„Žalgirio“ vartininkų treneris sulaukė įvertinimo

Pasibaigus 2017 m. sezonui „Žalgirio“ vartininkų treneris Audrius Paškevičius nesėdėjo rankų sudėjęs, o atostogas išnaudojo gludindamas profesinius įgūdžius ir naują sezoną pasitiks turėdamas pirmą Lietuvoje – „UEFA A Goalkeeper“ lygmens licenciją.

Latvijos futbolo federacijos iniciatyva surengti, net dvejus metus trukę UEFA A lygio vartininkų trenerių kursai finišavo gruodžio 11-15 dienomis Rygoje. Paskutiniame seminare patirtimi dalinosi lektoriai iš Šveicarijos ir Belgijos, o jam pasibaigus A.Paškevičiui buvo įteikta „UEFA A Goalkeeper“ licencija. Analogiškas dokumentas buvo įteiktas ir Marijampolės „Sūduvos“ bei Lietuvos nacionalinės rinktinės vartininkų treneriui Audriui Ramonui.
 
Pasak A.Paškevičiaus, „UEFA A Goalkeeping“ kursai suteikė naujų žinių ir atvėrė naujas vartininkų treniravimo metodines galimybes. „Iš esmės tai vis dar yra labai naujas dalykas, net ir Europoje nedaug šalių rengia tokius kursus. Kadangi Latvijos futbolo federacija ilgai siekė tokios galimybės, tai į šį kursą sudėjo viską ką turėjo geriausio. Bent kartą per du mėnesius buvo rengiamos dviejų-trijų dienų trukmės paskaitos, ne tik teoriniai, bet ir praktiniai užsiėmimai. Lankėmės Rygoje, Liepojoje, Ventspilyje, bendravome su žinomais vartininkais, lektoriais, futbolo specialistais, – teigė A.Paškevičius. – Paskutiniame seminare dalyvavo FIFA atstovas, buvęs Šveicarijos rinktinės vartininkas Pascalis Zuberbuhleris, o paskaitas vedė ilgametis įvairaus amžiaus Belgijos rinktinių treneris bei UEFA delegatas Markas Van Geeršomas. Seminaro metu vyko ne tik teorinės paskaitos, bet ir praktiniai užsiėmimai, lektoriai išsamiai ir nuosekliai atsakė į visus dalyvių klausimus. Apskritai, man labai patiko latvių darbo metodas – interaktyvus, įtraukiantis į veiksmą, o po treniruotės vietoje vykdavo aptarimas ir su instruktoriais, ir su treneriais. Šiame seminare dalyvavo ir septyni vartininkų treneriai iš Lietuvos, jiems tai buvo puiki galimybė pasisemti vertingos darbo patirties.“
 
Esminė šių kursų tema – naujo požiūrio į vartininkų vaidmenį komandinėse treniruotėse formavimas. „Iki šiol vartininkai komandose treniruojasi atskirai, o į bendras treniruotes įsijungia tik tada, kai prasideda žaidybinių niuansų šlifavimas. Pagal naują, šiuolaikinio futbolo treniruočių metodiką siekiama, kad vartininkai treniruotėse dirbtų su komanda, kad ir jų pratimų metu dalyvautų aikštės futbolininkai, bent jau gynėjų linija. Vartininkai turi būti integruoti į komandos treniruotes, o vartininkų treneris turi aktyviai darbuotis su vyriausiuoju treneriu, kad ir vartininkai žinotų, kaip planuoja žaisti komanda, kad jie nebūtų tik statistai ir stebėtojai. Tiesa, mes jau pernai „Žalgiryje“ darbavomės pagal panašią metodiką, bet apskritai Lietuvoje tai yra naujas darbo modelis. Kol kas pasaulyje taip dirba tik aukščiausio lygio komandos. Suprantu, kad daugeliui gali būti sunku persilaužti, bet tokia yra modernaus futbolo ateitis“, – samprotavo „Žalgirio“ vartininkų treneris.
 
Nuo 2015 m. „Žalgirio“ klube dirbančio A.Paškevičiaus iniciatyva prieš kelis metus buvo įsteigta „Vartininkų akademija“. Prižiūrimi A.Paškevičiaus, FA „Žalgirietis“ vartininkų trenerio Manto Tamulionio bei kelių jaunesnių specialistų joje treniruojasi 6-18 metų berniukai ir mergaitės. Taip pat kasmet rengiami vartininkų turnyrai bei seminarai vartininkams ir jų treneriams. „Manau, kad kryptingai dirbdami po kelių metų ir Lietuvoje galėtume surengti panašius vartininkų licencijavimo kursus. Iš tiesų, ši licencija skirta aukštesnio lygio treniravimui, kai vartininkai kartu su visa komanda dalyvauja taktinių veiksmų derinime, kai treniruotėje modeliuojamos realioms rungtynėms artimos situacijos. Mes Lietuvoje dar tik klojame pamatus, bet žingsnis po žingsnio kaupiame patirtį ir žinias, kurios labai reikalingos norint neatsilikti nuo šiuolaikinio futbolo tendencijų“, – pastebėjo A.Paškevičius.

Straipsnio įvertinimas: 3 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos