I lygos 5 turo apžvalga: visos serijos kažkada baigiasi

Nors šį pavasarį Lietuvoje lietaus  kol kas trūksta, bent jau LFF Pirmoje lygoje „sausos“ serijos nutrūko.

Tiek „Banga“, tiek „Jonava“ ne tik kad praleido pirmuosius įvarčius, bet dar ir patyrė pralaimėjimus. Turnyrinėje lentelė tapo labai labai ankšta, vienos-kitos sėkmingos rungtynės gali komandą iškelti aukštai, o pralaimėjimai - negailestingai blokšti žemyn.

Ketvirtadienis, 04.18, 19:00, Vilnius, LFF stadionas, 90 žiūrovų.
„Vilniaus Vytis” - Vilniaus „Riteriai B” 2:0 (1:0)
Įvarčiai: E.Andriušis 26‘, M.Makutunovičius 82‘(11 m.)

„Jei laimėti – tai 2:0!” – kol kas tokiu šūkiu vadovaujasi „Vilniaus Vyčio“ komanda. Atkakliose ir kovingose rungtynėse prieš „Riterius  B“ šeimininkai sugebėjo įmušti po įvartį kiekviename kėlinyje, tuo tarpu Karolis Čirba, kartu su gynyba, įvarčio nepraleido jau trečią kartą sezone. Pirmo kėlinio viduryje iššokęs prieš vartininką savo šansą išnaudojo Ernestas Andriušis, o galutinai rungtynių intrigą „užgesino“ Mantas Makutunovičius, realizavęs 11 metrų baudinį 82-ją minutę. Tiek Ernestui, tiek Mantui tai – antri įvarčiai sezone, tad skaičius „du“ kol kas „vyčiams“ – laimingas. „Riteriai B“ gretose antrame kėlinyje debiutavo jaunas žaidėjas iš Ganos David Amoah, bet išvengti pirmojo pralaimėjimo pirmenybėse nepavyko.

Penktadienis, 04.19, 19:00, Kaunas, NFA stadionas, 350 žiūrovų.
Kauno „Hegelmann Litauen” - Alytaus DFK „Dainava” 1:2 (0:0)
Įvarčiai: R.Mačežinskas 75‘ - K.Silich 57‘, J.Balanta 67‘

Kietos kovos netrūko penktadienį ir Kaune. Dviejų puikių progų iki pertraukos neišnaudoję svečiai lemiamą persvarą susikrovė antro kėlinio viduryje. Vėl pasižymėjo „Dainavos“ atakų lyderiai - Kyrylo Siličius  nuostabiu smūgiu „a la Mesi“ privertė kapituliuoti Tadą Simaitį pirmą kartą, o po dešimties minučių įvartį „sukonstravo“ kolumbietiškas dzūkų duetas – Vicente Mena efektingai prasiveržė kraštu ir prašmatniai pateikė kamuolį Jose Balantai, kuriam teliko pataikyti į vartų plotą.

„Hegelmann Litauen“ kovėsi iki pabaigos. Gausūs keitimai antrame kėlinyje įliejo energijos į kauniečių veiksmus, Ramūnas Mačežinskas vos pasirodęs aikštėje privertė suklysti alytiškius ir sušvelnino rezultatą.

Už kovingumą šeimininkus reikia pagirti, bet daugiau nemalonumų prie savų vartų alytiškiai nepatyrė. Brandžiau, tiksliau ir aštriau žaidę svečiai namo išsivežė pelnytą pergalę.

Beje, pirmame kėlinyje arbitras buvo priverstas trumpam stabdyti rungtynes – jungtinės „Dzūkų tankų“ ir „Rytas ultra“ pajėgos padengė popierinėmis juostomis bene ketvirtį aikštės bei išreiškė savo poziciją dėl požiūrio į komandų palaikymą.

Šeštadienis, 04.20, 14:00, Telšiai, „VšĮ Telšių futbolo ateitis“ stadionas, 350 žiūrovų.
Telšių „Džiugas” - Gargždų „Banga” 2:1 (0:1)
Įvarčiai: A.Lipskis 55‘, E.Vainoras 60‘ - N.Urba 21‘

Gan gausiai Telšiuose susirinkę žiūrovai išvydo du skirtingus kėlinius. Pirmame kėlinyje svečiai užtikrintai kontroliavo žaidimą, aštriau atakavo ir pelnytai išsiveržė į priekį – nuo klastingo Neilo Urbos baudos smūgio telšiškiams nepavyko apsiginti. Dar kartą, po Karolio Urbaičio „šūvio“ iš tolėliau, kamuolys „patikrino“ šeimininkų vartų skersinį. Telšiškiai pirmame kėlinyje gana retai trikdė varžovų gynybos ramybė, bet po pertraukos vaizdas aikštėje pasikeitė. Svečiai pradėjo dažniau klysti, jų veiksmuose atsirasdavo tam tikro nepasitikėjimo, techninio broko. „Banga“ antro kėlinio pradžioje neišnaudojo dar vienos neblogos situacijos (kamuolys vėl lietė skersinį) ir tuoj pat buvo nubausta - puikus Elsevaro Bakirzade perdavimas pasiekė prie tolimo virpsto užmirštą Andrių Lipskį, pastarasis lygina rezultatą ir tuo pačiu nutraukia kol kas ilgiausią vartininko „sausą“ seriją šių metų pirmenybėse. O dar po 5 minučių reto grožio smūgiu Erikas Vainoras pasiunčia gargždiškius į gilų nokdauną. Taip per kelias minutes „Banga“ iš pirmaujančios tapo atsiliekančia ekipa. Svečiai nesudėjo ginklų, atakavo, rizikavo, turėjo progų, bet ir patys kelis kartus galėjo būti nubausti aštriomis „Džiugo“ kontratakomis. Galutinis teisėjo švilpukas paskelbė „Džiugo“ pergalę, kuri leido susilyginti taškais su „Banga“ ir bent kelioms dienoms pabuvoti turnyrinės lentelės viršūnėje.

