Šešt adienį prasideda JAV futbolo čempionatas, vadinamas MLS (Major League Soccer). Vašingtone vietos "D.C. United" žais prieš San Jose "Earthquakes". Šios rungtynės bus vienintelės reguliariajame sezone transliuojamos per televiziją, o visi bilietai stadione jau išpirkti. Priežastis tokio susidomėjimo - 14-metis vunderkindas Fredis Adu (%p02507), kuris žais pirmąsias savo rungtynes kaip profesionalas.

Jaunasis fenomenas gimė 1989 m. Ganoje. Jo motina Emelia tikėjo, kad sūnaus svajonės gali išsipildyti tik už Atlanto, ir todėl 1997 m. persikelė į JAV. 1999 m. Fredžio mamai jau skambindavo Europos klubai, kurie buvo susidomėję jaunuoju talentu. Tačiau visi siūlymai buvo atmesti, ir tik kai Fredžiui sukako dvylika metukų, jį mama nuvedė į futbolo mokyklą Floridoje. Pasimokęs ten dvejus metus, 2003-ųjų lapkritį jis jau stebino pasaulį U-17 Pasaulio čempionate, įmušdamas keturis įvarčius ir nuvesdamas JAV rinktinę į ketvirtfinalius. Tą patį mėnesį Fredis Adu atmetė viliojančius Europos grandų pasiūlymus ir lapkričio 18-ąją pasirašė šešerių metų kontraktą su "D.C. United". Viena iš tokio pasirinkimo priežasčių - Fredis užaugęs netoli Vašingtono, ir kol paaugs, galės žaisti visai šalia namų.
Dar nepradėjęs profesionalo karjeros Fredis jau tapo įžymus - jis filmuojasi televizijos laidose, reklamose (vienoje iš jų kartu su futbolo legenda Pele), atsiranda ant sporto žurnalų viršelių.

Adu taps jaunausiu didelės JAV komandos žaidėju, nuo 1887-ųjų, kai 14-metis Fredas Chapmanas debiutavo profesionalų beisbolo lygoje. Tačiau Adu savo debiuto išvakarėse nesinervuoja, tik nerimauja. "Aš laukiau šito jau ilgą laiką." - sako Adu, kuris, pasak amerikiečių, gali tapti JAV futbolo gelbėtoju.
Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos