Straipsnis: Paskutinio "Ligue 1" turo belaukiant

Jau š į savaitgalį finišuoja Prancūzijos futbolo pirmenybės "Ligue 1". Šeštadienį bus sužaistos dešimt paskutiniojo, 38-ojo turo rungtynių. EuroFootball.lt pabandys trumpai apžvelgti situacija lygoje prieš paskutinį turą.

Nors pirmosios ir antrosios vietos laimėtojai, atitinkamai "%c00055" ir "%c00064" paaiškėjo dar prieš keletą turų, tačiau čempionate tebeverda atkakli kova dėl paskutinės vietos UEFA Čempionų Lygoje bei vietų kito sezono UEFA Taurės turnyre.

Geriausioje padėtyje kovoje dėl teisės kitą sezoną žaisti Čemopionų lygoje šiuo metu yra "%c00094" klubas, prieš paskutinį turą užimantis 3-ąją vietą. Šeštadienio rungtynėse "Lille", norint užsitikrinti 3-ąją poziciją gali užtekti ir lygiųjų rungtynėse su "%c00067", kadangi 4-oje vietoje žengiantis "%c00071" tokiu atveju net ir įveikęs "Bordeaux" liktų ketvirtas, kadangi pagal įmuštų ir praleistų įvarčių santykį nusileidžia Lilio klubui net 16 įvarčių.

Teorinių šansų pakiltį iki trečiosios vietos dar turi ir jau minėtas "Rennes", šiuo metu žengiantis 5-oje vietoje. Tačiau šie šansai tikriausiai ir liks tik teoriniais, kadangi norint pasiekti tikslą "Rennes" reikia ne tik sulaukti "Marseille" nesėkmės, tačiau dar ir patiems įveikti "Lille" futbole nerealiu 13 įvarčių skirtumu.

Dar atkaklesnė kova vyksta dėl trijų vietų UEFA Taurės turnyre, į kurias kolkas pretenduoja net penki klubai. Prieš paskutinį turą į šį turnyrą kolkas patenka "Marseille", "Rennes" ir "%c00093" vienuolikė, tačiau ant kulnų joms lipa "%c00025" bei "%c00090" klubai.

Blogiausioje padėtyje yra "Nice" ekipa, kuriai savaitgalį netik reikia įveikti "%c00255", tačiau dar tikėtis, kad nesėkmes patirs "Rennes", "Lens" arba "Auxerre". Priešingu atveju į UEFA turnyrą patektų šie klubai, tiesa, "Auxerre" tai padarytų tik tuo atveju, jei nesėkmę patirtų vienas iš jau minėtų "Rennes" arba "Lens".

Žymiai ramiau prieš paskutinį turą gali jaustis "%c00023" futbolininkai, kurie nors ir užima tik 9-ąją vietą, tačiau šį sezoną iškovojo Prancūzijos taurę ir taip užsitikrino vietą kito sezono UEFA Taurėje. Ši pergalė buvo bene vienintelė paguoda dar vieną prastą sezoną sužaidusiam "P.S.G".

Tiesa, šis sezonas prastas buvo ne visiems Paryžiaus klubo futbolininkams, kadangi ekipos puolėjas iš Portugalijos Pedro Pauleta tapo rezultatyviausiu "Ligue 1" futbolininku. Prieš paskutinį turą Pauletos saskaitoje yra 21 įvartis, kai tuo tarpu antroje vietoje žengiantis Peteris Odemwingie iš "Lille" yra pasižymėjęs vos 14 kartų.

Europoje kitą sezoną neišvysime dar prieš kelis metus UEFA Čempionų Lygos finale žaidusio "%c00036" klubo, kuris visą sezoną rungtyniavo labai banguotai ir šiuo metu užima vos 11-ąją vietą. Tiesa, sėkmės atveju Monako kunigaikštystės futbolininkai po paskutinio turo dar gali pakilti iki 9-osios pozicijos, tačiau tai ekipai praktiškai neturi jokios reikšmės.

Kaip ir lentelės viršūnėje, kova nebevyksta ir lentelės dugne, kur dar prieš keletą turų tapo aišku, kad su "Ligue 1" po šio savaitgalio rungtynių atsisveikins "%c00034", "%c00096" ir "%c00026" ekipos. Vietoje jų kitamet "Ligue 1" jau tikrai rungtyniaus "Ligue 2" čempionų vardus užsitikrinęs "Valenciennes" klubas, bei antrosios vietos jau niekam neužleisiantis "Sedan".

Tuo tarpu atitinkamai 3-oje ir 4-oje "Luigue 2" vietose prieš paskutinį turą esantys ir po 63 taškus turintys "Lorient" ir "%c00206" klubai dėl paskutinio kelialapio į aukščiausiąjį Prancūzijos futbolo divizioną kausis paskutinėse sezono rungtynėse.

Paskutinio turo rungtynės:

"Ajaccio" - "Saint-Etienne"
"Lyon" - "Le Mans"
"Troyes" - "Nice"
"Lens" - "Nantes"
"Bordeaux" - "Marseille"
"Monaco" - "Nancy"
"Rennes" - "Lille"
"Toulouse" - "Sochaux"
"Metz" - "PSG"
"Auxerre" - "Strasbourg"

Turnyrinė lentelė:

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
Peticijos.lt

Kitos naujienos