A.Skarbalius: "Nesvarbu, kad Rygos klube nebuvo bent dešimties žaidėjų"

Sekmadienį „Žalgiris“ kontrolinėse rungtynėse LFF stadione 3:2 palaužė Latvijos čempionato lyderius Rygos FS futbolininkus. Susitikimui artėjant prie pabaigos rezultatas buvo lygus 2:2, bet paskutinę mačo minutę žalgirietis Saulius Mikoliūnas puikiu tolimu šūviu išplėšė pergalę „Žalgiriui“.

„Tai buvo geras testas. Smagu, kad pavyko laimėti rungtynes, kurios, atrodė, jau yra pasmerktos baigtis lygiosiomis. Juo labiau, kad ir Sauliaus smūgis buvo tiesiog fantastiškas. Manau, kad tai suteiks pasitikėjimo ne tik Sauliui, bet ir visai komandai. O tai irgi labai svarbu, – po rungtynių konstatavo „Žalgirio“ vyriausias treneris Aurelijus Skarbalius. – Per rinktinėms skirtą pertraukėlę mes norėjome sužaisti kontrolines rungtynes su geru varžovu. Nors RFS sudėtyje šį kartą nebuvo bent dešimties į įvairias rinktines iškviestų žaidėjų, tačiau tai vis tiek kokybiškas ir pajėgus priešininkas. O mums būtent to ir reikėjo.“

Žalgiriečiai rungtynėse su RFS išmėgino kelias taktines sistemas bei patikrino naujo komandos nario Venelino Filipovo pasirengimą. „Naujokas įvykdė visas užduotis, kurias mes jam skyrėme. Manau, kad jis parodė, jog yra kokybiškas, ramus, mąstantis žaidėjas, mokantis ne tik gintis, bet ir atakuoti. Pirmame kėlinyje jis žaidė dešinio gynėjo pozicijoje, po pertraukos mes jį išbandėme kairėje, tiek gynyboje, tiek ir krašto saugo vaidmenyje. Pamatėme tą ką ir norėjome pamatyti, – teigė A.Skarbalius. – Tas pats pasakytina ir apie taktinius sprendimus. Šiose rungtynėse žaidėme ir su dviem puolėjais, ir su trimis vidurio gynėjais. Schemą su dviem puolėjais jau naudojome A lygos rungtynėse, o variantą su trimis vidurio gynėjais gal būt išmėginsime Europos lygos atrankos varžybose, tad tam irgi reikia ruoštis. Todėl visą antrą kėlinį žaidėme eksperimentine sudėtimi. Matėme, kad yra dalykų kuriuos reikėtų pataisyti, bet iš esmės esu patenkintas šiuo bandymu.“

Šiose rungtynėse „Žalgirio“ treneriai į kovą metė 16 futbolininkų. Visas rungtynes be keitimų sužaidė tik vartininkas Airidas Mickevičius, gynėjai V.Filipovas ir Mamadou Mbodjis, bei saugas Marko Tomičius. Linas Klimavičius, Jeremy Manzorro, Louis Ogana ir Donovanas Slijngardas žaidė beveik pusantro kėlinio, visi kiti futbolininkai aikštėje praleido po 45 minutes. „Matėsi, kad visas rungtynes žaidę futbolininkai pabaigoje buvo pavargę. Tai natūralu. Po paskutinių rungtynių Kretingoje futbolininkai turėjo savaitę poilsio, o grįžę į treniruotes gavo didelį fizinį krūvį, sportavo po du kartus per dieną, ne tik futbolo aikštėje, bet ir su treniruokliais atletinės gimnastikos salėje. Mūsų tikslas – paruošti žaidėjus fiziškai ne tik artimiausioms A lygos, bet ir liepos viduryje startuosiančios Europos lygos atrankos varžybų kovoms“, – konstatavo A.Skarbalius.