„Panevėžys“ – „Riteriai“: priešpaskutinis žingsnis iki titulo © JumpStory nuotr.

Sostinės „Riteriai“ į LFF  taurės pusfinalį pateko trečią kartą istorijoje. Pirmasis bandymas 2014 metais baigėsi pralaimėjimu Vilniaus „Žalgiriui“ (bendru rezultatu 0:1 per dvejas rungtynes), antruoju bandymu 2016 metais, nugalėjus „Sūduvą (bendru rezultatu 3:0 per dvejas rungtynes) buvo iškovotas kelialapis į turnyro finalą, kuriame po pratęsimo teko pripažinti „Žalgirio“ pranašumą. Antradienį laukia trečias kartas. Koks jis?

Data: 2020 m. spalio 20 d. 18:00 val.

Vieta: „Aukštaitijos“ stadionas, Panevėžys

Jei ne A lygos klubų ir LFF solidarumas, šios rungtynės jau būtų sužaistos. Pagal išankstinį planą, abu pusfinalio etapo susitikimai („Panevėžys“ – „Riteriai“ ir „Žalgiris“ – „Sūduva“) turėjo įvykti šeštadienį, tačiau tuomet savo žodį tarė COVID-19.

Dominyko Barausko teigiamas testo rezultatas visą „Riterių“ komandą ir personalą išsiuntė dviejų savaičių atostogų, kurios baigėsi vos prieš tris dienas. Būtent tiek laiko turėjo Tommi Pikkarainenas, kad paruoštų auklėtinius svarbiausioms sezono rungtynėms. Ar tai įmanoma? Jeigu taip, tai labai sudėtinga.

Vis tik, tokios svarbos rungtynėse nugalėtoją lemia ne tik fizinis pasirengimas, tačiau emociniai ir motyvaciniai momentai. Galime neabejoti, kad „Riteriams“ jų tikrai netrūks.

Traumos

Po saviizoliacijos į „Riterių“ treniruočių procesą negrįžo jau anksčiau traumas patyrę Aleksandras Levšinas, Justinas Marazas ir Dominykas Kodz. „Panevėžio“ ekipa taip pat treniruojasi toli gražu ne pačios stipriausios sudėties. Tarp būrio šios komandos traumuotųjų galime išskirti kapitoną Paulių Janušauską.

Tarpusavyje

„Riteriai“ ir „Panevėžys“ šiame sezone žaidė trejas tarpusavio rungtynes, kuriose vilniečiai nesugebėjo laimėti nė karto. Tiesa, pačios rungtynės buvo pakankamai skirtingos. Pavyzdžiui, pirmajame rate „Riteriai“ ir „Panevėžys“ susitiko iškart po to, kai Aukštaitijos klubo vadovai atleido vyriausiąjį trenerį Aleksandrą Kurtijaną. „Riteriai“ tą dvikovą pradėjo labai galingai, įmušė greitą įvartį, tačiau vėliau nei žaidybinės persvaros, nei rezultato išsaugoti nesugebėjo.

Antrojo rato rungtynės kokybės prasme buvo pačios prasčiausios. Beje, prieš tas rungtynes „Panevėžys“ paskelbė apie vyriausiojo trenerio Joao Martinso prisijungimą prie ekipos. Didžiulis klaidų skaičius abiejose aikštės pusėse sėkmę dovanojo „Panevėžiui“. Iš pradžių įsiveržęs į baudos aikštelę pasižymėjo Tautvydas Eliošius, o antrojo kėlinio pradžioje – Ignas Kružikas. Dar po 8 minučių Hugo Figueredo buvo nubaustas antra geltona kortele. Likę mažumoje, panevėžiečiai atidavė iniciatyvą, „Riteriai“ uždirbo ir realizavo 11 metrų baudinį. Dar buvo likę keturiolika minučių, tačiau jų neužteko, kad būtų pelnytas išlyginamasis įvartis.

Trečiajame rate vyko lygių varžovų dvikova. Angelis Lezama antrojo kėlinio pradžioje tolimu baudos smūgiu išvedė vilniečius į priekį, tačiau persvaros išsaugoti nepavyko. Siaubinga klaida – atsikirtimas ir 1:1.

Sužaidę šias pusfinalio rungtynes, „Riteriai ir „Panevėžys“ A lygoje spalio 28 dieną sužais dar vieną kartą. Tose rungtynėse abi ekipos bandys išsaugoti galimybę turnyro lentelėje pakilti iki ketvirtos vietos. Tiesa, dar prieš tai bus sužaistas LFF taurės finalas. Jei jį laimės arba „Riteriai“, arba „Panevėžys“, ta ketvirta vieta iš esmės nieko nebereikš.

Orų prognozė

Rungtynių metu sinoptikai prognozuoja 7 laipsnių šilumą, nestiprų Pietų vėją, didelį debesuotumą bei minimalią lietaus tikimybę.

Straipsnio įvertinimas: 4 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos