11 turas: Favoritų pergalės Škotijoje © Eurofootball.lt
Škotijos "Premier" lygoje šeštadienį sužaistos penkerios iš šešerių 11-ojo turo rungtynių. Devintą pergalę iškovojo trenerio prieš pat varžybas netekęs čempionato lyderis Edinburgo "Hearts", po tris taškus į savo sąskaitą įsirašė ir "Hibernian" su "Rangers".

"Hearts" ekipai susitikimui su "Dunfermline" vadovavo laikinai paskirtas dublerių treneris J.McGlynnas nusprendė nekeisti komandos startinės sudėties - į aikštę nuo mačo pradžios išbėgo E.Jankauskas, o kiti du lietuviai D.Česnauskis ir S.Mikoliūnas liko ant atsarginių suolelio.

Jau trečia minutę šeimininkai vos neišsiveržė į priekį, bet R.Škacelio smūgiuotas kamuolys nuo gynėjų rikošetu pataikė į skersinį, netrukus pro šalį skriejo M.Pošpišilo ir S.Camazzolos bandymai, o svečiai atsakė pavojingu D.Youngo tolimu smūgiu.

Visgi 21 minutę R.Škacelis pasiekė savo - susistabdęs kamuolį maždaug 20 metrų nuo vartų jis puikiu smūgiu nepaliko vilčių "Dunfermline" vartininkui A.McGregorui. Dar po trijų minučių persvarą padvigubino M.Pošpišilas, baudos aikštelės prieigose gavęs kamuolį iš S.Camazzolos ir tiksliai smūgiavęs į vartų kampą.

Vėliau buvęs "Hearts" žaidėjas M.Burchillas galva smūgiavo pro šalį, tuo tarpu 44 minutę po E.Jankausko perdavimo nuo M.Pošpišilo smūgio jau gelbėjo vartininkas, sugebėjęs nukreipti kamuolį į skersinį ir išsaugoti nors mažą viltį savo komandai.

70 minutę į aikštę po keitimo išbėgęs D.Česnauskis atliko gražų smūgį kaire koja, bet kamuolys praskriejo visiškai šalia virpsto, kiek netikslus neužilgo buvo ir R.Škacelio bandymas. Rezultatas nepasikeitė, tačiau priešpaskutinę minutę raudoną kortelę dar užsidirbo "Hearts" kapitonas S.Pressley.

Septyniais taškais nuo savo miesto kaimynų atsilieka kitas Edinburgo klubas "Hibernian", varžovų aikštėje minimalia persvara nugalėjęs "Aberdeen" ir iškovojęs ketvirtą iš eilės pergalę išvykoje. Ketvirtoje pozicijoje išlieka čempionų titulą ginantis Glazgo "Rangers", kuris namuose rezultatu 2-0 laimėjo prieš "Motherwell".

Kitose dienos rungtynėse "Dundee United" išvykoje laimėjo prieš "Falkirk", o absoliutus autsaideris "Livingston" namuose sužaidė lygiosiomis su "Inverness". Paskutiniame turo mače sekmadienį antrą vietą užimantis Glazgo "Celtic" susitiks su "Kilmarnock".

11 turo rezultatai

"Rangers" 2 - 0 "Motherwell"
1` [1 - 0] Chris Burke
72` [2 - 0] Peter Lovenkrands

"Livingston" 1 - 1 "Inverness C.T"
14` [1 - 0] Harald Pinxten
72` [1 - 1] Alan Morgan

"Hearts" 2 - 0 "Dunfermline"
21` [1 - 0] Rudi Skacel
23` [2 - 0] Michal Pospisil

"Falkirk" 1 - 3 "Dundee United"
3` [1 - 0] Darryl Duffy
47` [1 - 1] Matthew Glennon
72` [1 - 2] Peter Canero
81` [1 - 3] Colin Samuel

"Aberdeen" 0 - 1 "Hibernian"
55` [0 - 1] Derek Riordan