Italai po 120 minučių kovos žengė į Europos čempionato ketvirtfinalį © AP nuotr.

Vėlų šeštadienio vakarą paaiškėjo antroji EURO 2020 ketvirtfinalio dalyvė.

Ja tapo Italijos rinktinė, kuri aštuntfinalyje tik po pratęsimo rezultatu 2:1 palaužė austrus.

Pirmajame kėlinyje italai kontroliavo žaidimą, tačiau daug pavojingų progų nesukūrė. Arčiausiai įvarčio pirmoje mačo dalyje buvo vartų konstrukciją sudrebinęs Ciro Immobile.

Antroje susitikimo dalyje austrai kiek įsidrąsino, o 65-ąją minutę Marko Arnautovičius net pasiuntė kamuolį į vartus, tačiau po VAR peržiūros buvo užfiksuota nuošalė.

Per 90 minučių nė viena komanda įvarčio taip ir nepelnė, todėl pirmą kartą šiame čempionate teko žaisti pratęsimą.

Italai savo pranašumą įrodė jau pirmajame pratęsimo kėlinyje: 95-ąją minutę savo komandą į priekį išvedė Federico Chiesa, 105-ąją savo komandos persvarą įtvirtino Matteo Pessina.

Austrai antrajame pratęsimo kėlinyje austrai atgaivino intrigą – 114-ąją minutę pasižymėjo Saša Kalajdžičius.

Vis tik italai pergalės iš savo rankų nepaleido ir žengė į EURO 2020 ketvirtfinalį.