U-21 rinktinė išsigelbėjo nuo pralaimėjimo Farerų salose

Lietuvos jaunimo (U-21) futbolo rinktinei Europos čempionato atrankoje nepavyko antrą kartą įveikti Farerų salų komandos. Penktadienio vakarą vykusioje dvikovoje svečiuose lietuviai pirmavo rungtynėse, bet vėliau turėjo gelbėtis nuo pralaimėjimo – susitikimas baigėsi lygiosiomis 2:2.

Tai buvo priešpaskutinės Lietuvos ekipos rungtynės atrankoje. Šioje dvikovoje Caritas Falchas negalėjo verstis vicekapitonu Rimvydu Sadausku, kuris praleido mačą dėl surinktų geltonų kortelių. Tačiau startinėje sudėtyje po pertraukos vėl žaidė Pijus Širvys, Justas Lasickas, o pirmą kartą vienuoliktuke buvo 18-mečių Justino Marazo ir Edgaro Utkaus pavardės. Kapitono raištį ryšėjo Giedrius Matulevičius.

Rungtynėse lietuviai turėjo nemažai erdvės atakose ir jau 13 minutę išsiveržė į priekį. J. Lasickas išprovokavo varžovo pražangą prie baudos aikštelės prieigų, o prie kamuolio stojęs E. Utkus sėkmingai jį pasiuntė į dešinį vartų kampą. Tai buvo debiutinis šiauliečio įvartis už jaunimo rinktinę.

Lietuvos rinktinė toliau aktyviai dalyvavo atakose, bet praleido apmaudų įvartį į savo vartus 26 minutę. Baudos aikštelėje nieko netrukdomas Meinhardas Olsenas tiksliai smūgiavo galva į Tito Krapiko ginamus vartus.

Vėliau Danielis Romanovskis buvo arti įvarčio, kai kontratakoje pataikė į dešinį vartų virpstą. Apsikeitusios keliomis pavojingomis atakomis, komandos užbaigė kėlinį rezultatui esant lygiam 1:1.

Po pertraukos Lietuvos komandai tiek progų prie varžovų vartų sukurti nepavyko ir dažniau turėjo saugoti savo vartus.

70 minutę rezultato vos nepersvėrė vos kelias minutes aikštėje praleidęs Matas Vareika. Saugo smūgiuotas kamuolys skriejo šalia kairiojo virpsto. Po kelių minučių prie baudos aikštelės pavojingai į kairįjį kampą smūgiavo P. Širvys, bet kamuolys skriejo virš skersinio.

Farerų salų rinktinei vėliau pavyko išsiveržti į priekį. Po pakelto kamuolio į baudos aikštelę, 84 minutę galva iš arti sėkmingai smūgiavo Jakubas Andreasenas.

Lietuviai nesiruošė taikstytis su tokiu rezultatu ir jau per pridėtą laiką išlygino rezultatą. Po varžovo pražangos prieš Edviną Baniulį, arbitras skyrė vienuolikos metrų baudinį, kurį užtikrinai realizavo J. Lasickas.

Nors per likusį laiką Lietuvos komanda bandė išplėšti pergalę, rezultatas išliko lygus 2:2. Lietuviai iškovojo penktą tašką Europos čempionato atrankoje, bet lieka šeštoje turnyrinės lentelės vietoje. Pakilti iš jos C. Falcho auklėtiniai turės galimybę  spalio 16 d. vyksiančiose rungtynėse su Suomija.

Rungtynių statistika:

Farerų Salos U-21 – Lietuva U-21 2:2 (1:1)
Torshauno stadionas
Teisėjas – Rohit Saggi (Norvegija)

Įvarčiai: 13 min. E. Utkus (0:1), 26 min. M. Olsen (1:1), 84 min. J. Andreasen (2:1), 90+2 min. J. Lasickas (2:2).

Įspėti: 51 min. A. Justinussen, 64 min. E. Jankauskas, 79 min. E. Baniulis, 83 min. S. Olberkis, 90+3 min. J. Lasickas.

Lietuvos sudėtis: Titas Krapikas, Aleksandr Levšin, Ričardas Šveikauskas, Sigitas Olberkis, Eligijus Jankauskas (79 min. Edvinas Baniulis), Justinas Marazas, Edgaras Utkus (87 min. Dovydas Virkšas), Daniel Romanovskij (69 min. Matas Vareika), Justas Lasickas, Giedrius Matulevičius, Pijus Širvys.

Atsargoje: Arijus Bražinskas, Svajūnas Čyžas, Domantas Antanavičius, Edgaras Dubickas.