LFF Taurėje – dramatiška „Dainavos“ pergalė prieš „Ekraną“ © JumpStory nuotr.

LFF taurės turnyro I-ojo etapo rungtynėse Panevėžyje tarp atsikūrusio vietos „Ekrano“ ir Alytaus DFK „Dainavos“ prireikė ne tik pratęsimo, bet ir 11 metrų baudinių, po kurių pergalę šventė dainaviečiai.

RUNGTYNIŲ ĮRAŠAS

Didelio susidomėjimo sulaukusio mačo pradžioje abi komandos žaidė atsargiai, bet tai truko neilgai. Prabėgus 15 minučių „Aukštaitijos“ stadione susirinkę žiūrovai pamatė pavojingus momentus tiek prie šeimininkų, tiek prie svečių vartų.

39-ąją mačo minutę alytiškis Titas Vitukynas iš baudos aikštelės ribų taikliu smūgiu nuginklavo „Ekrano“ vartininką ir išvedė „Dainavą“ į priekį.

Antrojo kėlinio pradžioje kamuolį ilgiau kontroliavo „Dainavos“ futbolininkai. Tačiau 79-ąją rungtynių minutę šeimininkams pavyko išlyginti rezultatą. „Dainavos“ žaidėjai savo baudos aikštelėje pažeidė taisykles, už ką mačo arbitras skyrė 11 metrų baudinį. „Ekrano“ kapitonas E. Baranauskas nuo 11 m žymės smūgiavo tiksliai – 1:1.

Per likusį pagrindinį laiką komandoms nepavyko pasižymėti. Priešpaskutinę rungtynių minutę iš toli pavojingai smūgiavo E. Baranauskas, bet sėkmingai sužaidęs „Dainavos“ vartininkas Martynas Matijoška sugebėjo atmušti kamuolį. Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi lygiosiomis 1:1, todėl komandoms teko žaisti pratęsimą.

Nors pratęsimo metu alytiškiai turėjo akivaizdžią jėgų persvarą, visus „Dainavos“ futbolininkų mėginimus įsiveržti nugesindavo šeimininkų vartininkas.

Nei pagrindinis susitikimo laikas, nei pratęsimas mačo nugalėtojo neišaiškino. Komandoms teko mušti 11 metrų baudinius. Čia geriau sekėsi būtent Alytaus „Dainavos“ futbolininkams, kurie realizavo visus savo bandymus, o panevėžiečiai – tik tris iš trijų. 11 metrų baudinių serijoje pasižymėjo: Lukas Kochanauskas, Linas Savastas, Ignas Baranauskas ir Ruslan Kisil.

Gausiai „Dzūkų tankų“ palaikomi raudonai mėlyni iškovojo sunkią pergalę ir pateko į LFF Taurės aštuntfinalio etapą. Kito etapo varžovas paaiškės artimiausiu metu.

Kitas rungtynes dainaviečiai žais jau šį šeštadienį, kai Pirmos lygos 3-ojo turo rungtynėse Alytuje priims „Riterių B“ vienuolikę. Susitikimo miesto centriniame stadione pradžia – 16 valandą.