Po antrojo turo II lygos Vakarų zonoje lyderiauja „Radviliškis“

Šį savaitgalį sužaistos penkerios Lietuvos futbolo federacijos II lygos Vakarų zonos varžybos. Keturi mačai – šeštadienį, penktasis – sekmadienį.

Rungtynės tarp Telšių „Džiugo“ B ir Joniškio „Saned“ prasidėjo geltonos kortelės parodyta – 4-ąją varžybų minutę ją užsidirbo Joniškio ekipos žaidėjas Mantas Palubeckas. Ir tai buvo vienintelis dėmesio vertas veiksmas per visą pirmąjį rungtynių kėlinį.

Antrasis – jau kur kas aktyvesnis. Bet vėlgi pradėtas geltonomis kortelėmis. Jas vienas po kito gavo „Džiugo“ žaidėjas Julius Droba ir joniškietis Justas Buzas. Na, o pirmuoju įvarčiu žiūrovai džiaugėsi tik 65-ąją varžybų minutę – jį pelnė aikštės šeimininkai, tiksliau – „Džiugo“ saugas Marius Šluta, kuris, beje, taikliu įvarčiu pasižymėjo ir pirmajame ture.

77-ąją varžybų minutę geltona kortelė buvo parodyta dar kartą – tąsyk „Saned“ žaidėjui Pauliui Šomkai.  Iškart po to sekė vienuolikos metrų baudinys į joniškiečių vartus. Jį taikliai realizavo telšiškis Domantas Šluta, kurio dėka rezultatas tapo 2:0 „Džiugo“ naudai. Tačiau tuo rungtynės nesibaigė – pasiųsdamas kamuolį į telšiškių vartus, Arijandas Stankevičius pasistengė, kad joniškiečiai varžybų nebaigtų sausu rezultatu, jis sušvelnintas iki 2:1. Ir toks liko iki pabaigos.

Plungės „Babrungo“ ir „Palangos“ B susitikimas sirgalius įaudrino jau pačią pirmąją minutę. Mat vos startavus rungtynėms, taikliu įvarčiu į šeimininkų vartus pasižymėjo „Palangos“ ekipos legionierius Kouakou Privat Yao N‘Goran. Tai, žinoma, nenudžiugino nei „Babrungo“ žaidėjų, nei jų sirgalių. Na, o dar labiau jie nusivylė, kai 19-ąją minutę tas pats žaidėjas rezultatą padidino iki 0:2 palangiškių naudai. Juolab kad prieš tai „Babrungo“ žaidėjui Matui Jaudzemui dar ir geltona kortelė buvo parodyta.

Aikštės šeimininkų nuotaika kiek pagerėjo 35-ąją susitikimo minutę, kai „Babrungo“ futbolininkas Mantas Gedminas taikliai atakavo „Palangos“ vartus. Taigi pirmasis kėlinys baigėsi 1:2. Tačiau… Antrasis kėlinys ir vėl sėkmingesnis buvo „Palangai“ – 51-ąją minutę šios komandos žaidėjas Dominykas Jakočiūnas rezultatą padidino iki 1:3. Šie skaičiai nebepakito iki rungtynių pabaigos. Kiek reikšmingesnis kėlinio įvykis – palangiškio Adomo Janušo uždirbta geltona kortelė.

Kelmėje vykusios Kelmės „Kražantės“ ir „Radviliškio“ varžybos radviliškiečiams nebuvo tokios triuškinančiai sėkmingos, kokios buvo pirmojo turo jų rungtynės su Klaipėdos „Atlantu“ B, kai pastaroji komanda nuo „Radviliškio“ gavo 1:11. Tačiau ir šiame ture radviliškiečiai šventė pergalę.

Pirmuoju įvarčiu „Kražantės“ vartus „papuošė“ nesustabdomasis „Radviliškio“ žaidėjas Deividas Dargužas. Tai įvyko 8-ąją varžybų minutę. Priminsime, kad per pirmąsias šio sezono rungtynes šis futbolininkas savo komandos sąskaitą papildė net 4 įvarčiais.

Per pirmąjį kėlinį daugiau įvarčių sirgaliai nesulaukė, tačiau geltonų kortelių netrūko, jas pelnė „Kražantės“ žaidėjai Povilas Malakas ir Tautvydas Bracevičius bei Justas Gulbinas iš „Radviliškio“. Antrąjį kėlinį (51 min.) varžovams dar sykį negailestingas buvo D. Dargužas, rezultatą padidinęs iki 0:2. Na, o varžyboms artėjant link pabaigos šeimininkams ir jų sirgaliams teko visiškai nuleisti rankas – Nerijaus Volkovo dėka rezultatas šoktelėjo iki 0:3. Ir tai reiškė, kad radviliškiečiams pavyko sausai įveikti kelmiškius. Be to, bandydami taisyti padėtį, „Kražantės“ žaidėjai Robertas Bolotov ir Matas Žvirblis dar ir geltonas korteles užsidirbo.

Tokiu pat rezultatu 0:3 baigėsi ir Klaipėdos „Atlanto“ B bei „Akmenės cemento“ susitikimas. Pirmasis kėlinys buvo gana pasyvus – sirgaliams aktualus buvo tik įvartis, kurį į šeimininkų vartus paleido Akmenės žaidėjas Marius Ligeika.

Antrąjį kėlinį „Akmenės cementas“ pradėjo žaidėjų keitimais. Aikštėn išėjęs Vytautas Mituzas, pažaidęs vos šešias minutes, gavo geltoną kortelę. Po kurio laiko tokia pat nuobauda laukė ir „Atlanto“ žaidėjo Emilijaus Golikovo. 65-oji varžybų minutė vėl sėkminga Akmenei – Aivaras Rakašius savo ekipai pelnė antrąjį įvartį, o po minutės prieš komandą ir sirgalius reabilitavosi kiek ankstėliau geltoną kortelę gavęs V. Mituzas. Jis saviškius nudžiugino taikliu „šūviu“ į „Atlanto“ vartus, taip rezultatą pakeldamas iki 0:3 akmeniečių naudai.

Paskutinysis šio turo susitikimas – tarp „Šilutės“ ir Gargždų „Bangos“ B. Nuo pat varžybų pradžios gargždiškiai negailestingai triuškino aikštės šeimininkus. Pirmasis taiklus įvartis „Šilutės“ vartus pasiekė 2-ąją minutę, antrasis – 6-ąją. Jų autoriai – Edvardas Anulis ir Ignas Venckus. Dar pirmojo kėlinio metu šilutiškiai bandė priartėti prie laimėtojų pozicijas užėmusių gargždiškių – 35-ąją minutę „Šilutės“ futbolininkas Aivaras Thales rezultatą sušvelnino iki 1:2, tačiau tai buvo vienintelis aikštės šeimininkų įvartis.

Tačiau svečiai ir toliau žaidė atkakliai: 54 minutę „Bangos“ žaidėjas Armandas Šveistrys savo komandai pelnė trečiąjį įvartį (11 m baudinys), o 79-ąją minutę taikliu „šūviu“ „Bangos“ pozicijas dar sustiprino Mantas Petrikas, kurio dėka galutinis rezultatas – 1:4. Tiesa, aistros aikštėje nerimo iki pat pabaigos – 90-ąją minutę dar buvo parodytos dvi geltonos kortelės. Jas užsidirbo Darius Paldauskas („Šilutė“) ir Jokūbas Strauka („Banga“). Beje, tai buvo antroji šito žaidėjo per šias varžybas pelnyta geltona kortelė.

Po antrojo turo Vakarų zonos komandos rikiuojasi tokia tvarka: 1. Radviliškis, 2. „Banga“ B, 3. „Akmenės cementas“, 4. „Džiugas“ B, 5. „Babrungas“, 6. „Palanga“ B, 7. „Šilutė“, 8. „Kražantė“, 9. „Saned“, 10. „Atlantas“ B.