Nors Carlosui Tevezui (%p03146) dar tik 20 metų, jis jau yra mūšiuose užgrūdintas žaidėjas, o nuo jo dešiniosios ausies iki krūtinės eina didelis randas. Užaugęs viename Buenos Airių lūšnų kvartale jis gali tik džiaugtis, kad jo randai yra paviršutiniški. Šis argentinietis neabejotinai yra vienas didžiausių (o gal didžiausias?) talentų už Europos ribų. Jei Jums dar neteko apie jį girdėti, galite neabejoti, kad greitai išgirsite.

"Aš nemėgstu lyginti, - teigia futbolo legenda Diego Maradona. - Tačiau taip, sunku yra nepastebėti to, ką jis yra pasiekęs. Labai mažai žaidėjų pasiekia tiek daug būdami tokie jauni".

Šios žodžius rašome ne šiaip sau - būtent Carlosas Tevezas yra paskutinis žaidėjas lyginamas su legendiniu Maradona. Tačiau, priešingai nei kiti, jis kasmet vis labiau patvirtina savo, kaip Maradonos įpėdinio, reputaciją.

Mažasis Carlosas dėmesio susilaukė jau būdamas aštuonerių, kai pradėjo žaisti vietinio klubo "All Boys" vaikų iki 12 metų komandoje. Nors tada jis buvo tik 1,37 metro ūgio, jo progresą stebėjo abu galingiausi Argentinos klubai: "Boca Juniors" ir "River Plate". Būtent tarp šių klubų, Carlitui būnant vos dvylikos metų, užvirė kova dėl jaunojo vunderkindo ne ką labiau besiskyrusi nuo painiavos, kuri gaubia Wayne`o Rooney ateitį. Tą dvikovą laimėjo "Boca Juniors".

Nuo tada Tevezas jau padėjo Buenos Airių klubui iškovoti Libertadores taurę, o pats buvo išrinktas geriausiu praėjusio sezono Pietų Amerikos žaidėju. Jis buvo vienas Argentinos jaunimo (iki 20 metų) rinktinės lyderių Pietų Amerikos jaunimo čempionate, kuriame nugalėjo būtent Argentina.

Jis taip pat buvo vienas geriausių žaidėjų Argentinos rinktinės sudėtyje "Copa America 2004" turnyre, kuriame Argentina tik finale nusileido savo aršiausiai priešininkei Brazilijos rinktinei. Po to pralaimėjimo jis aikštę paliko su ašaromis akyse, tačiau praėjusį šeštadienį jis triumfavo kartu su visa Olimpine Argentinos rinktine, kuri laimėjo Olimpinį futbolo turnyrą 1-0 pergale prieš Paragvajaus rinktinę. Vienintelio įvarčio autorius finale buvo būtent Tevezas.

Kad jis dominavo tame turnyre yra nepakankamas pasakymas. Argentina tame turnyre žaidė be pralaimėjimų ir baigė turnyrą įmušusi 17-a ir praleidusi tik vieną įvartį. Aštuonis iš tų septyniolikos įvarčių per penkerias rungtynes įmušė Carlosas. "Mes žinojome, kad jis žaidžia puikiai, nes galybę kartų žiūrėjome juostas su jo žaidimu, - kalbėjo Italijos rinktinės gynėjas Daniele Bonera, kuriam teko dengti Tevezą pusfinalio mače. - Tačiau kai teko susitikti su juo aikštėje viskas atrodė kitaip. Greitis, jėga, koordinacija bei technika - jis turi visas šias savybes. Tai neįtikėtina! Atrodo, kad kažkas jį valdo "Playstation" valdymo pultu".

Bonerai galima atleisti, kadangi tame pusfinalio mače Tevezas atrodė kaip Zinedinas Zidanas žaidžiantis su būriu dešimtmečių. Argentinietis aikštėje išdarinėjo ką norėjo ir įmušė pirmąjį įvartį mače, kuriame triumfavo Argentinos rinktinė 3-0 įveikusi Europos jaunimo čempionus, kurių sudėtyje taip pat žaidė nacionalinės rinktinės žaidėjai Andrea Pirlo bei Matteo Ferrari.

