Po skaudaus pralaimėjimo atsitiesusi VDU komanda įveikė LSU

Lietuvos studentų futbolo lygos trečiojo turo rungtynėse Kauno VDU studentai 3:1 nugalėjo LSU ekipą bei į turnyro sąskaitą įsirašė pirmuosius sezono taškus. Du įvarčius nugalėtojams pelnė Tomas Klaudijus Tamašauskas, vieną – Marius Zabarauskas. Pralaimėjusiųjų gretose pasižymėjo Arminas Pikelis.

Po itin skausmingo pralaimėjimo (1:7) praėjusią savaitę VDU rungtynes pradėjo atsargiau nei varžovai, tačiau dėl to prastesni aikštėje jie neatrodė. Kamuolys ilgą laiką užsilaikydavo aikštės viduryje, o progos pradėtos kurti įsibėgėjus rungtynėms.

LSU po A. Pikelio tolimo šūvio maždaug iš dvidešimties metrų išsiveržė į priekį, tačiau vos po keturių minučių rezultatas tapo lygus. T. K. Tamašauskas, pamatęs vartus palikusį vartininką, maždaug iš keturiasdešimties metrų permetė jį bei atstatė pusiausvyrą.

„Po jų išlyginamojo įvarčio pradėjome žaisti be ugnelės. Atrodo, kad ruošėmės normaliai, tačiau šįsyk nesigavo. Per anksti nuleidome rankas“, - komentavo LSU treneris Tomas Miliauskas.

Šįsyk jam trūko ir pagrindinės smogiamosios jėgos – Tomas Rakašius, Ugnius Lekečinskas, Martynas Vasiliauskas, Mindaugas Butkus dėl įvairių priežasčių komandai padėti negalėjo.

Visiškai kitokiomis nuotaikomis į rungtynes žiūrėjo VDU studentai. O po išlyginamojo įvarčio jų žaidimas tapo dar įtikinamesnis.

„Sakyčiau, kad po to skaudaus pralaimėjimo padarėme išvadas. Noriu pažymėti, kad didžiąja dalimi žaidė tie patys žaidėjai, pasirinkome tokį patį planą, tačiau šįsyk į viršų iškėlėme charakterio savybes – užsivedimą ir atsidavimą. To užteko, kad įrodytume, jog galime. Noriu padėkoti žaidėjams už rungtynes ir darkart pakartoti, kad kai jie tiki savo jėgomis, jie gali daug daugiau“, - komentavo nugalėtojų treneris Mantas Gintalas.

Artėjant į pabaigą pirmajam kėliniui, po greitos atakos kairiuoju kraštu bei skerso perdavimo į baudos aikštelę, VDU išsiveržė į priekį. Šįsyk pasižymėjo atakos smaigalyje atsidūręs M. Zabarauskas.

Panašiu scenarijumi klostėsi ir antrasis kėlinys. Tiesa, iki 72 minutės, kai iš aikštės už paskutinės vilties pražangą buvo pašalintas LSU vartininkas Aleksas Kazlauskas. Jis pažeidė taisykles už baudos aikštelės ir tai teisėjo buvo įvertinta raudona kortele. Į LSU vartus stojo aikštės žaidėjas.

„Šis epizodas įvertintas teisingai, tačiau bendrai vertinant teisėjo veiksmai dažnu atveju kėlė labai stiprių abejonių. Buvo labai daug situacijų, kai nesušvilptos pražangos vėliau pereidavo į pavojingą žaidimą“, - komentavo T. Miliauskas.

Per tas paskutines aštuoniolika žaidimo minučių pasižymėti galėjo ir viena, ir kita komanda. LSU į priekį vedė Mantas Rusys, o daugumoje žaidę VDU studentai komandiniu žaidimu pradėjo kurti progą po progos. Tiesa, įvartis per tą likusį laiką buvo įmuštas tik vienas. Po perdavimo iš krašto, T. K. Tamašauskas įsiveržė į baudos aikštelę ir atsidūręs vienas prieš vartininką, nuginklavo jį.