Sužaista 17 Pasaulio čempionato atrankos varžybų © Eurofootball.lt
Šeštadienį Senojo žemyno arenose įvyko septyniolika 2006 metų Pasaulio čempionato atrankos Europos zonos varžybų, per kurias netikėtumų neužfiksuota - pergales iškovojo beveik visi favoritai, ir tik dvi rungtynės baigėsi lygiosiomis, tarp jų ir pasaulio eks-čempionės Prancūzijos susitikimas su Šveicarija.

1 grupėje ketvirtą pergalę pasiekė Olandija, išvykoje įveikusi Rumuniją ir nustūmusi ją į trečią vietą, nes kitame mače Čekija po permainingos ir dramatiškos kovos palaužė Suomiją. Autsaiderių susitikime Armėniją nugalėjo Andorą.

Antrą vietą 2 grupėje išsaugojo Europos čempionė Graikija, atsitiesusi po praleisto įvarčio rungtynėse prieš Gruziją ir vėliau įmušusi tris kartus. Po 9 taškus turi Turkijos ir Danijos rinktinės, namuose nesunkiai nugalėjusios Albaniją ir Kazachstaną.

Apmaudų pralaimėjimą patyrė Estija, kuri iš pradžių pirmavo prieš Slovakiją, bet po turėjusi nusileisti. Slovakai po šio laimėjimo susilygino su 3 grupės lydere Portugalija, o trečioje vietoje atsidūrė Rusija, netikėtai nelengvai įveikusi Lichtenšteino ekipą.

Progos šoktelėti į pirmąją poziciją 4 grupėje neišnaudojo Prancūzija, sužaidusi nulinėmis lygiosiomis su Šveicarija. Lygiosiomis baigėsi ir Izraelio bei Airijos susitikimas, taigi šioje grupėje dabar trivaldystė, nes trys rinktinės turi po 9 taškus.

5 grupės lyderio pozicijoje įsitvirtino Italija, laimėjusi prieš Škotiją ir dabar prieš antroje vietoje esančią Norvegiją pirmaujanti jau penkiais taškais, tiesa italai yra sužaidę vieneriomis rungtynėmis daugiau.

6 grupėje ir toliau lyderiauja Anglija, namuose po greitų įvarčių antrojo kėlinio pradžioje sutriuškinusi Šiaurės Airiją. Įspūdingą pergalę aštuonių įvarčių persvara iškovojo Lenkija, nepalikusi vilčių Azerbaidžanui, o Austrija išvykoje palaužė Velsą.

Kaip jau skelbėme, 7 grupėje, kurioje žaidžia ir Lietuva, Belgija sutriuškino Bosniją ir Hercogoviną bei pakilo į ketvirtąją vietą. Tuo tarpu 8 grupės lyderiai iškovojo įtikinamas pergales - Švedija varžovų aikštėje nugalėjo Bulgariją, Kroatija namuose nepaliko vilčių Islandijai.

Dar 21-erios Pasaulio čempionato Europos zonos atrankos rungtynės vyks trečiadienį, vienose iš jų Lietuva išvykoje susitiks su Bosnija ir Hercogovina.

Šeštadienio rungtynių statistika

1 Grupė

Armėnija 2 - 1 Andora
32' [1 - 0] Ara Hakobyan
57' [1 - 1] Fernando Silva
73' [2 - 1] Romik Khachatryan

Čekija 4 - 3 Suomija
7' [1 - 0] Milan Baros
34' [2 - 0] Tomas Rosicky
46' [2 - 1] Jari Litmanen
58' [3 - 1] Jan Polak
73' [3 - 2] Aki Riihilahti
79' [3 - 3] Jonatan Johansson
87' [4 - 3] Vratislav Lokvenc

Rumunija 0 - 2 Olandija
1' [0 - 1] Phillip Cocu
85' [0 - 2] Ryan Babel

(Žaista, laimėta, lygiosios, pralaimėta, įvarčiai, taškai)

Gruzija 1 - 3 Graikija
22' [1 - 0] Malkhaz Asatiani
43' [1 - 1] Mihalis Kapsis
45' [1 - 2] Zisis Vryzas
54' [1 - 3] Stylianos Giannakopoulos

Turkija 2 - 0 Albanija
3' [1 - 0] Necati Ates (11m.)
5' [2 - 0] Elvin Beqiri (į savo vartus)

Danija 3 - 0 Kazachstanas
10' [1 - 0] Peter Moller
33' [2 - 0] Christian Poulsen
48' [3 - 0] Peter Moller

Estija 1 - 2 Slovakija
58' [1 - 0] Andres Oper
59' [1 - 1] Marek Mintal
66' [1 - 2] Lubomir Reiter

Lichtenšteinas 1 - 2 Rusija
23' [0 - 1] Aleksandr Kerzhakov
37' [0 - 2] Andrei Kariaka
40' [1 - 2] Thomas Beck

Izraelis 1 - 1 Airija
4' [0 - 1] Clinton Morrison
90' [1 - 1] Abas Soan

Italija 2 - 0 Škotija
35' [1 - 0] Andrea Pirlo
85' [2 - 0] Andrea Pirlo

Anglija 4 - 0 Šiaurės Airija
47' [1 - 0] J. Cole
52' [2 - 0] M. Owen
53' [3 - 0] C. Baird (i savus vartus)
62' [4 - 0] F. Lampard

Velsas 0 - 2 Austrija
82' [0 - 1] Ivica Vastic
86' [0 - 2] Martin Stranzl

Lenkija 8 - 0 Azerbaidžanas
11' [1 - 0] Tomasz Frankowski
16' [2 - 0] Aftandil Gadjiev (i savo vartus)
41' [3 - 0] Kamil Kosowski
63' [4 - 0] Tomasz Frankowski
66' [5 - 0] Tomasz Frankowski
72' [6 - 0] Jacek Krzynowek
85' [7 - 0] Marek Saganowski
89' [8 - 0] Marek Saganowski

Belgija 4 - 1 Bosnija ir Hercegovina
1' [0 - 1] Zlatan Bajramovic
15' [1 - 1] Emile Mpenza
44' [2 - 1] Koen Daerden
64' [3 - 1] Emile Mpenza
76' [4 - 1] Thomas Buffel

Bulgarija 0 - 3 Švedija
17' [0 - 1] Fredrik Ljungberg
73' [0 - 2] Erik Edman
90' [0 - 3] Fredrik Ljungberg (11m.)

Kroatija 4 - 0 Islandija
39' [1 - 0] Niko Kovac
71' [2 - 0] Josip Simunic
76' [3 - 0] Niko Kovac
90' [4 - 0] Dado Prso

1. Švedija 5 4 0 1 17-2 12
2. Kroatija 4 3 1 0 10-2 10
3. Bulgarija 4 2 1 1 9-7 7
4. Vengrija 4 2 0 2 5-8 6
5. Islandija 5 0 1 4 4-14 1
6. Malta 4 0 1 3 1-13 1