Šeštadienis, 04.20, 14:00, Kretingos miesto stadionas, 300 žiūrovų.
Kretingos „Minija” - Mažeikių „Atmosfera” 1:1 (1:0)
Įvarčiai: Y.Barry 10‘ - E.Razulis 84‘

Kretingos „Minija“ tikėjosi padovanoti pirmąją pergalę savajame stadione sirgaliams, bet jauna ir nenuolaidi „Atmosfera“ kovojo iki pabaigos, o žaidžiančio trenerio Evaldo Razulio smūgis leido mažeikiškiams įsirašyti antrąjį tašką ir pakilti iš turnyrinės lentelės dugno.

Jei po praeitų rungtynių daug kas iš kretingiškių sirgalių turėjo pretenzijų arbitrams, šįkart šeimininkai galėjo kaltinti tik save. Įmušusi gana greitą įvartį „Minija“ turėjo ne vieną galimybę padidinti rezultatą, bet jos liko neišnaudotos. O kad vieno įvarčio persvara yra be galo „slidi“ ir bet kuriuo momentu gali „ištirpti“ – žino visi. Deja, tuo dar kartą teko įsitikinti šeimininkams. O svečius (ir jų aistringiausius gerbėjus – vėl gausiai sudalyvavusius išvykoje) reikia pagirti ir pasveikinti. Matyt, ne už kalnų ir pirmoji „Atmosferos“ pergalė lygoje!

Šeštadienis, 04.20, 14:00, Šiauliai, Gytarių dirbtinės dangos stadionas, 500 žiūrovų.
FA„Šiauliai“  -  Vilniaus „Žalgiris B” 4:0 (2:0)
Įvarčiai: D.Konikas 16‘, V.Viktoravičius 32‘, D.Jankauskas 59‘ ir 82‘

Kol kas formulė „Konikas muša – komanda laimi“ veikia puikiai. Donatas gan greitai įmušė savo jau šeštąjį įvartį šių metų pirmenybėse, o pradėtą darbą užbaigė komandos draugai, pelnę dar tris įvarčius.

Beje, visi įvarčiai – verti dėmesio. Darius Jankauskas, pasirodęs aikštėje po pertraukos du kartus galingais tolimais smūgiais siuntė kamuolį į tą patį svečių vartų kampą. Tuo tarpu Vaidui Viktoravičiui įspūdingai asistavo Justinas Petravičius, „Žalgirio B“ baudos aikštelėje surengęs slalomo su kamuoliu pasirodymą!

Nepaisant pralaimėjimo dideliu skirtumu, Žydrūno Grudzinsko auklėtiniai nepasidavė nugalėtojų malonei, kovėsi, bandė savo laimę ir prie šeimininkų vartų, bet įveikti Gusto Baliutavičiaus nepavyko.

Pirmadienis, 04.22, 15:00, Jonavos miesto stadionas, 150 žiūrovų.
„Jonava”  -  Kauno „Stumbras B” 0:1 (0:1)
Įvartis: D. Pidručnyj 12‘

Pergalės atveju Jonavos klubas galėjo šoktelėti į pirmąją vietą, bet galimybė šį kartą ir liko tik galimybe. Svečiai gana aktyviai pradėjo rungtynes ir tuo, ko gero, kiek sutrikdė šeimininkus. Jau 12-ą rungtynių minutę Denisas Pidručnyj tiksliu smūgiu užbaigė „Stumbras B“ ataką. „Jonava“ kiek atsigavo tik kėlinio pabaigoje, o rimtesni epizodai prie kauniečių vartų kilo antrajame kėlinyje. Kartą šeimininkams pavyko pakelti ant kojų savuosius sirgalius, bet džiaugsmas truko neilgai – įvartis nebuvo užskaitytas dėl nuošalės. Visus kitus bandymus atrėmė „Stumbras B“ vartininkas Airidas Mickevičius (ypač efektingai savo vartus apgynęs po Gyčio Vasyliaus baudos smūgio) arba šeimininkams pritrūkdavo tikslumo , šaltakraujiškumo. Savo ruožtu, svečiai taip pat aštriai atakuodavo, turėjo galimybių padidinti persvarą. Rungtynių rezultatas patvirtino itin nemalonią šeimininkams tradiciją – „Stumbras“, kokioje lygoje bebūtų, vis tiek yra labai neparankus varžovas „Jonavai“...

Pirmadienis, 04.22, 16:00, Vilnius, Fabijoniškių gimnazijos stadionas, 200 žiūrovų.
„Vilnius” –  Kėdainių „Nevėžis” 0:1 (0:0)
Įvartis: A.Gėgžna 90+3‘ (11 m)

Arti taško buvo ir lygos debiutantė – „Vilniaus“ ekipa. Be kelių kertinių žaidėjų rungtyniavę šeimininkai svečiams iš Kėdainių priešinosi daugiau nei 90 minučių. Visgi, jau per teisėjo pridėtą laiką skirtas 11 m baudinys nulėmė rungtynių nugalėtoją. Aretas Gėgžna suvaldė savo nervus ir tiksliu smūgiu atnešė savo komandai antrą pergalę pirmenybėse. Kėdainiečiai ilgesnę laiko dalį kontroliavo rungtynių eigą, turėjo teritorinę persvarą, bet jos realizuoti ilgai nesugebėjo. Tuo tarpu „Vilnius“ išpuoliais atsakydavo rečiau, bet aštrumu jie nenusileisdavo varžovų  progoms. Aktyviai žaidęs Ignas Kružikas kelis kartus „atleido“ varžovams. Visgi, labiau patyrusi svečių ekipa rungtynių pabaigoje „užspaudė“ šeimininkus ir pasiekė savo. „Nevėžis“ vėl įmušė tik kartą, bet trys taškai leidžia kėdainiečiams optimistiškai žvelgti į priekį – turėdami rungtynes atsargoje, jie yra arti lyderių.

Trečiadienis, 04.24, 18:00, Kaunas, NFA stadionas (perkeltos 8-o turo rungtynės), 90 žiūrovų.
Kauno „Hegelmann Litauen” - Vilniaus „Riteriai B” 1:0 (0:0)
Įvartis: B.Olencevičius 69‘

Trečiadienį buvo sužaistos ir vienos rungtynės, atkeltos iš aštuntojo turo. Pirmą kėlinį šių rungtynių kėlinį komandos labiau skyrė „žvalgybai“, nerizikavo, tad aštrių momentų nebuvo daug. Šiek tiek dažniau su kamuoliu būdavę svečiai kažkokių dividendų iš to negavo. Be abejo, tam trukdė ir patikima šeimininkų gynyba, vadovaujama Tado Simaičio. Po pertraukos suveikė kauniečių ginklas – greita aštri kontrataka, kurią preciziškai tiksliu smūgiu užbaigė Benas Olencevičius. „Riteriai B“ bandė forsuoti įvykius, padidinti spaudimą, bet kauniečių baudos aikštelės prieigose dažniausiai atakos užgesdavo. Šeimininkai surengė dar kelis aštrius išpuolius, bet paskutinėje atakos fazėje dažniausiai paskubėdavo ar priimdavo nepasiteisinusius sprendimus, o antrame kėlinyje pasirodžiusio Ramūno Mačežinsko smūgį galva gražiame šuolyje atrėmė „Riteriai B“ vartus gynęs Vincentas Šarkauskas.

„Hegelmann Litauen“ po pergalės atsidūrė pirmoje turnyrinės lentelės vietoje. Tiesa, kauniečiai sužaidę rungtynėmis nei kiti pretendentai į lyderius. Vienok, debiutantų startą pirmenybėse turėtume vertinti teigiamai.

Trečiadienis, 04.24, 18:30, Panevėžys, „Žemynos“ progimnazijos stadionas, 120 žiūrovų.
„Kupiškis” - „Pakruojis” 2:3 (0:2)
Įvarčiai: E.Stankevičius 77‘, Y.Koike 83‘(11m) - D.Litvinov 3‘, R.Gedminas 36‘, M.Pyrohov 60‘

Penktąjį turą vainikavo susitikimas Panevėžyje – praktiškai pusiaukelėje tarp Kupiškio ir Pakruojo. Prieš rungtynes abiejų komandų treneriai kalbėjo apie pirmųjų pergalių siekimą, tai atsispindėjo ir rungtynių eigoje. „Pakruojis“ labai sėkmingai pradėjo rungtynes, per pirmąsias 45-ias minutes įmušė dukart. „Kupiškis“ gi pirmojoje rungtynių pusėje savąsias galimybes (o jų tikrai buvo) švaistė pavėjui. Kuomet antro kėlinio pradžioje Maksimas Pyrohovas trečią kartą nuginklavo šeimininkų vartininką, pasirodė, kad rungtynės baigtos. Bet išbėgusio po keitimo Edgaro Stankevičiaus smūgis atgaivino kupiškėnų viltis, o legionieriaus iš Japonijos Y.Koike realizuotas baudinys – ir rungtynių intrigą. Visgi, svečiai drausmingai sužaidė rungtynių pabaigą ir išsaugojo persvarą. Rezultatyviausiose turo rungtynėse pergalę „nuskynęs“ „Pakruojis“ baigė netrumpą išvykų seriją, o „Kupiškio“ kieme šventės dar teks palūkėti.