"EURO 2016" TOP 200 žaidėjų reitingas: Vartininkai (I dalis, 11-20 pozicijos)

Artėjant 2016 metų Europos čempionatui, Bleacher Report apžvelgs ir reitinguos 200 geriausių šių pirmenybių žaidėjų, pagal šių futbolininkų pozicijas. Pirmojoje apžvalgoje – vartininko pozicija, kuri neabejotinai yra viena iš svarbiausių futbole, o šiame čempionate joje netrūks pirmojo ryškumo žvaigždžių.

Reitingas sudarytas iš dviejų kategorijų: viena sudaryta iš žaidimo skaitymo (pozicijos užsiėmimo, vadovavimo gynėjams, kamuolio gaudymo ir klaidų išvengimo), o kita iš smūgių atrėmimo (reakcijos, šuolio, refleksų ir savųjų vartų išsaugojimo). Kiekvienoje iš šių kategorijų žaidėjas maksimaliai gali gauti 50 taškų, o sudėjus taškus gautus abejose kategorijose buvo sudėliotas Europos čempionato vartininkų reitingas.

Pirmoje šios apžvalgos dalyje jums pateikiami 11-20 pozicijose likę vartininkai.


20. Yannas Sommeris – Šveicarija

Žaidimo skaitymas: 30/50

„Gladbach“ 2014 metų vasarą už 7 milijonus svarų iš „Basel“ įsigydama Sommerį jau žinojo, jog jis gali sėkmingai pakeisti Marcą-Andre Ter Stegeną ir jie neklydo. Šveicaras jau dabar pateisino visus lūkesčius ir smarkiai prisidėjo prie sėkmingo komandos žaidimo „Bundesliga“ pirmenybėse, kurioje jo ekipa iškovojo kelialapį į kitų metų Čempionų lygą. Prie šios sėkmės tikrai prisidėjo ir nuolatinis Sommerio darbas vadovaujant savo gynybai – nebuvo nė vienų rungtynių, kuriose 27-erių metų žaidėjas pamirštų nuolatiniu šaukimu išrikiuoti savo komandos gynėjus.

Smūgių atrėmimas: 34/50

Sommeris yra greitas vartininkas. Kai į jo vartus skrieja smūgiai, jis beveik visada spėja atsidurti reikiamoje pozicijoje ir į juos sureaguoti. Įgaudamas vis daugiau patirties buvęs „Basel“ žaidėjas tik gerėja – dabar jis ne vien pasikliauja savo atletiškumu ir refleksais, o į darbą vis dažniau sėkmingai pasitelkia ir intuiciją.

Bendras reitingas: 64/100

„Bundesliga“ visada garsėjo puikiais vartininkais, o Sommeris yra tinkamame kelyje tapti vienu iš jų. Šiek tiek mažokas šiai pozicijai, „Gladbach“ vartų sargas dėl pirmojo numerio pozicijos rinktinėje turi rimtą Romano Burki ir Marwino Hitzo konkurenciją, tačiau būtent jis turėtų perimti karjerą rinktinėje pabaigusio Diego Benaglio poziciją aikštėje ir marškinėlių numerį.

19. Danijelis Subašičius – Kroatija

Žaidimo skaitymas: 30/50

Subašičius yra vienas iš labiausiai neįvertintų vartininkų. 31-erių metų futbolininkas per savo karjerą rungtyniavo trijose šalyse ir sužaidė 317 rungtynių. Nuo 2009 metų patekęs į Kroatijos rinktinę jis ilgai buvo Stipe Pletikosos šešėlyje, tačiau šiam pasitraukus iš rinktinės, jis tapo pagrindiniu ekipos vartininku.

Kroatas tikrai nėra geriausias pasaulio vartininkas – jam trūksta gebėjimų vadovaujant gynybai, kamuolio valdyme, o kartais pritrūksta ir koncentracijos, tačiau tokia šalis kaip Kroatija, vargu ar galėtų surasti geresnį vartininką.

Smūgių atrėmimas: 34/50

Subašičius yra daug geresnis smūgių atrėmime, nei jis yra savo baudos aikštelės priežiūroje. „Monaco“ pagrindinis vartininkas šį sezoną 12 kartų išlaikė savo vartus sausus, o tai padėjo jo ekipai patekti į kitų metų Čempionų lygą. Kroato nebloga reakcija, nuojauta ir vikrumas padeda jam tapti naudingu savo ekipai.

