Antrosiose rungtynėse lietuviai nepranoko Latvijos

Šeštadienio popietę Prienuose antra kartą per dvi dienas įvyko Lietuvos ir Latvijos paplūdimio futbolo rinktinių akistata. Pergalę penktadienį šventę lietuviai, šiandien turėjo pripažinti varžovų pranašumą 3:5.

Šiame mače Lietuvai negalėjo padėti vienas svarbiausių komandos žaidėjų Mantas Makutunovičius, kuris pergalingose penktadienio rungtynėse (4:3) įmušė įvartį.

Nepaisant to, pirmasis kėlinys buvo lygus, bet daug progų komandos nesukūrė. Realiausius šansus pasižymėti jos gavo iš baudos smūgių. Lietuvos gretose Aivaras Meškinis savo proga pasinaudojo ir išvedė komandą į priekį. Analogišką progą turėjo ir Latvija, kuri smūgiavo visiškai šalia vartų, todėl po pirmojo kėlinio Lietuva pirmavo 1:0.

Antrasis kėlinys prasidėjo šiurkščia lietuvių klaida ir latviai smūgiu iš arti rezultatą išlygino. Šis įvartis įkvėpė kaimynus perimti iniciatyvą ir antrojo kėlinio viduryje jų spaudimas davė vaisių – latviai persvėrė rezultatą savo naudai 2:1.

Visgi ilgai savo persvara jie nesidžiaugė ir Lietuvai dar iki kėlinio pabaigos pavyko rezultatą išlyginti. Per visą aikštę atliktas vartininko perdavimas, laimėta dvikova dėl kamuolio ir pirmas prie jo prišokęs A. Meškinis iš kelių metrų pasiuntė kamuolį į vartus.

Tačiau tai latvių iš vėžių neišmušė ir jie toliau antrajame kėlinyje žaidė drąsiau bei spaudė Lietuvos rinktinę. Paskutinę antro kėlinio minutę jiems pavyko išprovokuoti Lietuvos vartininko klaidą. Vartininkas bandė sugauti kamuolį, bet jis išslydo, o, taisydamas savo klaidą, kamuolį į rankas paėmė jau už savo aikštelės ribų. Taigi, latviai gavo progą atlikti baudos smūgį ir tą padarė sėkmingai – po antrojo kėlinio Latvija pirmavo 3:2.

Trečiasis kėlinys prasidėjo puikia Aleksandro Lebedevo proga, bet Latvijos vartininkas sužaidė labai gerai ir smūgį atrėmė. Neįmušę patys, lietuviai vos po kelių sekundžių praleido ketvirtą įvartį. Latvija surengė žaibišką kontrataką ir padvigubino savo persvarą.

Galbūt tai išmušė lietuvius iš vėžių, nes vos po akimirkos į jų vartus paskirtas dar vienas baudos smūgis už vartininko žaidimą rankomis ne savo aikštelės ribose. Latvija dar kartą realizavo baudos smūgį ir jau pirmavo 5:2.

Prieš pat kėlinio ir tuo pačiu rungtynių pabaigą į Latvijos vartus buvo paskirtas baudinys. Jo realizuoti stojo Paulius Giedraitis, kuris ir tapo paskutinio rungtynių įvarčio autoriumi, bet pergale rezultatu 5:3 džiaugėsi Latvijos paplūdimio futbolininkai.

Po šių pralaimėtų rungtynių Lietuvos paplūdimio futbolo rinktinės treneris Sahibas Mammadovas pripažino, kad varžovai rodė didesnį norą laimėti.

„Šiandien neturėjome Manto Makutunovičiaus, šiandien nusileidome noru laimėti ir šiandien nejautėme linijų. Dėl to praleidome du tokius įvarčius, kokių neturime teisės praleisti. Taktiškai šiandien nepralaimėjome, pralaimėjome dėl standartinių situacijų“, – po rungtynių sakė S. Mammadovas.

Tuo metu rinktinės žaidėjas Pavelas Smolkovas paaiškino, kodėl vaizdas vakar ir šiandien taip skyrėsi.

„Vakar pergalė mums buvo labai svarbi psichologiškai, nes tai buvo pirmosios metų rungtynės, todėl bandėme įvykdyti visus trenerio iškeltus tikslus. Taigi, vakar pagrindinis mūsų tikslas buvo laimėti, o šiandien labiau stengėmės koncentruotis į taktines užduotis, kurias bandysime ir Maskvoje. Galbūt ne viskas pavyko, bet šiame mače bandėme kažką naujo iš taktinės pusės“, – aiškino P. Smolkovas.

„Vakar pirmasis kėlinys buvo silpniausias, nes tai buvo pirmosios mūsų oficialios rungtynės ir prireikė šiek tiek laiko susižaisti. Todėl šiandien po vakarykščių rungtynių labiau pasitikėjome savimi ir pirmąjį kėlinį pavyko sužaisti gerai, tačiau tempo išlaikyti nepavyko. Galbūt pradėjome kiek nervintis dėl nepavykusių namų darbų, tai lėmė klaidas ir varžovų įvarčius. Trečiajame kėlinyje jau stengėmės nepanikuoti, bandėme nekreipti dėmesio į rezultatą ir tiesiog žaisti taip, kaip prašo treneris“, – samprotavo Lietuvos rinktinės narys, kuris su komanda jau liepos mėnesį vyks į Maskvą, kur vyks Europos zonos atranka į pasaulio čempionatą

Rungtynių statistika:

Lietuva 3:5 Latvija

Rungtynių teisėjai: Laurynas Aržuolaitis, Kęstutis Duchnovič.

Įvarčiai: 5 min. A. Meškinis (1:0), 13 min. D. Škalenko (1:1), 16 min. M. Sens (1:2), 19 min. A. Meškinis (2:2), 23 min. S. Vasiljevs (2:3), 25 min. A. Lebedev (2:4, į savus vartus), 27 min. D. Škalenko (2:5), 36 min. P. Giedraitis (3:5)