Ispanijos čempionate - kukli "Real" pergalė © Eurofootball.lt
Ispanijos čempionate sekmadienį vyko dar šešerios 28-ojo turo rungtynės, kuriose netruko įvarčių ir raudonų kortelių.

Svarbią pergalę, leidusią pakilti į trečiąją vietą, iškovojo ir Madrido „Real“, vargais negalais įveikęs buksuojančią Vigo „Celtą“.

Rungtynių pradžioje abi komandos turėjo progų pasižymėti, tačiau vėliau žaidimas aprimo ir didžiąją laiko dalį kamuolys buvo aikštės viduryje. Visgi 25-ąją minutę situacija netikėtai apsivertė aukštyn kojom – Ruudas van Nistelrojus po minimalaus kontakto su vartininku Jose Manueliu Pinto griuvo baudos aikštelėje ir uždirbo 11 metrų baudinį, kurį pats ir realizavo, išvesdamas „Real“ į priekį 1-0.

Vėliau „Celta“ galėjo keliskart rezultatą išlyginti ir galiausiai paskutinę akimirką prieš didžiąją pertrauką pasiekė savo – Davidas Angelis sulaukė puikaus Nene perdavimo kulniuku ir nepaliko jokių vilčių varžovų vartininkui Ikerui Casillasui, pelnytai atstatydamas pusiausvyrą.

Antrajame kėlinyje vaizdas pasikeitė – Vigo ekipa visiškai perėmė iniciatyvą ir pavojingai atakavo, o madridiečiams teliko atsimušinėti. Ypač gerą šansą 60-ąją minutę turėjo Fernando Baiano, tačiau jo smūgį fantastiškai atmušė I.Casillasas, o pirmajam prie kamuolio prišokusiam Habibui Bomago pritrūko tikslumo.

Nepaisant visų „Celta“ pastangų, 83-ąją minutę įvartis krito būtent į jų vartus ir dėl to jie galėjo kaltinti tik save. Vartininkas J.M.Pinto nesugebėjo sugraibyti Gonzalo Higuano iš krašto skersuoto kamuolio ir jį į vartus nusišypsojus laimei galva pasiuntė po keitimo aikštėje pasirodęs brazilas Robinho.

Atsidūrę sunkioje situacijoje šeimininkai nepalūžo ir puolė dar kartą lyginti rezultato, tačiau jų pastangas vainikavo ne įvartis, o pačioje mačo pabaigoje raudoną kortelę gavęs „Real“ saugas Guti. Futbolininkas nekaltame epizode griuvo baudos aikštelėje vietoje to, kad tęstų pavojingą ataką, ir buvo įspėtas. Ispanas ir toliau nenurimo bei dar kelias minutes reikalavo teisėjo 11 metrų baudinio, taip užsidirbdamas ir antrąją geltoną kortelę.

Svarbius du taškus prarado vilčių iškovoti vietą stipriausiųjų ketverte dar neiššvaisčiusi Madrido „Atletico“ ekipa, namie mačą su tik 14-oje vietoje žengiančia „Mallorca“ baigusi lygiosiomis 1-1.

Šeimininkai į priekį įsiveržė pirmajame kėlinyje sužaidus kiek daugiau nei 15 minučių, kuomet po Jurado perdavimo kairiajame atakos krašte prasiveržęs jaunasis Fernando Torresas tiksliu smūgiu nepaliko vilčių vartininkui Migueliui Moya‘ai.

Vis tik pergalei to nepakako, mat antrajame kėlinyje po perdavimo į baudos aikštelę sumaištį tarp gynėjų sukėlė Guillermo Pereya, o tuo geriausiai pasinaudojo visiškai vienas paliktas jo komandos draugas Juanas Arango, pasiųsdamas kamuolį į vartus ir, kaip paaiškėjo vėliau, išplėšdamas Maljorkos ekipai svarbų tašką.

Tikra įvarčių fiesta vyko Santandere, kur susikovė vietos „Racing“ ir viena pirmenybių autsaiderių Bilbao „Athletic“.

Šiame mače pirmaujančių vaidmenyje buvo atsidūrusios abi vienuolikės – iš pradžių 0-1 bei 1-2 pirmavo svečiai, tačiau vėliau rezultatu 4-2, 4-3 priekyje buvo „Racing“ futbolininkai.
Kulminacija vyko per paskutiniąsias dešimt minučių – 82-ąją minutę įvartį pelnė ir pusiausvyrą atstatė Andoni Iraola, tačiau prieš pat finalinį teisėjo švilpuką dramatišką pergalę „Racing“ klubui 5-4 išplėšė tikslus Nikolos Žigičiaus smūgis.

Beje, serbui tai buvo sėkmingiausios rungtynės Ispanijoje – jis per mažiau nei 20 antrojo kėlinio minučių pelnė tris įvarčius ir buvo pagrindinis gražios pergalės kalvis.

Sekmadienio rezultatai

Madrido "Atletico" 1 – 1 "Mallorca"
16' [1 - 0] F. Torres
53' [1 - 1] J.F. Arango

90' iš aikštės pašalintas P.Luccin ("Atletico")

"Getafe" 2 - 2 "Zaragoza"
22' [0 - 1] S. Garcia
36' [0 - 2] A. D'Alessandro
44' [1 - 2] M.D. Moral
61' [2 - 2] F.J. Casquero

90' iš aikštės pašalintas J.Paredes ("Getafe")

"Gimnastic" 1 - 1 "Recreativo"
11' [0 - 1] S. Pongolle
15' [1 - 1] J.G. Portillo

42‘ iš aikštės pašalintas A. Campano („Gimnastic“)

Santandero "Racing" 5 - 4 Bilbao "Athletic"
7' [0 - 1] L. Prieto
59' [1 - 1] C. Fernandez
63' [1 - 2] J. Etxebarria
66' [2 - 2] E.M. Garay (11 m.)
70' [3 - 2] N. Zigic
77' [4 - 2] N. Zigic
80' [4 - 3] J. Etxebarria
82' [4 - 4] A. Iraola
89' [5 - 4] N. Zigic

Vigo "Celta" 1 - 2 Madrido "Real"
27' [0 - 1] R.v. Nistelrooy (11 m.)
45' [1 - 1] L.R. Angel
83' [1 - 2] Robinho

90' iš aikštės pašalintas Guti ("Real")

"Osasuna" 0 - 0 "Sevilla"