Starte su Ukraina jauniai išplėšė lygiąsias (VIDEO)

Europos jaunių U-17 (gimusių 2000 m. ir jaunesnių žaidėjų) čempionato atranką Lietuvos rinktinė pradėjo išplėšdama pelnytas lygiąsias 1:1 rungtynėse su Ukrainos bendraamžiais.

Lietuviai atsilikinėjo po Vladyslavo Supriahos įvarčio 16 minutę, tačiau rezultatą per pridėtinį laiką puikiu baudos smūgiu išlygino Edgaras Utkus.

Vytauto Vaškūno auklėtiniai pradėjo rungtynes drąsiu žaidmu ir niekuo nenusileido varžovams. Visgi pirmajame kėlinyje itin pavojingų progų nepavyko sukurti nė vienai komandai. Arčiausiai tikslo ukrainiečiai buvo 24 minutę po smūgio iš toli, tačiau puikiai vartus apgynė vartininkas Arijus Bražinskas.

Antrojo kėlinio pradžioje rimtai padirbėti turėjo ukrainiečių vartų sargas - po kampinio jis atmušė Kipro Kažukolovo galva smūgiuotą kamuolį.

Vis dėlto kėlinio viduryje lietuviai prarado kamuolį aikštės viduryje ir po greitos kontratakos kraštu varžovų puolėjas iš baudos aikštelės krašto pasiuntė kamuolį į artimąjį vartų kampą - 1:0 varžovų naudai.

Prasidėjus pridėtiniam laikui Matas Vareika uždirbo baudos smūgį kairiajame krašte prie baudos aikštelės. Prie kamuolio stojęs E. Utkus netikėtu smūgiu užklupo vartininką nepasiruošusį užsukdamas kamuolį į artimą viršutinį kampą. Lietuviai džiaugėsi pelnytomis lygiosiomis 1:1 ir svarbiu tašku.

Antroje 13 atrankos grupės turnyro dvikovoje Kaune penktadienį Turkija 2:0 nugalėjo Norvegiją. Kitas rungtynes lietuviai žais sekmadienį su Norvegija.

Rungtynių statistika:

U-17 Ukraina - Lietuva 1:1 (0:0)
Teisėjas - Dejan Jakimokvsi (Makedonija)
Alytaus SRC stadionas, 1000 žiūrovų
Įvarčiai: 60 min. Vladyslav Supriaha (kraina), 80+1 min. Edgaras Utkus (Lietuva).
Įspėti: 34 min. Petro Kharzevskyi, 80 min. Oleksandr Melnyk (Ukraina); 47 min. Edgaras Utkus, 56 min. Matas Ramanauskas, 67 min. Titas Milašius, 78 min. Deividas Raulinaitis (Lietuva).

Lietuva U-17: Arijus Bražinskas, Deividas Raulinaitis, Rokas Gudelis (78 min. Matas Kubilius), Kipras Kažukolovas, Džiugas Raudonius, Edgaras Utkus, Matas Ramanauskas, Matas Vareika, Matas Gudaitis, Titas Milašius (68 min. Titas Aukštuolis), Jonas Bičkus (54 min. Arnold Baulin). Atsargoje: Tomas Čepulis, Renatas Banevičius, Karolis Uzėla, Arnas Paura.