Visos rungtynės
Kurią komandą palaikysite UEFA Čempionų lygoje?
  • "Barcelona"
  • Turino "Juventus"
  • Madrido "Real"
  • Miuncheno "Bayern"
  • Paryžiaus "Saint Germain"
  • "Liverpool"
  • "Manchester City"
  • Madrido "Atletico"
  • Londono "Chelsea"
  • Kitą

Visos apklausos

Bukmeikeris apie įvarčių pasiutpolkę Klaipėdoje: užsienyje sumos buvo nekuklios


Praėjusį sekmadienį Lietuvos futbolas sulaukė rezultato, kurį vieni vadino gėdingu, kiti - fatališkai nesėkmingu žaidimu gynyboje.

Klaipėdos „Granitas“ namuose net 1:8 buvo sutriuškintas Marijampolės „Sūduvos“, o uostamiestį supurčiusi įvarčių kruša sukėlė futbolo gerbėjų dvejones. Galbūt tai dar vienerios įtartinos rungtynės stipriausiame šalies čempionate?

Apie A lygos susitikimą Klaipėdoje bei kitas futbolo tendencijas portalas „EuroFootball.lt“ pasikalbėjo su lažybų bendrovės „TonyBet“ bukmeikeriu.

„Iki rungtynių uostamiestyje pradžios nebuvo jokių stambių ar įtartinų statymų, tiesiog - eilinės rungtynės. Tačiau mačui prasidėjus iš skirtingų klientų vienu metu gavome keletą stambesnių statymų dėl tos pačios baigties t.y. kad rungtynėse bus daugiau nei 3,5 įvarčio. Todėl po šių įtartinų veiksmų nuo pirmo kėlinio vidurio labai stipriai apribojome maksimalius statymus. Nenuostabu, kad didesnio susidomėjimo ir nebesulaukėme.

Vienoje užsienio lažybų biržoje mačiau, kad šio mačo apyvartos buvo nekuklios. Aišku, toli gražu ne tokios, kokios būdavo įtartinose rungtynėse „geriausiais" laikais. Bet vis tiek sumos buvo ženkliai didesnės, nei priklausytų tokioms rungtynėms", - kalbėjo lažybų tarpininkas.

Galbūt po skandalų susijusių su „Kruojos“ komanda A lygoje gerokai sumažėjo įtartinų susitikimų? Tačiau bukmeikeris buvo kategoriškas.

"Net neabejoju, kad tokių rungtynių skaičius nepasikeitė. Kas užsiimdavo šiais reikalais, tie užsiima ir toliau. Anksčiau tokių dalykų niekas neafišavo ir jais nesidomėjo, todėl viskas buvo daroma labai akivaizdžiai ir be jokio baimės jausmo.

Dabar, panašu, kad viskas vyksta atsargiau, pavyzdžiui, didesnės sumos statomos ne prieš rungtynes, o joms prasidėjus. Tada tampa sunkiau viską kontroliuoti ir tokius dalykus pastebėti. Taip pat privengiama atlikti statymus Lietuvos lažybų bendrovėse, bent jau pas mus", - sakė bukmeikeris.

Ar vertas dėmesio pasiūlymas išimti A lygos rungtynes iš pasiūlos, ar bent įvesti tam tikrus apribojimus? Ar daug neįtartinų šios sporto šakos gerbėjų ryžtasi išmėginti savo žinias prognozuojant rezultatus?

"Kaip ir rimto futbolo pasiūloje, taip ir Lietuvos futbolo įvykiuose žmonės mėgsta lažintis ir tai atlieka dažnai. Ir tikrai tokių lažybų dalyvių, kurie stato savo malonumui, norėdami išreikšti savo nuomonę ar palaikymą komandai, yra kur kas daugiau nei tų, kurie ateina ir atlieka įtartinus statymus. Juos atskirti nėra sudėtinga - tie, kurie atlieka statymus pramogai ar adrenalino lygiui pakelti, už A lygos rungtynes lažinasi nedidelėmis sumomis, maždaug nuo 1 iki 70 eurų.

Tuo tarpu įtartini asmenys elgiasi visiškai kitaip. Šių žmonių pagrindinis tikslas būna atlikti statymą už kuo didesnę sumą ir jiems visiškai neįdomus koeficiento pokytis.

Pavyzdžiui, jei pirmasis maksimalus leidžiamas statymas būna atliekamas su 1.85 koeficientu, tai paskutinysis statymas jau atliekamas su 1.20 koeficientu. Lošiantis savo malonumui niekada neatliktų statymo su tokiu koeficiento pokyčiu, nes rizika būtų neverta šio skaičiaus.

Tačiau jei tu žinai kaip baigsis rungtynės, tokiu atveju, tau tinka ir 1.20 koeficientas, nes žinai, kad vis tiek laimėsi, - subtilybes aiškino „TonyBet“ atstovas. - Pasiūla A lygai išliks, taip pat neplanuojame kažkokių drastiškų apribojimų. Jau išgyvenome sutartų rungtynių klestėjimo laikotarpį Lietuvos futbolo lygose, o šiame sezone privengiama atlikti įtartinus A lygos statymus mūsų šalies lažybų bendrovėse."

O kokia situacija užsienyje, kokios lygos dažniausiai figūruoja įtartinų rungtynių kadrilyje?

"Daugiausiai informacijos apie sutartus mačus gauname iš Rytų Europos ir Balkanų lygų, pavyzdžiui, Rumunijos, Albanijos, Graikijos. Tačiau „TonyBet“ lažybų bendrovėje statymų už tokias rungtynes pasitaiko nedažnai, nes tiesiog suinteresuoti ir informaciją žinantys nesąžiningi lošėjai atlieka statymus Azijos rinkose ar biržose, kur galima atlikti kloti penkiaženkles ar šešiaženkles sumas", - pokalbį baigė bukmeikeris.

Straipsnio įvertinimas: 2 0
Vienintelė knyga apie futbolą ir nesąžiningas rungtynes

Naujausi (2) Seniausi (2) Geriausi (2) Anoniminiai (7)

3 9 10-28 12:37
,, Tačiau mačui prasidėjus iš skirtingų klientų vienu metu gavome keletą stambesnių statymų dėl tos pačios baigties t.y. kad rungtynėse bus daugiau nei 3,5 įvarčio" Tai, kad bl*t jau 20 minutę buvo 0:2, tad nieko keisto. Dauguma protingų lošėjų ir susišluoja pelnus live statymuose. Nieko keisto nematau, čia jau to buvo galima tikėtis prieš mačą. Skirtingi lygiai, skirtingi siekiai susitiko, o jeigu dar prasidėjus mačui matai komandų galvų skirtumą tai statai.
5 6 10-28 10:27
Na, nereikia but tokiais paranoikais, zmones prasidejus rungtynems pamate komandu zaidimo lygi, be to pagal turnyrine lentele tai buvo svarbios Suduvai rungtynes, tai ir parizikavo.