernelygo vaizdo aikštėje nepakeitė – „Hegelmann“ ir toliau žaidė geriau, tačiau nerezultatyviai. Antrojo įvarčio teko laukti dar daugiau nei pusvalandį, o tuomet ir vėl apie save priminė pirmojo įvarčio autorė. Mažame plote Milda Liužinaitė perdavė kamuolį Paulinai Potapovai, ši – E. Kriaučiūnaitei, o jaunoji „Hegelmann“ puolimo žvaigždė „įformino“ dublį.

Kai atrodė, kad rungtynės baigsis tokiu rezultatu, „Bangos“ gynėjų klaidomis pasinaudojo M. Liužinaitė ir Vanesa Vasiliauskaitė. Pirmoji, tarsi puolėja, apvedė varžovių vartininkę ir smūgiavo į tuščius vartus. Antroji, pabėgusi nuo varžovių įveikė paskutinę kelyje pasitaikiusią kliūtį – vartininkę. Tie du įvarčiai buvo įmušti laikrodžiui skaičiuojant paskutinę pagrindinio laiko ir trečiąją pridėto laiko minutes.

Šį savaitgalį „Hegelmann“ laukia pirmas rimtas išbandymas – dvikova su šalies čempione Šiaulių „Gintra“. Jei ir po šių rungtynių kaunietės liks nepraleidusios įvarčio, galėsime konstatuoti, kad turime pretendentę į aukščiausias pozicijas.

Dar užtikrinčiau. Šalies vicečempionės 8:0 sutriuškino Joniškio „Saned“ ekipą, kuriai tai buvo trečiasis pralaimėjimas iš eilės. Šiuo metu joniškietės jau yra praleidusios 34 įvarčius ir nei vieno neįmušusios.

Akistata Širvintose prasidėjo žalgiriečių masyviomis atakomis ir nuo pat susitikimo pradžios įvartis brendo. Tiesa, pribrendo tik 19-ąją minutę, kai sostinės ekipos legionierė iš JAV Paola Simone Nicole Ellis pasiuntė kamuolį į vartus. Pačiai futbolininkei šis įvartis buvo trečiasis 2024 metų pirmenybėse. Nepasitenkinusios vienu įvarčiu, vilnietės dar iki pertraukos pasižymėjo du kartus ir jau tuomet, iš esmės, nulėmė rungtynių baigtį.

Pirmasis kėlinys iki tiek nuramino vyriausiąjį trenerį Bogdaną Lukašenką, kad šis per pertrauką ryžosi į aikštę mesti atsarginę komandos vartininkę Ernetą Rinkevičiūtę. Septyniolikmetei ši dvikova buvo pirmoji aukščiausioje lygoje. Beje, savo meistriškumo Ernetai demonstruoti beveik nereikėjo, nes visą darbą besiginant už ją atidirbo gynėjos.

Per pertrauką buvo atliktas dar vienas keitimas – Karilę Liužinaitę pakeitė kirgizė Aižan Boronbekova. Šiai legionierei šios rungtynės taip pat buvo pirmosios A lygoje ir ji savo pasirodymą įtvirtino pelnydama du įvarčius.

Sugriuvusios „Saned“ futbolininkės vos per dvylika minučių praleido net 4 įvarčius ir skirtumas nuo 0:4 užaugo iki 0:8. Per paskutinį antrojo kėlinio trečdalį žaidimas aprimo, bet kaip tik tuo metu „Žalgirio“-MRU legionierė iš Nigerijos Joy Ndidi Duru užsidirbo tiesioginę raudoną kortelę.

MFA „Žalgiris“-MRU šį savaitgalį laukia dar vienos išvykos į Širvintas ir rungtynių su „TransINVEST“ komanda. Nors pastarosios pavadinimas pasikeitė, tačiau sportinė konkurencija tarp šių klubų spalvas ginančių futbolininkių niekur nedingo.