Aštuntfinalio finišas: laukiamiausia dvikova ir švedų bei ukrainiečių šansas žengti į ketvirtfinalį © AP nuotr.

EURO 2020 aštuntfinalis jau padovanojo ne vieną įspūdingą dvikovą, o jau antradienį bus sužaisti paskutiniai du paskutiniai šio etapo susitikimai.

Šį vakarą į kovą stos Anglijos ir Vokietijos bei Ukrainos ir Švedijos rinktinės. 

Laukiamiausia aštuntfinalio dvikova

Vargu ar šį vakarą galima tikėtis tokio futbolo šou, kokį matėme pirmadienį, tačiau prieš prasidedant aštuntfinaliui būtent Anglijos ir Vokietijos dvikova buvo ta, apie kurią ekspertai ir futbolo aistruoliai kalbėjo daugiausiai.

Anglai dar tikrai nepamiršo 2010 metų pasaulio čempionato aštuntfinalio, kuriame vokiečiai juos sutriuškino net 4:1, tiesa, tuomet daug aistrų sukėlė neįskaitytas Franko Lampardo įvartis, kuris būtų išlyginęs mačo rezultatą.

Šiame čempionate šios komandos stebuklų kol kas tikrai nerodo. Anglai laimėjo savo grupę, tačiau ten pelnė vos du įvarčius, tiesa, komandos gynyba kol kas dirba be didesnių priekaištų. Vokiečiai grupėje liko antri, tačiau buvo per mažytį žingsnį nuo milžiniškos sensacijos ir tik mačo su vengrais pabaigoje išplėšę lygiąsias žengė į aštuntfinalį.

Anglai šį vakarą turės vieną nemenką pranašumą – namų stadioną. Rungtynės vyks legendiniame „Wembley“ stadione, kuriame vokiečiams net nebuvo leista surengti treniruotės.

Lažybininkai šį vakarą kiek geriau vertina anglų šansus žengti į ketvirtfinalį ir tokiai baigčiai suteikia beveik 59 proc. tikimybę.

Istorinis Ukrainos šansas

Ukraina, teoriškai, yra blogiausia aštuntfinalio komanda, kadangi čia prasibrovė kaip ketvirta geriausia trečiąją vietą grupėse užėmusi komanda. Kaip beskambėtų ironiškai, tačiau būtent blogiausia trečiąją vietą užėmusi komanda aštuntfinalyje gavo potencialiai silpniausią varžovą – Švediją. Palyginimui, portugalams teko susidurti su belgais, čekams – su olandais, o šveicarai vakar eliminavo pasaulio čempionus prancūzus.

Ukrainiečių žaidimas grupėje buvo itin banguotas. Pirmajame mače su Nyderlandais, nepaisant pralaimėjimo, buvo galima įžvelgti nemažai pozityvo. Antrajame grupės mače ukrainiečiai susitvarkė su Šiaurės Makedonija, tačiau pats žaidimas jau tada sukėlė daug klausimų. Paskutinėse grupės rungtynėse ukrainiečiai jau gana ryškiai neprilygo austrams.

Švedai tapo tam tikru turnyro netikėtumu. Skandinavai grupėje liko be pralaimėjimų ir už savo nugaros paliko dabar jau EURO 2020 favoritais laikomus ispanus. Itin ryškia šios komandos figūra tapo „RB Leipzig“ lyderis Emilis Forsbergas, o gynybą cementuoja „Manchester United“ atstovas Victoras Lindelofas.

Kaip bebūtų, tiek ukrainieičiai, tiek švedai, greičiausiai, džiaugiasi tokiu varžovu aštuntfinalyje ir realiai tikisi pakovoti dėl vietos ketvirtfinalyje, kur lauktų grėsmingas Vokietijos arba Anglijos išbandymas.

Lažybininkai tikisi, kad švedai pratęs savo sėkmingą žygį ir jų šansus žengti į ketvirtfinalį vertina 60 proc. tikimybe.

Antradienio rungtynių tvarkaraštis:

19:00 Anglija – Vokietija

22:00 Švedija – Ukraina

Straipsnio įvertinimas: 1 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos