Kartu su Arlauskiu © Eurofootball.lt

Naujasis Anglijos Premier lygos sezonas nenumaldomai artėja, todėl norisi užmesti akį į tuos, kurie šeštadienį prasidėsiančiame pirmajame ture bus stebimi akyliausiai, tuos, dėl kurių pinigai liejosi laisvai, vieni fanai džiaugėsi, kiti verkė - pristatau jums penkiolika, mano nuomone, didžiausių ir įdomiausių šios vasaros pirkinių.

15. Toby Alderweireld, 26 metai, Londono „Tottenham Hotspur”

Debiutiniame savo sezone Barclays Premier lygoje, nuomos pagrindais žaidęs Southamptone, Alderweireldas atrodė puikiai, o „šventųjų” gynyba buvo geriausia visoje lygoje. Po sezono nekilo jokių abejonių, kad gynėjas į Atletico grįš tik trumpam, sutvarkyti formalumų, o karjerą tęs būtent Anglijos Premier lygoje. Spursams šis tiek krašto, tiek vidurio gynėju galintis žaisti žaidėjas turėtų įnešti stabilumo bei pakeisti išvykusį Younesą Kaboulį, taip pat galima tikėtis, kad Tobis ir kitas jo tėvynainis Janas Vertonghenas sudarys belgišką duetą gynybos širdyje.

14. Morgan Schneiderlin, 25 metai, „Manchester United”

Į Top 15 Morgano Schneiderlino perėjimą įtraukiau todėl, kad tai tikrai aukštos klasės žaidėjas, apie kurį jau antrą sezoną ratus suko įvairūs prestižiniai Europos klubai. 25-erių prancūzas - puikiai tiek puolime, tiek gynyboje žaidžiantis žaidėjas, sugebantis labai tiksliai perduoti kamuolį. Bet klausimas, ar tikrai šis pirkinys Louiso Van Gaalo komandai yra toks reikalingas? Vardinant dabartinius „raudonųjų velnių” vidurio saugus, neužtektų vienos rankos pirštų. Atrodė, kad sprendimas bus toks - arba Schneiderlinas, arba Schweinsteigeris, bet dosnūs United savininkai nupirko abu. Valdas Dambrauskas minėjo, kad tokios problemos, susijusios su per dideliu aukštos klasės žaidėjų skaičiumi, yra džiugios problemos, todėl tikėkimės, kad džiūgauja ir Manchester United strategas Louisas Van Gaalas.

13. Dimitri Payet, 28 metai, Londono „West Ham United”

Man tai vis dar vienas keisčiausių šio sezono perėjimų. Žinome, kad Payet Marselė teko palikti dėl finansinių problemų klubo viduje, tačiau kodėl toks paklausus šios vasaros rinkoje žaidėjas nusprendė užsivilkti būtent Premier lygos vidutinioko West Ham marškinėlius? Suviliojo kontraktas? Sunku tikėti, kad „plaktukai” jį galėtų pasiūlyti labai patrauklų. Šansas žaisti UEFA Europos lygoje? West Hamo dalyvavimas šio sezono turnyre vis dar su klaustuko ženklu, sunkiai sekėsi kovoti net su maltiečių Birkirkara. Noras išbandyti save stipriausioje pasaulio lygoje? Galbūt. Kaip ten bebūtų, krašto ir atakuojančio vidurio saugo pozicijose galintis žaisti prancūzas yra puikus pastiprinimas londoniečių ekipai, ypač po to, kai išvyko Stewartas Downingas, o karjeros piką užnugaryje paliko komandos kapitonas Kevinas Nolanas.

12. Roberto Firmino, 23 metai, „Liverpool”

Galiu pasakyti taip: Firmino turėjo būti parduotas prieš metus vykusiame vasaros turguje - 2013/2014 metų sezone Roberto Bundeslygoje pasižymėjo net 16 kartų, šiemet - tik septynis. Tačiau puikus pasirodymas Copa America pirmenybėse privertė prestižinių klubų skautus atsiminti šį Hoffenheimui atstovavusį vyruką ir štai - jis jau Anfielde. Pirktas kaip pakaitalas pasiruošusiam išvykti Raheemui Sterlingui, šiek tiek vyresnis, tačiau panašaus stiliaus brazilas turėtų sustiprinti Liverpool klubą, jei tik sugebės adaptuotis prie angliškojo futbolo subtilybių.

11. Andre Ayew, 25 metai, „Swansea City”

Gandai apie legendinio Abedi Pele sūnaus persikėlimą į Premier lygą sklido jau labai seniai, nuo pat istorinio Ganai (būtų ir dar istoriškesnis, jei ne Suarezas) 2010-ųjų pasaulio čempionato. Kol kalbos virto tikrove, teko palaukti net penkerius metus, bet geriau vėliau nei niekada, turbūt. 10 įvarčių praeitame Ligue 1 sezone įmušęs Ayew tikrai tiks „Swansea” komandai - greitas, nebijantis fizinės kovos ir visada 100 procentų atiduodantis saugas - Ayew turi būtent tas savybes, kurių reikia norint pasiekti rezultatą Barclays Premier lygoje.

10. Georginio Wijnaldum, 24 metai, „Newcastle United”

Newcastle, kaip žinome iš paskutiniųjų sezonų, turi du pasirinkimus - pirkti žaidėją iš Prancūzijos arba iš Olandijos lygos. Šįkart pasirinko tulpių ir Vytauto Andriuškevičiaus kraštą, o pirkinys - aukščiausios klasės. Newcastle naujasis treneris Steve‘as McClarenas Wijnaldumui pagyrų negailėjo: „Jis vis dar jaunas ir puikiai tinka „Newcastle” ekipai. Jis pasižymi lyderio savybėmis, neabejoju, kad jūs tai pamatysite. Georginio visą laiką nori kamuolio, žino, kaip su juo elgtis, o mums reikia būtent tokio tipo žaidėjo.” Nors klausimas, kaip jam pavyks prisitaikyti prie angliško futbolo, vis dar išlieka, yra aišku, kad jėgos ir energijos šis praėjusius keturis sezonus PSV praleidęs box-to-box tipo saugas įneš.

9. Christian Benteke, 24 metai, „Liverpool”

Be abejo, šio puolėjo Premier lygos fanams pristatinėti nereikia. 42 įvarčiai per tris sezonus, praleistus Aston Villa klube, kalba patys už save. Ir nors internete apstu abejojančių, ar 32,5 milijono svarų už šį belgą nėra per didelė suma, sakau jiems - ne, nėra. Benteke šiemet muš, o Anfieldas galės džiaugtis. 9-asis numeris, kuriuo pažymėtais marškinėliais Benteke šį sezoną žais, puikiai parodo ir jo poziciją - pačiame atakos smaigalyje, kur jo fizinės savybės ir smagų smūgį turinti dešinioji tikrai padės. Ai, ir dar vienas, labai svarbus aspektas, kol už vairo Brendanas Rodgersas - Benteke turi charakterį. Ir jis tai įrodys.

8. Fabian Delph, 25 metai, „Manchester City”

Pats smagiausias vasaros perėjimas, be jokios konkurencijos. Šlykščiausių visų laikų perėjimų sąraše jis užima trečią vietą, užleisdamas vietą prieš save tik Luiso Figo transferui į Madrido „Real” ir Andriaus Veličkos atėjimui į Žalgirį. Kad ir koks gyvatė ir išdavikas (epitetų buvo sugalvota tikrai nemažai) jis būtų, Delphas yra labai aukštos klasės žaidėjas, vis dažniau pasirodantis pagrindinėje Anglijos rinktinės sudėtyje. Titulo norinčiam City pastiprinimo į šią poziciją reikėjo verkiant - didysis Fernando ir mažasis Fernandinho nesugebėjo padėt Yayai Toure, o vienas vidury aikštės - ne Yaya.

7. Matteo Darmian, 25 metai, „Manchester United”

Italai visada moka gintis. O kai italai moka gintis ir pulti, išeina tikrai geras žaidėjas. Pačiame jėgų žydėjime šiuo metu esantis 25-erių metų iš Torino klubo į „raudonųjų velnių” stovyklą persikėlęs Darmianas, manau, bus puikus papildymas United komandai, kurios gynybos grandyje praėjusį sezoną neretai turėjo pasirodyti Mančesterio akademijos jaunimėlis. Ir išvis, turbūt galima pasakyti, kad po Gary Neville‘o Old Trafforde nebuvo tikro pasaulinės klasės dešiniojo krašto gynėjo, todėl tikėkimės, kad Darmianas užaugs būtent tokiu.

6. Raheem Sterling, 20 metų, „Manchester City”

Dar vienas Mančesterio mėlynųjų pirkinys. 49 milijonai - kosminė suma, bet arabai pinigų neskaičiuoja, todėl pamirškime ją. Paanalizuokime patį Sterlingą - vos 20-ies metų anglas, kuriam visa karjera dar prieš akis, bet pažiūrėkite, kokius rezultatus jis, būdamas toks jaunas, demonstravo Liverpool gretose. Per tris sezonus įmušti 23 įvarčiai ir apvesti turbūt visi Premier lygos gynėjai. Sprogstantis greitis ir gera technika - galima palyginti net su, mano nuomone, šiuo metu geriausiu Premier lygos futbolininku Edenu Hazardu. Atrodo labai pagirtina, kad City leidžia pinigus Anglijos futbolininkams, bet kai pažiūri atidžiau - išvykus Milneriui, Lampardui ir kitiems šios šalies žaidėjams, mėlynųjų sudėtis nebeatitinka Čempionų lygos registracijai keliamų reikalavimų.

5. Bastian Schweinsteiger, 31 metai, „Manchester United”

Bastianą Schweinsteigerį žino visi - nuo tų, kurie futbolu domisi kiekvieną dieną, iki tų, kurie matė tik Pasaulio futbolo čempionato finalą. Niekas nepamirš Schweini kraujo ir pasiaukojimo dėl aukso savo šaliai. Manchester United sudėtyje viskas kaip ir aišku: veteranas Michaelas Carrickas galės lengviau atsipūsti ir savo duoklę klubui atiduoti įvairiose mažesnės svarbos rungtynėse, o praeitame sezone neretai atraminio saugo pozicijoje žaidęs Daley Blindas grįš į sau įprastą - kairiojo gynėjo poziciją. Kas bus su Marouanu Fellaini ir Anderiu Herrera - nežinau, bet Schweinis, kaip pats minėjo viename interviu, į Mančesterį keliasi ne tik todėl, kad nori išbandyti kitos valstybės futbolo virtuvę, bet ir dėl to, kad gautų daugiau žaidybinės praktikos, kurios pasigedo praeitame sezone Miunchene, todėl manau, kad žaidimo laiko jam nebus pagailėta.

4. Yohan Cabaye, 29 metai, Londono „Crystal Palace”

Sūnus paklydėlis sugrįžo namo. Na, ne visai namo, apie 400 kilometrų šiauriau - toks atstumas nuo Niukastlo, kuriame prancūzas praleido tris puikius sezonus, iki Londono. Geras pirkinys visais aspektais - pirmiausia, Crystal Palace praeitą sezoną neturėjo aiškaus žaidimo kūrėjo, antra - žaidėjas įsigytas pakankamai pigiai, už 10,5 milijono svarų, nors praeitą sezoną dar buvo vertinamas kone dvigubai didesne suma. Vos 13 rungtynių startinėje PSG sudėtyje Ligue 1 praėjusiame sezone pradėjęs saugas prieš Europos futbolo čempionatą norės gauti daugiau žaidybinės praktikos, o Alanas Pardew tą praktiką jam tikrai suteiks.

3. James Milner, 29 metai, „Liverpool”

Galbūt kai kuriems pasirodys keista, kodėl Milneris yra tokioje aukštoje dešimtuko pozicijoje, tačiau čia nėra nieko keisto. Raudoniesiems reikėjo pakaitalo už Atlanto išvykusiam Stevenui Gerrardui, jie sugebėjo jį rasti nesumokėdami nė cento. Ne kartą kalbėjęs, kad labiau norėtų žaisti aikštės viduryje, o ne krašto saugo pozicijoje, kurioje buvo statomas Manchester City komandoje, Milneris pagaliau tą šansą gaus. Turintis nemažai klubinių turnyrų patirties, tačiau vis dar ne per senas, anglas puikiai papildys titulų trokštantį Liverpulio klubą.

2. Memphis Depay, 21 metai, „Manchester United”

Vienas ankstyvesnių vasaros pirkinių, papildęs Manchester United olandų desantą. Puikiai paskutiniuosius du metus Eindhoveno PSV atrodęs ir gerą vardą Brazilijoje užsitarnavęs Depay‘us, nors ir ne tiksliai į poziciją, bet turėtų pakeisti į Turkiją pasukusį Robiną Van Persie arba, jei į poziciją - paryžietiškais malonumais susiviliojusį Angelį Di Maria. 34 įvarčiai per du sezonus Eredivisie lygoje tikrai nėra eilinis pasiekimas - manau, greitakojis Memphis pasiruošęs bausti ir Anglijos Premier lygos vartų sargus.

1. Petr Čech, 33 metai, Londono „Arsenal”

Pirma vieta be jokių kalbų. „Arsenalo” fanai krykštauja, „Chelsea” fanai verkia. 10 sezonų „aristokratų” klube praleidęs ir, tikrąja to žodžio prasme, galvą už jį padėjęs vartininkas praeitą sezoną turėjo užleisti pagrindinio vartininko poziciją Thibaut Courtois, galime suprasti, turėjo duoti kelią jaunimui. Kelią davė. Išvyko netoli, į kitą Londono klubą, kuris garsėja savo jaunais futbolininkais ir jaunimui palankia politika. Bet 33-ejų čekas bus pagrindinis „Arsenal” vartų sargas, ant suolo palikdamas ir 26-erių Davidą Ospina, ir 22-ejų Emiliano Martinezą. Trys kanonierių gretose sužaistos rungtynės, trys iškovoti trofėjai ir Jose Mourinho, išmetantis sidabro spalvos medalį į tribūnas. Išvadas galite pasidaryti patys.

Futbolas iš šalies - futbolostebetojas.blogas.lt

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...