Neįtikėtinos futbolo istorijos: fanų praleistas stebuklingas sugrįžimas ir prisikėlęs „numiręs“ fanas © „Reuters“ nuotr.

Populiariausios pasaulyje sporto šakos istorija yra neįtikėtina.

Praėjo daugiau nei du šimtmečiai nuo tada, kai atsirado futbolas ir per šį laiko tarpą buvo sukurti neišmatuojamos apimties metraščiai.

Dauguma futbolo fanų žino tokius praeities įvykius, kaip Diego Maradonos įvartis ranka ar Hilsboro tragedija, kurios metu 1989 metais rungtynėse tarp Notingamo „Forest“ bei „Liverpool“ įlūžo tribūna ir šios nelaimės metu žuvo 96 žmonės.

Visgi, kaip ir bet koks dalykas, turintis istoriją, futbolas savo gyvavimo metu turėjo ypač daug keistų bei juokingų atsitikimų, kurie priverčia purtyti galvą abejojant jų nutikimu.

Populiariausias šalies futbolo portalas „EuroFootball.lt“ tęsia neįtikėtinų futbolo istorijų pasakojimus. Pirmąją dalį galite perskaityti čia.

Kas nors turi nepataikyti...

Jūsų žinios apie ketvirtąjį Argentinos futbolo divizioną turbūt nėra tokios geros, lyginant su kitomis pasaulio lygomis, todėl atverskime Pietų Amerikos futbolo istorijos puslapius atgal ir sugrįškime į 2009-2010 metų sezoną.

Tuomet vyko kvalifikacinis etapas tarp Santa Lucios „Juventud Alianza“ ir Kordobos „General Paz Juniors“ ekipų.

Po dviejų susitikimų bendras rezultatas buvo 3:3, todėl komandoms teko mušti 11 m baudinius, kad išaiškintų nugalėtoją bei kito etapo dalyvį.

Rungtynių scenarijus atrodo klasikinis, bet...

Tai buvo rekordinis vakaras: „General Paz Juniors“ po 11 metrų baudinių serijos rezultatu 21:20 nugalėjo varžovus, o 41 tikslus smūgis nuo žymos yra absoliutus pasaulio rekordas.

Neįtikėtina yra tai, kad šioje serijoje neįmušė tik vienintelis „Juventud Alianza“ futbolininkas Ruizas, o visi kiti smūgiai buvo tikslūs.

Pralaimėtojų gretose galima užjausti vartininką Gonzalezą, kuris nesugebėjo atremti nė vieno iš 21 smūgio.

Nesvajok, viskas baigta...

1957-1958 metų sezone antrajame pagal pajėgumą Anglijos čempionate vyko mūšis tarp Londono „Charlton Athletic“ ir „Huddersfield Town“, kuris yra vadinamas vienu iš įsimintiniausių futbolo istorijoje.

1957-ųjų gruodį pagarsėjusiame mače „Charlton“ po 27 sužaistų minučių liko dešimtyje, nes komandos kapitonas Derekas Ultonas išsinarino petį ir buvo išvežtas į ligoninę, o tuo laikmečiu keitimai nebuvo galimi.

„Huddersfield Town“ kaipmat pasinaudojo pranašumu ir po Leso Massie įvarčio išsiveržė į priekį 1:0.

Pajutę kraujo skonį „terjerai“ neketino sustoti: dukart pasižymėjo Alexas Bainas, po vieną – Billas McGarry bei Bobas Ledgeras, o rezultatas jau buvo 5:1. „Charlton“ gretose pasižymėjo Johnny Summersas.

Iki rungtynių pabaigos likus 27 minutėms prasidėjo stebuklingi įvykiai.

Summersas bei Johnny Ryanas per dvi minutes įmušė po įvartį ir sušvelnino rezultatą – 5:3.

Tas pats Summersas pasižymėjo ir vėl – po tikslių smūgių 73-ąją bei 78-ąją minutėmis pasiekė „pokerį“, o rezultatas jau buvo lygus – 5:5.

Anglas neketino sustoti – 81-ąją minutę smeigė savo penktąjį bei komandos šeštąjį įvartį ir „Charlton“ jau pirmavo – 6:5.

„Huddersfield Town“ likus 5 minutėms iki rungtynių pabaigos dar spėjo išlyginti rezultatą, tačiau tašką rungtynėse paskutinę sekundę padėjo Ryanas – 7:6 „Charlton“ šventė neįtikėtiną pergalę.

Įdomus faktas, kad šio stebuklo nepamate beveik visi mačo šeimininkų fanai, kurie paliko tribūnas po to, kai komanda atsilikinėjo 1:5.

Ekipa iš Londono kovojo iki galo, nepasidavė bei sukūrė turbūt didžiausią sugrįžimo į rungtynes stebuklą futbolo istorijoje.

Tylos minutė fanui

Gėdingas momentas užfiksuotas 1993-siais septintoje Anglijos „HFS Loans“ lygoje.

„Congleton“ prieš mačą tylos minute nusprendė pagerbti seniausią klubo faną, kuris, pasak pranešimų, mirė tą savaitę.

Visgi Kongletono miesto klubo viešųjų ryšių skyrius turėjo geriau patikrinti informaciją, nes teko atšaukti tylos minutę dėl labai paprastos priežasties – jos metu į aikštę žengė „velionis“ fanas.

Didžioji Chriso Nichollo diena

Kiekvienas žaidėjas, pasižymėjęs keturis sykius per mačą, paprastai būtų susižavėjęs savo pasiekimu.

Visgi to negalime taikyti Birmingemo „Aston Villa“ gynėjui Chrisui Nichollui, kuris 1976-ųjų kovo 20-ąją mače su „Leicester City“ įmušė keturis įvarčius, tačiau du iš jų – į savus vartus.

Nichollas ne savo noru išvedė į priekį „Leicester City“, tačiau iki pertraukos rezultatą išlygino. Visgi antroje mačo dalyje jis „puikiu įvarčiu“ varžovams vėl suteikė pranašumą – 1:2. Rungtynių pabaigoje gynėjas sugebėjo dar kartą išlyginti rezultatą savo komandos naudai bei mačas baigėsi taikiai – 2:2.

Po susitikimo gynėjas popietę pavadino puikia bei šmaikštavo, kad jo vienintelis nusivylimas buvo tas, jog įmušęs keturis įvarčius negavo rungtynių kamuolio.