„Šilas" Latvijos sostinėje nusileido „Metta" ekipai

Kazlų Rūdos „Šilas“ savaitę pradėjo draugiškomis rungtynėmis. Gedemino Jarmalavičiaus treniruojama komanda pasirengimo A lygai cikle vėl svečiavosi Latvijos sostinėje Rygoje. Gerinanti savąjį žaidimą lygos debiutantė jėgas išmėgino su vietos „Metta“ vienuolike. Po skirtingų dviejų kėlinių pergalę rezultatu 3:1 (0:0) iškovojo aikštės šeimininkai. Įvartį į varžovų vartus mušė Ričardas Beniušis.

Pirmajame kėlinyje kur kas matomesni aikštėje buvo Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkai, kurie gerokai daugiau kontroliavo kamuolį, dažniau lankėsi varžovų aikštės pusėje ir surengė daugiau pavojingų atakų. Patrauklų akiai futbolą pirmoje dvikovos dalyje demonstravę kazlųrūdiečiai jau 4-ą minutę sukūrė gana pavojingą epizodą, kuomet po perdavimo į baudos aikštelę Nerijaus Mačiulio smūgį spėjo blokuoti šalia buvęs varžovas.

Vėliau pora smūgių iš baudos aikštės prieigų atliko Audrius Brokas, o „Metta“ vartininkui teko padirbėti ir po N.Mačiulio tolimo bandymo. Savo reakciją pademonstruoti turėjo ir „Šilo" vartus gynęs Povilas Valinčius, atrėmęs varžovo stiprų ir tikslų smūgį iš už baudos aikštelės ribų.

Per antrąją kėlinio pusę komandos apsikeitė keliais pavojingais momentais. Latvių ekipos puolėjai pora kartų buvo įsiveržę į „Šilo" baudos aikštelę, bet arba buvo netaiklūs, arba vėl sėkmingai sužaidė P.Valinčius. Darbo turėjo ir latvių komandos vartų sargas. Jam teko atremti A.Broko, Andriaus Račkaus ir Povilo Kiselevskio smūgius.

Antrajame kėlinyje, kuomet mūsų komandoje buvo atlikti 7 keitimai, vaizdas gan ženkliai pasikeitė. „Metta“ futbolininkų vizitai Kazlų Rūdos ekipos aikštės pusėje padažnėjo, gerokai išaugo ir krūvis „Šilo“ gynybos linijai.

64-ąją minutę aikštės šeimininkai išsiveržė į priekį. Pabandę „paspausti" varžovus „Šilo" futbolininkai buvo nubausti. Po greitos Latvijos ekipos atakos „Metta" futbolininkai įgavo kiekybinę persvarą ir ją išnaudojo.

Netrukus rezultatas galėjo tapti lygus, kai varžovų baudos aikštėje po dvikovos ant vejos atsidūrė Andrius Urbšys, tačiau aikštės teisėjas šį epizodą įvertino geltona kortele “Šilo” futbolininkui už vaidybą.

Už kelių minučių dar viena varžovų ataka  baigėsi skausmingai Lietuvos komandai. Po perdavimo iš krašto, dvikovoje baudos aikštelėje sėkmingiau sužaidęs varžovų puolėjas pasiuntė kamuolį į vartus.

Latvijos futbolininkai, įkvėpti sėkmingų epizodų, ir toliau pavojingai atakavo vartus. Kelis kartus užtikrintai sužaidė „Šilo" vartininkas Mindaugas Malinauskas. Visgi, 75-ąją minutę ir jis buvo bejėgis. Kazlų Rūdos komandos gynyba buvo nubausta standartinės situacijos metu.

„Šilas" rankų nenuleido ir vos po minutės pelnė „garbės" įvartį. Kampinio metu rygiečių pranašumą savo firminiu smūgiu galva sumažino R.Beniušis.

Puolėjas privalėjo pelnyti ir antrąjį įvartį, likus žaisti 5 minutes, gražios greitos Kazlų Rūdos komandos atakos, kurią pradėjo N.Mačiulis, metu, tačiau, tikėtina, R.Beniušis ir pats nesuprato, kokiu būdu kamuolys prašvilpė šalia tuščių vartų.

"Šilo" starto sudėtis pirmajame kėlinyje: Povilas Valinčius, Alfredas Skroblas, Audrius Račkus, Ilja Tsyvilko, Azamatas Dzoblajevas, Povilas Kiselevskis, Martynas Dapkus, Audrius Brokas, Mangirdas Radzevičius, Nerijus Mačiulis, Ričardas Beniušis.

Antrame kėlinyje Kazlų Rūdos komandoje rungtyniavo: Mindaugas Malinauskas, Alfredas Skroblas, Audrius Račkus, Tadas Kvietkauskas, Aurimas Raginis, Vilmantas Bagdanavičius, Gytis Urba, Andrius Urbšys, Ričardas Beniušis, Nerijus Mačiulis, Edvinas Puzara.

Padėti komandai šįkart negalėjo traumą besigydantis Evaldas Grigaitis, taip pat sirguliuojantis Džiugas Sūnelaitis.