Bendras reitingas: 64/100

Žaisdami vienoje grupėje su Ispanija, Čekija ir Turkija, Kroatija turėtų patekti į kitą tunyro etapą. Turint vidutinišką puolimo grandį ir pasaulinio lygio saugus, kroatų pasirodymą gali nulemti didžiausius klausimus kelianti gynybos linija ir vartininkas. Jei Subašičius ir kiti šių linijų žaidėjai sužais puikų turnyrą, kroatai mažų mažiausiai gali patekti į šio čempionato ketvirtfinalį.

18. Igoris Akinfeevas – Rusija

Žaidimo skaitymas: 33/50

Rusijos „Premier“ lyga yra dažnai nuvertinama, tačiau ir joje yra tikrai neblogų žaidėjų. Akinfeevas, nors ir nėra pasaulinio lygio vartininkas, tačiau Rusijoje jis yra neabejotinai geriausias savo pozicijos žaidėjas. Visą karjerą „CSKA“ ekipoje praleidęs rusas savo šalies rinktinėje jau beveik dešimtmetį yra nekeičiamas vartuose.

Jo patirtis ir ramumas atsispindi beveik visose kategorijose, išskyrus kamuolio valdyme. Nepaisant to, jog jis yra daugiausiai kartų Rusijos čempionato istorijoje išlaikęs savo vartus „sausus“, jis futbolo gerbėjams labiausiai įstrigo dėl savo grubių klaidų prieš Alžyrą ir Pietų Korėją 2014 metų planetos pirmenybėse.

Smūgių atrėmimas: 32/50

Vertinti žaidėją vien pagal jo nesėkmingiausią pasirodymą būtų neteisinga. 30-metis neblogai susitvarko su smūgiais, o tai jis ne vienerius metus įrodinėjo tiek vietiniuose, tiek Europos turnyruose. Akinfeevas įprastai labai sėkmingai žaidžia tiek prie artimojo, tiek prie tolimojo virpsto, o jei jis būtų kiek didesnis, jis neabejotinai būtų sulaukęs didesnio stipriausių Europos klubų dėmesio.

Bendras reitingas: 65/100

Akinfeevo laukia sunkios pirmenybės. Jam nesisekė praėjusiame čempionate, o antrasis Rusijos rinktinės vartininkas Yurijus Lodyginas sužaidė gerą sezoną „Zenit“ ekipoje ir sudarys rimtą konkurenciją. Visgi, jei Akinfeevas pratęs šalies čempionate demonstruotą formą, jis turėtų neprarasti savo vietos Rusijos rinktinėje.

17. Wojciechas Szczesny – Lenkija

Žaidimo skaitymas: 30/50

Tobulame pasaulyje Szczesny vis dar būtų „Arsenal“ klube. Visgi, „Chelsea“ nusprendė parduoti Petrą Čechą kitai Londono ekipai, o lenkas buvo priverstas karjerą pratęsti kitoje ekipoje.

Viena iš pagrindinių šių vartininkų pokyčių priežastis buvo prastas Szczesny žaidimas baudos aikštelėje. 26-erių metų vartininkas per dažnai užsiimdavo blogą poziciją, o tai jo komandai kainuodavo įvarčius. Visgi, tai nekliudė „Roma“ ekipai sezonui išsinuomoti šį vartininką, kuris, reikia pripažinti, per jį tikrai patobulėjo. Ar lėtesnis „Serie A“ žaidimo tempas suteikė jam daugiau laiko priimti tinkamus sprendimus? Galbūt, tačiau tobulėjimas lieka tobulėjimu, nesvarbu, kaip jis yra pasiektas.

Smūgių atrėmimas: 36/50

Pripažįstant Szczesny klaidas renkantis poziciją, nereikia nuvertinti jo gebėjimų atremti smūgius. Būdamas 196 cm ūgio bei itin judrus, pasitelkęs gerus refleksus, reakciją ir savo ūgį jis dažnai sugebėdavo ištaisyti problemas, atsiradusias dėl netinkamos pozicijos.

Jei prie jo natūralaus talento pridėtume gebėjimą tinkamai skaityti žaidimą – jis galėtų tapti nuostabiu vartininku. Visgi, šiuos žaidimo komponentus parodyti kartu jis sugeba gerokai per retai.

Bendras reitingas: 66/100

Lenkija yra viena iš šio čempionato tamsiųjų arkliukų. Vien jau Robertas Lewandowskis padaro juos pavojingais, tačiau be gero Szczesny žaidimo, jie vargu ar gali tikėtis sėkmės.

16. Anthony Lopesas – Portugalija

Žaidimo skaitymas: 30/50

Lopesas pagrindiniu „Lyon“ vartininku tapo tik 2012-2013 metų sezono pabaigoje. Tačiau nuo tos akimirkos, 25-erių metų žaidėjas niekam nebeužleido pagrindinio šios ekipos vartų sargo posto. Nors jis yra Portugalijos rinktinės narys, Lopesas gimė, augo ir rungtyniauja Prancūzijoje.

Vos 184 cm ūgio, Lopesas yra nusiteikęs kiekvieną kartą išeiti iš vartų ir agresyviai pasitikti bet kokią pavojingą ataką. Kai tai suveikia, tai atrodo nuostabiai, tačiau kai tai jam nepavyksta, tai dažniausiai baigiasi įvarčiais į jo vartus.

Smūgių atrėmimas: 36/50

Savo ūgį vartininkas kompensuoja nuostabiu greičiu ir puikiais refleksais. Lopesas turi ir gerą šuolį, kuris yra būtinas, norint taip pat sėkmingai, kaip ir didesniems vartininkams, uždengti vartų kampus.

Bendras reitingas: 66/100

25-erių metų vartininkas šiame čempionate, veikiausiai, turės tenkintis antrojo vartininko role. Nors žaidėjas savojo šanso gali sulaukti ir dabar, realiausia, jog pagrindiniu vartininku jis taps jau 2018 metų Pasaulio čempionate.

15. Simonas Mignolet – Belgija

Žaidimo skaitymas: 33/50

Vienu momentu atrodė, jog Mignolet ilgam tap pagrindiniu Belgijos rinktinės vartininku. 2009-2010 metų sezone laimėjęs Belgijos metų vartininko titulą, jis tokia sėkme džiaugėsi tik iki Thibaut Courtois iškilimo.

Žiūrint iš Belgijos rinktinės perspektyvos – jie dėl to turėtų būti laimingi. Net ir po trijų sezonų „Sunderland“ klube bei virš 140 sužaistų rungtynių po persikėlimo į „Liverpool“, Mignolet vis dar nesijaučia tvirtai baudos aikštelėje. Jis neretai nepagauna kamuolio, blogai įvertina į baudos aikštelę skriejančius skersuotus kamuolius ir prisidaro bereikalingų problemų.

Nors prie Brendano Rodgerso ir Jurgeno Kloppo jis pagerino savo žaidimą su kojomis, to neužtenka, kad tai paslėptų jo trūkumus žaidžiant ore.

Smūgių atrėmimas: 37/50

Didžiausias Mignolet pliusas – jo puikūs refleksai. Jis labai greitai įvertina smūgius ir įprastai atsiduria reikiamoje pozicijoje tam, kad juos atremtų. Gan keista, tačiau panašu, jog „Liverpool“ vartininkui geriausiai smūgius atremti sekasi tada, kai į juos reaguoti reikia itin staigai. Tolimi smūgiai belgui kartais yra net pavojingesni už tuos, kuriuos varžovai atlieka iš arti.

Bendras reitingas: 70/100

Belgija dėl vartininkų skųstis tikrai negali. Courtois yra tvirtas pirmasis vartininkas, tačiau neabejojama, kad net ir nežengdamas į aikštę Mignolet jam sudarys tinkamą ir sveiką konkurenciją.

14. Fraseris Forsteris – Anglija

Žaidimo skaitymas: 35/50

Grįžęs po rimtos kelio traumos patirtos sausį, Forsteris, turbūt, nebūtų ir antruoju vartininku Anglijos rinktinėje. Visgi, Jacko Butlando trauma jam plačiai atvėrė duris užimti šią rolę.

Per 18 rungtynių „Southampton“ klube, Forsteris praleido vos 17 įvarčių, o šešis kartus mačą baigė nepraleidęs nė vieno tikslaus varžovų smūgio. 201 cm ūgio milžinas yra savo baudos aikštelės šeimininkas ir tai įrodinėja susirinkdamas visus aukštus kamuolius bei aiškiai dėstydamas nurodymus savo komandos draugams.

Smūgių atrėmimas: 35/50

Kaip tokio didelio ūgio žaidėjas, Forsteris juda pakankamai greitai. Jis sugeba taip pat greitai pakeisti poziciją, kaip ir bet koks kitas žemesnis jo pozicijos žaidėjas. Jis pakankamai greitai sureaguoja situacijose, kai reikia išeiti iš vartų, o per jo uždengtą didelę vartų dalį, žaidėjams įmušti tampa itin sunki užduotis.

Bendras reitingas: 70/100

Anglija visada turėdavo problemų su vartininkais, tačiau šis čempionatas gali būti išimtis. Forsteris bus Joe Harto dubleris, tačiau jei Roy`ui Hodgsonui jo prireiks, rinktinė bus patikimose rankose.

13. Rui Patricio – Portugalija

Žaidimo skaitymas: 36/50

Visos savo karjeros metu Patricio yra patikimas vartininkas. Portugalas ir šį sezoną buvo vienas iš geriausių savo pozicijos žaidėjų vietinėse pirmenybėse. Jo lyderio savybės aikštėje ir tinkamas vadovavimas jaunesniems žaidėjams, jį padaro dar vertingesniu jo šalies rinktinei.

Visgi, 28-erių metų žaidėjas visą karjerą susiduria su vienu minusu – kamuolio perdavimais. Kamuolio skirstymas komandos draugams yra vienintelis minusas, kurį galima akivaizdžiai išskirti jo žaidime.

Smūgių atrėmimas: 35/50

Portugalijos rinktinės narys neblogai stabdo smūgius. Jis nėra greičiausias vartininkas, tačiau paprastai užsiėmęs gerą poziciją, jis uždengia didelę dalį vartų.

Kai dauguma vartininkų dažnai išbėga iš vartų, „Sporting“ vartų sargas pasižymi kantrybe. Tai dažnai priverčia žaidėjus būti nuspėjamais, o jų smūgius paverčia lengvais grobiais vartininkui.

Bendras reitingas: 71/100

Nors ir turės rimtą Anthony Lopeso konkurenciją, beveik nėra abejonių, kad Patricio bus pagrindinis vartininkas Portugalijos rinktinėje. Nors daug kam kyla klausimų, ar jis yra pakankamo lygio vartininkas tam, jog galėtų atvesti komandą į svarbiausias kovas dėl trofėjaus, beveik neabejojama, kad Patricio atliks tą darbą, kurio iš jo tikisi rinktinės treneris.

12. Marcas-Andre ter Stegenas – Vokietija

Žaidimo skaitymas: 39/50

Ter Stegenas vargu ar dar ilgiau gali tenkintis ta role, kurią jis gauna „Barcelona“ klube. Paskirtas vartininku taurės varžyboms, Vokietijos rinktinės narys dažnai sužaidžia ne taip gerai, kaip jis galėtų rungtyniauti. Čempionų lygoje jis įrodė savo gebėjimą vadovauti gynybai, pagauti aukštus kamuolius ir žaisti kamuolio kontrole paremtą žaidimą, o kitus savo gebėjimus jis ne kartą demonstravo per savo tris sezonus „Gladbach“ ekipoje.

Vis dar „La Liga“ pirmenybėse nesužaidęs nė dešimties mačų, 24-erių metų vartininkas jau ne kartą buvo sietas su persikėlimu į „Premier“ lygos klubus, o „Barcos“ nenoras padaryti jį pirmuoju vartininku ir Ispanijos lygoje, gali priversti jį pakeisti dabartinę karjeros stotelę.

Smūgių atrėmimas: 39/50

Nors ir nėra pats didžiausias vartininkas, vokietis puikiai išnaudoja savo kūną. Greitai kylantis nuo žemės ir ryžtingai aukštus kamuolius gaudantis vartininkas taip pat gali pasigirti ir nebloga reakcija.

Jis vis dar ganėtinai jaunas ir vis dar mokosi kantraus žaidimo, tačiau net ir per limituotas galimybes „Barcelona“ klube, jis rodo savo tobulėjimą. Ter Stegenas sustabdo smūgius, kuriuos jis privalo atremti, o kartais ištraukia ir tokius, kurie turėtų pasibaigti įvarčiais.

Bendras reitingas: 78/100

Vienam iš keturių geriausių Vokietijos vartininkų, panašu, jog teks reikalauti pagrindinio vartininko rolės katalonų ekipoje, arba ieškotis naujų namų. Kevinas Trappas ir Berndas Leno rungtyniauja nuolatos, o tai leidžia jiems tobulėti greičiau, nei „Barcos“ atstovui. Jei Ter Stegenas ir toliau nežais lygoje, jis gali taip ir niekada netapti pirmuoju vartininku Vokietijos rinktinėje, o tokio scenarijaus prieš tris metus neįsivaizdavo niekas.

11. Salvatore Sirigu – Italija

Žaidimo skaitymas: 40/50

Šis Salvatore Sirigu sezonas jam tikrai nebuvo lengvas. Praradęs vietą aikštėje Kevinui Trappui, Italijos antrasis vartininkas buvo tik stebėtojas. 29-erių metų vartininkas, per visą sezoną sužaidęs vos 12 mačų, jei situacija nesikeis, turėtų ieškotis kitos komandos, o šios paieškos neturėtų būti sunkios.

Du kartus tapęs „Ligue 1“ metų vartininku, Sirigu yra patyręs ir patikimas žaidėjas, kuris vis dar gali rungtyniauti dešimtmetį.

Smūgių atrėmimas: 40/50

Italas savo kūno sudėjimu, ūgiu ir atletiškumu yra tobulas vartininko pozicijai. Sirigu yra pakankamai aukštas, kad užstotų vartus ir pakankamai greitas, vikrus bei greitos reakcijos, kad atremtų smūgius.

Bendras reitingas: 80/100

Jei po būsimo Buffono pasitraukimo iš rinktinės, ši pozicija nebus patikėta vienam iš talentingų jaunuolių, Sirigu bent kuriam laikui turėtų perimti pagrindinio Italijos rinktinės vartininko postą. Darbo Europos čempionate jis tikriausiai neturės, tačiau kantrybės ant suolo ir buvimo visada pasiruošusiu Sirigu jau išmoko šio sezono metu, užimdamas tokią rolę PSG ekipoje.

Straipsnio įvertinimas: 2 0
 • šimtas procentu (IP: 49c6de7b1)

  Pirmas arlauskis

  • 13
 • .. (IP: f4b6bcdd7)
  zioplas (IP: 673558e3c)

  Kas cia per sarassas vapse nesupratau? Nx tas sirigu ikistas niekam nereikalingas,kur Buffonas?

  cia tik 20-11 vietos dar laukia top 10 kiausini tu ...

  • 10
 • Juves fanas (IP: 6df3150f0)

  Nu nu, įdomu. Buffon numero uno!

  • 6
 • Nouneimas (IP: 5e2775f0d)

  Neuer bus pirmas nes jis overrated.

  • 2
 • aha (IP: adfb2f502)

  pirmas bus Neuer

  • 2
 • Maždaug taip (IP: ea28a7c7e)
  Aba (IP: 68bd113e9)

  Cia is galvos skillus,ar is kazkokio saito?

  Skillai įvertinti daugiausiai atsižvelgiant į statistiką, tačiau juos tikrai įtakoja ir asmeninė pačio autoriaus nuomonė. Reitingą paruošė ir parašė Danielis Tilukas. EF jį tik išvertė.

  • 1
 • Aba (IP: 68bd113e9)

  Cia is galvos skillus,ar is kazkokio saito?

  • 1
 • aha (IP: adfb2f502)

  pirmas bus Neuer

  • 2
 • .. (IP: f4b6bcdd7)
  zioplas (IP: 673558e3c)

  Kas cia per sarassas vapse nesupratau? Nx tas sirigu ikistas niekam nereikalingas,kur Buffonas?

  cia tik 20-11 vietos dar laukia top 10 kiausini tu ...

  • 10
 • zioplas (IP: 673558e3c)

  Kas cia per sarassas vapse nesupratau? Nx tas sirigu ikistas niekam nereikalingas,kur Buffonas?

  • -16
 • Dievas (IP: f048cd3df)

  Blt,o tai kur 1-10?

  • -6
 • (IP: 908d071e5)

  taigi parasyta kad 1 dalis

  • -2
 • Juves fanas (IP: 6df3150f0)

  Nu nu, įdomu. Buffon numero uno!

  • 6
 • šimtas procentu (IP: 49c6de7b1)

  Pirmas arlauskis

  • 13
 • Nouneimas (IP: 5e2775f0d)

  Neuer bus pirmas nes jis overrated.

  • 2
Peticijos.lt

Kitos naujienos