A lygos apžvalga: gelbėtojas, rekordas ir komentaras

Kluptelėjimai. Žaisdami su vidutiniokais svarbius taškus barstė "Trakai" ir Klaipėdos "Atlantas". Riteriai sužaidė 1:1 su Utenos "Uteniu", o uostamiesčio futbolininkai - tokiu pat rezultatu su Kauno "Spyriu".

Takoskyra. Nors ir nelaimėjo, "Trakai" užsitikrino bent sidabrą. Šios komandos nebepavys nei "Atlantas", nei Marijampolės "Sūduva". Nuo lyderio Vilniaus "Žalgirio" trakiškiai atsilieka septyniais taškais.

Raudona. Šios spalvos šįkart buvo daug - per ketverias rungtynes iš aikštės šalinti net trys futbolininkai. Titas Vitukynas iš "Klaipėdos granito" ir Deividas Česnauskis iš "Trakų" - už šiurkščius išpuolius prieš varžovus, o Audriui Račkui nepasisekė - teisėjas nepastebėjo, kad kamuolys atsimušė ne į gynėjo ranką, bet į veidą ir išvarė jį iš aikštės už paskutinės vilties pražangą.

Teisėjai. Dvejoms turo rungtynėms vadovavo arbitrai iš Šiaurės Airijos. Pagal futbolo federacijų mainų programą Kaune šįkart švilpė Stevenas Tayloras, o Utenoje - Ianas McNabbas.

Nesulaikomas. Tomas Radzinevičius mėgaujasi rezultatyviausiu savo sezonu Lietuvoje. 8:1 laimėtose rungtynėse su "Klaipėdos granito" futbolininkais "Sūduvos" kapitonas kamuolį į tinklą siuntė dar triskart, o "SMScredit.lt A lygos" snaiperių sąraše pirmauja turėdamas jau 26 tikslius smūgius. Skaičiuojant nuo Nepriklausomybės atkūrimo, sezono rekordininkas lieka Artūras Rimkevičius, prieš trejus metus įmušęs 35 įvarčius. Antroji vieta istorinės statistikos suvestinėse T.Radzinevičiui - ranka pasiekiama: dabar ją dalijasi po 27 kartus per sezoną įmušę Mantas Savėnas ir Nerijus Valskis.

55. Tiek minučių pakako Ernestui Veliuliui, kad įmuštų net daugiau nei T.Radzinevičius - po "Sūduvos" saugo smūgių "Klaipėdos granito" vartininkas Franko Laličius kamuolį iš vartų traukė keturis sykius, o po to E.Veliulis buvo pakeistas. Tai buvo tik trečiasis sezono pokeris - kitus du įregistravo buvęs "Atlanto" puolėjas Andrejus Paniukovas.

Rekordas. Aštuonių įvarčių per vienerias rungtynes "SMScredit.lt A lygoje" iki 32-ojo turo nemušė jokia komanda - sezono rekordas priklausė "Žalgiriui", trečiajame rate laimėjusiam prieš Kauno "Stumbrą" 7:1.

Gėda. "Po tokių rungtynių man labai gėda. Gėda turėtų būti ir komandai - to nelabai jutau", - rėžė "Klaipėdos granito" treneris Gedeminas Jarmalavičius.

Gelbėtojas. Juo tapo "Atlanto" vartininkas Mindaugas Malinauskas, paskutinėmis rungtynių sekundėmis atbėgęs į "Spyrio" baudos aikštelę, galva pasiuntęs kamuolį į vartus ir išlyginęs rezultatą.

Komentaras. "Aš nesitikėjau, kad kamuolys man nukris ant galvos - aš ėjau į kamuolį", - apie mintis, kilusias leidžiantis į lemiamą šturmą, sakė M.Malinauskas.

Bėda. "Jei komandoje tik vartininkas įmuša, tai - tragedija", - dėl iššvaistytų progų išgyveno klaipėdiečių treneris Konstantinas Sarsanija.

Utena. Iškovoti pergalės šiame mieste "Trakams" 2015-aisiais nepavyko. Septintoje vietoje esantis "Utenis" varžovams iš senosios sostinės per dvejas rungtynes leido išsivežti namo tik tašką.

Prizmė. "Į viską žiūrime per taškų prizmę. Laimėjome, reiškia, žengėme dar vieną žingsnį titulo link, o būtent jo ir siekiame", - po pergalės 4:0 prieš "Stumbrą" sakė "Žalgirio" treneris Valdas Dambrauskas.

Tikimybė. Gali būti, kad paskutinį žingsnį aukso link Vilniaus komanda žengs jau kito turo rungtynėse išvykoje su "Atlantu" - vėliau dar trys taškai čempionams bus įskaityti neįvyksiančioje dvikovoje su iš pirmenybių pasitraukusia Pakruojo "Kruoja". "Galima planuoti švęsti Klaipėdoje, bet žmogus planuoja, o Dievas juokiasi", - apie artimiausią ateitį santūriai kalbėjo V.Dambrauskas.

Nerijus Kesminas

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos