“Ars enal” sekmė Čempionų lygoje padėjo “kanonieriams” aplenkti “Chelsea” pagal 2005/2006 metų sezone gautas pinigines premijas ir pajamas iš televizijos transliacijų.

“Premier” lygos čempionai Londono “Chelsea” uždirbo 47,5 milijonus svarų, o “Arsenal” kol kas papildė savo sąskaitą 52,7 milijonais svarų. “Liverpool” gautos pajamos iš televizijų ir piniginių premijų siekia 43,2 milijonus svarų, o amžini “raudonųjų” varžovai “Man Utd” uždirbo 39,9 milijonus svarų.

Verta paminėti, jog daugiau negu pusė “Arsenal” gautų pinigų sudaro pajamos iš pasirodymo Čempionų lygoje – tiesa, pergalė finale prieš “Barcelona” padidintų šią sumą dar dviem milijonais svarų.

“Tottenham” pirmauja tarp komandų nerungtyniaujančių Čempionų lygoje, nors jų pajamos tesiekia 26,2 milijonus svarų, kas sudaro vos pusę sumos, kurią uždirbo aršiausi jų varžovai iš šiaurės Lonodono.

“Šiuolaikiniame futbole Čempionų lyga prilysta melžiamai pinigų karvei, todėl gyvybiškai svarbu, kad didieji klubai žaistų šiame turnyre. Aš nekalbu vien tik apie pajamas iš televizijos transliacijų arba pinigines premijas, žaidimas Čempionų lygoje svarbus pačio klubo įvaizdžiui, atributikos pardavimams ir remėjų pritraukimui”, - aiškino finansų specialistas Henkas Pottsas.

“Liverpool” pasirodymas FA taurės finale ir Čempionų lygos atkrintamosiose varžybose padėjo jiems surinkti daugiau pajamų negu “Man Utd”. Kita vertus, “Middlesbrough” sekmė UEFA taurės turnyre papildė klubo sąskaitą tik 5 milijonais svarų.

“Premier” lygos klubų pajamos 2005/2006 metų sezone (piniginės premijos ir pajamos iš televizijos transliacijų, pajamos už lankomumą ir parduotą atributiką neįskaičiuotos):
“Arsenal” - £52.7 mln.*
”Chelsea” - £47.5 mln.
”Liverpool” - £43.2 mln.**
”Man Utd” - £39.8 mln.
”Tottenham” - £26.2 mln.
”West Ham” - £24.4 mln.**
”Middlesbrough” - £24.3 mln.
”Newcastle” - £24.0 mln.
”Bolton” - £23.7 mln.
”Blackburn” - £23.6 mln.
”Wigan” - £22.9 mln.
”Everton” - £22.4 mln.
”Charlton” - £21.0 mln.
”Man City” - £20.6 mln.
”Fulham” - £20.3 mln.
”Aston Villa” - £19.6 mln.
”Birmingham” - £19.4 mln.
”Portsmouth” - £18.0 mln.
”West Brom” - £16.9 mln.
”Sunderland” - £16.1 mln.
* “Arsenal” uždirbs papildomus 2 milijonus svarų, jeigu laimės Čempionų lygą
** Vienas milijonas svarų atiteks FA taurės savininkui
Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
Peticijos.lt

Kitos naujienos