Pasaulio paplūdimio čempionato atrankoje lietuviai praleido 16 įvarčių

Pasaulio paplūdimio futbolo čempionato atrankoje po ilgos pertraukos dalyvavusi Lietuvos vyrų komanda Italijoje nusileido trims varžovams ir nepateko į kitą etapą.

Atrankos turnyre Jesolo mieste Lietuvos paplūdimio futbolo rinktinė, kurios pagrindą sudarė daugkartinių šalies paplūdimio futbolo čempionų „Igol“ žaidėjai, D grupėje žaidė su Graikijos, Šveicarijos ir Olandijos rinktinėmis.

Pirmoje dvikovoje su šveicarais lietuviai savo oponentams tiesiog neprilygo. Septintą vietą pasaulio reitinge užimanti Šveicarija nugalėjo 16:1. Paguodos įvartį mūsiškiams įmušė Andrius Rebždys.

Antroje dvikovoje Lietuvos komanda buvo priekyje pasižymėjus Povilui Pelakauskui, tačiau vėliau varžovai rezultatą išlygino, įmušė dar triskart ir nugalėjo 3:1.

Atkakliausiai klostėsi paskutinis susitikimas su Olandija. Kapitono Pavelo Smolkovo įvartis išvedė lietuvius į priekį. Tačiau baudinio nerealizavus Vasilijui Novičkovui pasitvirtino nerašyta taisyklė "neįmuši tu – įmuša tau". Po apmaudžios klaidos perduodant kamuolį atgal olandai rezultatą išlygino, o netrukus įmušė ir baudinį.

Trečiajame kėlinyje atsilikimą sušvelnino Viktoras Bartosevičius, bet nepaisant lemiamo šturmo išplėšti lygiųjų nepavyko.

Atrankoje žaidė 27 šalių komandos, iš jų į kitą etapą pateko 16.

Lietuva – Šveicarija 1:16

Graikiija – Lietuva 4:1

Olandija – Lietuva 3:2