Sausio transferų langas. Didžiausi pastarųjų metų perėjimai ir ko galima tikėtis šiemet (straipsnis)

Šiems metams artėjant prie pabaigos, nenumaldomai artėja laikotarpis, kai sausio pirmą dieną atsivers transferų langas ir Europos futbolo ekipos galės laisvai įsigyti žaidėjus. Iki šio laikotarpio pradžios likus kiek daugiau nei savaitei, EuroFootball.lt jums pateikia praėjusių penkių žiemos perėjimo langų apžvalgą ir tai, ko mes galime tikėtis iš ateinančio mėnesio.

2011 metų sausis

3. Edinas Džeko „Manchester City“ – už 37 milijonus eurų iš „Wolfsburg“;

2. Andy Carrollas „Liverpool“ – už 41 milijoną eurų iš „Newcastle“;

1. Fernando Torresas „Chelsea“ – už 58,5 milijono eurų iš „Liverpool“

2011 metų sausį įvyko pats aktyviausias žiemos transferų langas. Per šį mėnesį buvo įsigyti net šeši iš dvidešimties brangiausių sausio sandorių, o taip pat ir brangiausias visų laikų žiemos transferų lango pirkinys – Fernando Torresas.

Du brangiausi pirkiniai – Torresas ir ypač Carrollas savo naujuosius klubus stipriai nuvylė. Torresas Londono ekipoje praleido keturis metus ir įmušė 45 įvarčius, kai tuo tarpu Carrollas „Liverpool“ gretose žaidė tik du metus, per kuriuos pasižymėjo vos 11 kartų. Nepaisant to, sėkmingiausias žiemos transferas priklausė tai pačiai „Liverpool“ ekipai, kuri tuo pačiu metu už beveik dvigubai mažesnę sumą įsigijo Luisą Suarezą. Šio pirkinio sėkmė plačiai žinoma visame futbolo pasaulyje, o pats Suarezas ne tik, kad pelnė 82 įvarčius, bet ir buvo parduotas už 55,5 milijonais didesnę sumą, nei įsigijus šį futbolininką.

2012 metų sausis

3-4. Eduardo Vargasas „Napoli“ – už 13,5 milijono eurų iš „Club Universidad de Chile“;

3-4. Pizzi „Atletico“ – už 13,5 milijono eurų iš „Braga“;

2. Christopheris Samba „Anzhi“ – už 14 milijonų eurų iš „Blackburn“;

1. Balazsas Dzsudzsakas „Dinamo“ – už 19 milijonų eurų iš „Anzhi“.

2012 metais sausio perėjimų langas buvo pats niūriausias ir nuobodžiausias. Per šį laikotarpį nebuvo įsigytas nė vienas itin žinomas žaidėjas, o du didžiausi transferai priklausė Rusijos ekipoms.

Neįspūdingas sumas kainavę žaidėjai nepademonstravo nieko, kas įrodytų jų didesnę vertę, o vienintelis Dzsudzsakas savo klube sužaidė daugiau nei 50 rungtynių. Tiesa, tie trys sezonai „Dinamo“ klube jo vertės tikrai nepakėlė ir šiemet saugas Rusijos sostinę paliko už daugiau nei dešimt kartų mažesnę sumą.

2013 metų sausis

3. Mario Balotelli „Milan“ – už 20 milijonų eurų iš „Manchester City“;

2. Willianas „Anzhi“ – už 35 milijonus eurų iš „Shakhtar“;

1. Lucasas Moura „Paris Saint-Germain“ – už 40 milijonų eurų iš „Sao Paulo“.

2013 metų pradžioje paklausiausi buvo brazilai. Jei už 35 milijonus į Rusiją pasukęs Willianas ten neužsibuvo ir vos po pusmečio už puse milijono eurų didesnę sumą kėlėsi į „Chelsea“, tai Lucasas Moura dar ir dabar žaidžia PSG klube. 23-ejų metų saugas nevisada patenka pagrindinę Paryžiaus klubo sudėtį, tačiau nusiskundimų dėl šio pirkinio neturi nė vienas Prancūzijoje pirmaujančios komandos atstovas.

Į „Milan“ 2013 metų žiemą persikėlęs Balotellis ir dabar atstovauja šiam klubui, tiesa, šįkart jau nuomos pagrindais įsigytas iš „Liverpool“ klubo, kuriam po metų buvo parduotas už lygiai tokią pačią sumą.

2014 metų sausis

2-3. Nemanja Matičius „Chelsea“ – už 25 milijonus eurų iš „Benfica“

2-3. Yohanas Cabaye „Paris Saint-Germain“ – už 25 milijonus eurų iš „Newcastle“

1. Juanas Mata „Manchester United“ – už 44,73 milijono eurų iš „Chelsea“

Du iš trijų brangiausių 2014 metų sausio transferų galima pavadinti sėkmingais pirkiniais. Tiek Matičius, tiek Mata jau pirmajame savo sezone tapo kertiniais komandos žaidėjais ir demonstravo tą žaidimą, kurio iš jų buvo laukiama. Tiesa, šiemet serbas, kaip ir visa „Chelsea“ komanda, neranda savojo žaidimo, tačiau 27-erių metų saugas praėjusį sezoną buvo vadintas vienu iš geriausių atraminių saugų visame pasaulyje.

Kiek kitaip sekėsi kitam trejetuke esančiam žaidėjui – Cabaye stipriausiame gimtinės klube sužibėti nesugebėjo. Saugas taip ir netapo tvirtu pagrindinės sudėties žaidėju PSG ekipoje, o vos po pusantrų metų, buvo parduotas už vienuolika milijonų mažesnę išpirką.

2015 metų sausis

3. Juanas Cuadrado „Chelsea“ – už 31 milijoną eurų iš „Fiorentina“;

2. Andre Schurrle „Wolfsburg“ – už 32 milijonus eurų iš „Chelsea“;

1. Wilfriedas Bony „Manchester City“ - už 32,3 milijono eurų iš „Swansea“.

Visi trys, beveik prieš metus įsigyti žaidėjai, bent jau kol kas, nepateisino į juos dėtų vilčių. Cuadrado vos po pusmečio „Chelsea“ klube buvo išnuomotas „Juventus“ ekipai, Schurrle nėra tas lyderis, kuris pakeltų „Wolfsburg“ žaidimą į kitą lygį, o Bony yra atsarginis žaidėjas „Manchester City“ klube.

Jei Schurrle ir Bony dar gali pademonstruoti dėl ko už juos buvo išleistos tokios sumos, tai Cuadrado į Londoną gali ir negrįžti – „Juventus“ ekipa turi galimybę išpirkti žaidėjo kontraktą.

2016 metų sausis

Ko galima tikėtis iš šio sausio? Aktyvaus Anglijos grandų darbo transferų lango metu. „Arsenal“ yra kamuojamas traumų ir tikrai norės papildyti ekipos sudėtį, Jurgenas Kloppas su „Liverpool“ taip pat dairysis žaidėjų, kurie atitiktų naujojo trenerio filosofiją, o kad ir kas būtų „Manchester United“ treneriu sausį – ši komanda neabejotinai ieškos žaidėjų, už kuriuos galėtų išleisti didelius pinigus. „Chelsea“, po itin nesėkmingos sezono pradžios, naujų žaidėjų reikia, turbūt, labiausiai iš visų Anglijos klubų, o jie netrukus gali sudrebinti transferų rinką pirmu rimtu pirkiniu - teigiama, jog į Angliją gali keltis Alexas Teixeira. Atsižvelgus į tai, kokiomis lėšomis disponuoja visos „Premier“ lygos ekipos, negalima atmesti galimybės, jog dideliu pirkiniu gali nustebinti ir kiti Anglijos klubai.

Kitų šalių grandams, transferų langas nėra taip stipriai reikalingas. Ispanijoje „Barcelona“ ieško puolėjo, tačiau už jį nenori išleisti nė cento, o jei gandai atitinka realybę, „Real“ gali pabandyti įsigyti Edeną Hazardą. Prancūzijoje PSG klube turėtų vyrauti ramybė – klubas ir taip užtikrintai pirmauja šalies pirmenybėse, o jų dabartinėje sudėtyje sunku įžvelgti trūkumų, kurie itin maišytų Čempionų lygoje ir verstų ieškoti pastiprinimo. Vokietijoje taip pat galima laukti ramybės, o Italijoje galima laukti „Juventus“ bandymo pasistiprinti saugu. Tiesa, didelės sumos už šios pozicijos žaidėją jie taip pat nėra pasiruošę mokėti.

Ko reikia, kad šią žiemą išvystume didelių transferų? Vieno didelio pirkinio. Savo žvaigždę pardavusi ekipa dažniausiai ieško jos pakaitalo, o tai dažnai pavirsta į situaciją, kurios metu klubus pakeičia daug garsių žaidėjų. Net jei kitų pajėgiausių Europos lygų klubai neįsijungtų į šią transferų karuselę, „Premier“ lygos klubai turi per daug laisvų pinigų ir per daug problemų, kad leistų pasikartoti 2012 metais vykusiam nuobodžiam sausiui. Šis transferų langas, bent jau Anglijoje, žada būti įdomus ir intriguojantis.

Tautvydas Sakalauskas