"Žalgiris" paskutinėse draugiškose rungtynėse prieš Čempionų lygą nusileido "Terek" klubui

Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai sužaidė trečiąsias draugiškas rungtynes treniruočių stovykloje. Šį kartą viso mačo metu dominavę žalgiriečiai tik rungtynių pabaigoje rezultatu 1:2 (0:0) nusileido aukščiausios Rusijos lygos atstovams „Terek“.

Paskutiniajam išbandymui prieš UEFA Čempionų lygos atranką septintą vietą Rusijos Premier lygoje užėmusius Grozno „Terek“ pasirinkę žalgiriečiai rungtynes pradėjo kibia gynyba bei aktyviu spaudimu kiekviename aikštės metre paremtu žaidimo stiliumi, kuris iškart davė apčiuopiamos naudos.

Varžovams žaisti beveik neleidę žalgiriečiai dažnai dominavo abejose aikštės pusėse, susirinkdami visus „Terek“ bandymus perduoti kamuolius arčiau jų vartų ir dažnai keliaudami į puolimą. Tiesa, greitas kombinacines atakas vystę žalgiriečiai neretai išvysdavo šoninio rungtynių teisėjo pakeltą nuošalės vėliavėlę.

Pirmasis smūgis į vartų pusę buvo atliktas 20-ąją žaidimo minutę. Eilinį kartą varžovų atakai dar neįsibėgėjus kamuolį perėmę žalgiriečiai nuskubėjo „Terek“ ekipos vartų link, o po kelių aštrių perdavimų baudos aikštelės prieigose atsilaisvinęs Vytautas Lukša smūgiavo virš vartų.

Vos po minutės įsismaginęs saugas dar kartą patikrino vartininko budrumą, šį kartą – rimčiau. Greitos atakos metu laisvas likęs V. Lukša nieko nelaukdamas smūgiavo vartų link, o rikošetu atsimušęs kamuolys pavojingai pakrypo į viršutinį vartų kampą. Tiesa, laiku sureagavęs vartininkas atmušė kamuolį.

Aktyvus varžovų spaudimas ir toliau davė vaisių. 29-ąją minutę Andrijos Kaludjerovičiaus užspaustas varžovų vartininkas numušė kamuolį į užribį, o vos po akimirkos Mantas Kuklys išprovokavo pražangą. Visgi baudos smūgis žalgiriečiui nenusisekė, jo smūgiuotas kamuolys skriejo virš vartų.

31-ąją minutę progos sulaukė Linas Pilibaitis. Išmetus kamuolį iš užribio, jis lyg veiksmo filme buvo net kelis kartus perduotas galva arčiau vartų, o dar nenusileidusį ant žemės jį smūgiavo L. Pilibaitis, tačiau tai jis darė netaikliai.

Kėliniui artėjant pabaigos link varžovai susikūrė porą progų smūgiuoti, tačiau tai darė itin netiksliai, tad pirmoji rungtynių dalis pasibaigė be įvarčių.

Antrojo kėlinio pradžioje ir toliau aktyviau žaidė lietuviai. Jau pirmosios atakos metu pavojingą smūgį atliko M. Kuklys, o net ir vartininkui lietus kamuolį šis kliudė vartų skersinį. Deja, bet kamuolys į vartus neįkrito.

51-ąją minutę po klaidos gynyboje „Terek“ žaidėjas Georgas Grozavas nurūko į puolimą, o išvengęs kibios Mariaus Žaliūko gynybos smūgiavo kamuolį į žalgiriečių vartus, tačiau laiku sureagavęs S. Klevinskas jį atrėmė.

57-ąjąm minutę žalgiriečiai perėmė dar vieną kamuolį pavojingoje zonoje, o L. Pilibaitis nedvejodamas atliko perdavimą laisvesniam buvusiam V. Lukšai. Saugas bandė smūgiuoti į vartus, tačiau jo šūvis buvo blokuotas.

60-ąją minutę varžovai surengė greitą kontrataką, kurios smaigalyje atsidūrė Bekimas Balajus. Futbolininkas liko visiškai laisvas baudos aikštelėje ir niekieno netrukdomas smūgiu galva pasiuntė kamuolį į vartų tinklą – 0:1.

Iškart po įvarčio aikštėje pasirodė Elivelto bei smarkiai pagyvino žalgiriečių puolimą. Žalgirietis nedvejodamas įsiveldavo į mikrodvikovas, taip sukurdamas nemažai erdvės komandos draugams. 63-iąją minutę būtent po jo perdavimo V. Lukša išprovokavo kampinį, kurio metu pavojingai virš vartų smūgiavo A. Kaludjerovičius.

Varžovai savo persvara ilgai nesidžiaugė. 71-ąją minutę A. Kaludjerovičius išprovokavo pražangą arčiau vartų, o vos po akimirkos komandos kapitonas Egidijus Vaitkūnas galingu smūgiu iš maždaug 30-ies metrų distancijos patupdė kamuolį apatiniame vartų kampe – 1:1.

Tiesa, „Terek“ ekipa netruko atsakyti. 75-ąją minutę varžovai surengė dar vieną greitą ataką, o jos smaigalyje atsidūręs Magomedas Mitriševas tiksliu smūgiu iš baudos aikštelės prieigų pelnė antrąjį priešininkų įvartį šiose rungtynėse.

79-ąją minutę M. Kuklys išsaugojo kamuolį kairiajame aikštės krašte ir atliko savalaikį perdavimą į baudos aikštelę. Čia su gynėjais susitvarkęs A. Kaludjerovičius smūgiavo galva, tačiau jo šūvis skriejo virš vartų.

Rungtynėms artėjant pabaigos link žalgiriečiai bandė atakuoti abiejais aikštės kraštais, tačiau šios atakos sėkmingos atomazgos nepasiekė. Rungtynės baigėsi trapia varžovų pergale 2:1.

Kitas rungtynes Vilniaus „Žalgiris“ žais liepos 13 dieną Vilniuje, kuomet UEFA Čempionų lygos atrankos antrajame etape susitiks su svečiais iš Kazachstano – „Astana“. Rungtynių LFF stadione pradžia – 20 valandą, o bilietus platina „Bilietų pasaulis“.

Grozno „Terek“ (Rusija) – Vilniaus „Žalgiris“ 2:1 (0:0)