Dar vienas dalykas, kuris skatina žmones lyginti Tevezą su Maradona yra išvaizda. Keisčiausia, kad žemo ūgio (171 cm) Tevezas yra panašus ne į tokio pat amžiaus Maradoną, o į šią Argentinos futbolo legendą, kai jis buvo įpusėjęs ketvirtą dešimtį.

Labiausiai žaidėjo sirgalius džiugina tas faktas, kad nors ir būdamas milijonierius Tevezas neserga žvaigždžių liga. Kai pasirašydamas kontraktą su "Boca" Carlosas buvo paklaustas apie kokius nors piniginius priedus, argentinietis atsakė: "Noriu, kad man išnuomotumėte namą netoli nuo ten, kur aš augau". Nors jis ir tapo futbolo žvaigžde, Carlosas vis dar tebegyvena tame name kartu su savo tėvais ir broliais bei seserimis, o jo kambarys atrodo kaip paauglio futbolo sirgaliaus.

Jo miegamojo sienos nukabintos Ronaldo ir Maradonos plakatais, o vertingiausias jo suvenyras - Davido Beckhamo marškinėliai, kuriuos jis gavo kai "Boca" žaidė draugiškas rungtynes su "Manchester United" - kabo virš jo lovos.

Labiausiai priešininkus bauginantis dalykas yra tas, kad argentinietis nenustoja tobulėti. Būdamas nesavanaudis jis beveik niekada neužlaiko kamuolio per ilgai ir mielai jį atiduoda komandos draugui. Žaidėjo treneriai turi užduotį - išsiaiškinti geriausią Tevezo poziciją aikštėje. Jis yra žaidęs atakuojančiu saugu bei puolėju. Jis žaidė puolėju ir "Copa America" finale prieš Braziliją.

"Jis yra per geras sėdėti ant suolo, - tuomet kalbėjo Argentinos rinktinės treneris Marcelo Bielsa. - Dėl to aš jo paprašiau žaisti atakos smaigalyje. Aš stengiuosi į aikštę išleisti geriausius 11-a žaidėjų, nepriklausomai nuo jų pozicijos. O Tevezas yra nuostabus kiekvienoje pozicijoje, tad galiu drąsiai leisti jį žaisti".

Dabar atrodo tik laiko klausimas kada šis vunderkindas pasirašys sutartį su kuriuo nors Europos futbolo grandu. Praėjusiais metais "Boca Juniors" atmetė 9 milijonų svarų sterlingų pasiūlymą iš Miuncheno "Bayern", o pastarosiomis savaitėmis žaidėju aktyviai domėjosi "Barcelona", "Milan", Eindhoveno "PSV" bei "Man Utd" klubai.

Mauricio Macri, "Boca Juniors" prezidentas, prieš kelias dienas atmetęs 13 milijonų eurų vertės pasiūlymą iš "PSV", išdėstė klubo filosofiją: "Mes žinome, kad anksčiau ar vėliau privalėsime jį parduoti. Bet mes jį parduosime tik už jo vertą sumą. Šiuo metu ta suma yra didelė, labai didelė".

Tevezas žino, kad ateityje jam teks žaisti Europoje, tačiau teigia niekur neskubąs: "Man 20 metų ir aš neturiu didelio noro kur nors vykti. Finansiniu požiūriu tai būtų labai pelninga ir aš galvoju apie savo šeimą. Dar yra daug laiko ir aš nenoriu išvykti tol, kol nesu tam pasiruošęs".

Nors jis gali nenorėti palikti Argentinos dar keletą metų, labai abejojama, kad žaidėjas liks "Boca Juniors" klube ilgiau nei iki kitos vasaros. Juolab, kad Pietų Amerikoje jam nebeliko turnyrų, kuriuos jis galėtų laimėti.
Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos